Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 

Implicit Tax information adsense - ajutati-ma va rog sa completez

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
daverr

daverr

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 22.12.2023
Am tot incercat sa caut singur resurse pe tot internetul dar nu inteleg unele lucruri. Cum trebuie completat corect?
Totul este vag, ambiguu. Am cautat pe youtube se spune de rezidenta fiscala doar la persoanele care vin in Romania sau care pleaca. Eu nu am venit si nici nu voi pleca (cel putin prea curand). Nu inteleg nimic. E un haos total. Dar nu e de mirare. E drept nici tutoriale clare nu exista ca sa intelega toti ca asta e si ideea sa invatam....


Cum trebuie si ce trebuie completat?
Am cautat pe net si asa cum spuneam mai sus spune doar de cei care vin in Romania obtin certificat de rezidenta fiscala dupa 180 si ceva de zile,  sau cei care pleaca.
S-a mai confruntat cineva cu asa ceva?

Attached Files



#2
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
E haos total. Daca nu vii si nici nu pleci, inseamna ca ai rezidenta fiscala in Romania.

28. persoană fizică rezidentă - orice persoană fizică ce îndeplinește cel puțin una dintre următoarele condiții:
a) are domiciliul în România;
b) centrul intereselor vitale ale persoanei este amplasat în România;
c) este prezentă în România pentru o perioadă sau mai multe perioade care depășesc în total 183 de zile, pe parcursul oricărui interval de 12 luni consecutive, care se încheie în anul calendaristic vizat;
d) este cetățean român care lucrează în străinătate, ca funcționar sau angajat al României într-un stat străin;

Edited by pasilla, 22 December 2023 - 14:10.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate