Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare bec far VW Touran 1T3

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 

Workcentre 3225 nu se conectează prin wifi

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
viovasy

viovasy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 24.07.2009
Am o imprimantă xerox workcentre 3225 care a funcționat bine o perioadă bună, acum nu pot conecta imprimanta prin wifi. Am schimbat router-ul, acum am tp-link archer ax10, Nu stiu dacă ăsta este motivul pentru că nu am folosit imprimanta atăt de des.

#2
NAlexQ

NAlexQ

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 611
  • Înscris: 21.07.2011
Pai te-ai asigurat ca wifi-ul impirimantei primeste acelasi IP pe care il avea inainte de schimbarea routerului?

#3
bogdan_o

bogdan_o

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,199
  • Înscris: 05.04.2005
Salut

Daca ai schimbat router-ul e posibil ca noile setari pentru wifi (nume retea, parola, algoritmul de criptare etc) sa difere.

De asemenea, asigura-te ca folosesti un protocol suportat si de imprimanta (WPA3-PSK de exemplu nu este suportat).

https://www.support....LwB6gEyyIty0VeA

#4
Cordial

Cordial

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 24.05.2003
Vezi dacă routerul vede adresa MAC a imprimantei.
Setează routerul ca sa funcționeze pe protocolul wifi pe care merge imprimanta aia. Altfel imprimanta NU isi ia IP.
Citește manualul imprimantei vezi pe ce versiune de 802.11 merge ea.
Setezi routerul sa meargă și cu acel protocol.
Apoi faci pairing intre router și imprimanta (routerul ar trebui sa știe asta).
Succes!

#5
viovasy

viovasy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 24.07.2009
Mulțumesc băieții, nu prea știu ce am butonat dar merge. Poate a fost asta: parola router-ului are ultimele două cifre identice iar că să poți scrie parola pe imprimantă trebuie să apeși săgeata în jos pentru următorul caracter care, după ultima cifră eu apăsam săgeata în jos...nu trebuie lași să clipească ultimul caracter și apeși aplly.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate