Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare bec far VW Touran 1T3

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 

"upgrade" de la Windows 3.1 la Windows 3.11/ Decembrie2023

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#19
Parusoaica

Parusoaica

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 17.09.2023

 maimutzica, on 20 decembrie 2023 - 08:07, said:

Nici eu nu am prins. De abia in 2001 am luat primul pc Pentium 100Mhz pe care aveam windows 95. Erau scumpe rau pc-urile in anii 90. Chiar si in 2001 tatal meu s-a imprumutat sa imi ia acel pc second hand.
Asa au inceput afacerile dupa 1990. Cand afara i386 devenea depasit si lumea cumpara i485 la noi in tara "anteprenorii" aduceau i286 cu 1000 USD si AT/XT cu 6-700 USD. Pentru romanii care erau in epoca Cub-Z gioarsele astea vechi de 10-12 ani erau ca o calatorie in viitor.

#20
cralin

cralin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 667
  • Înscris: 18.09.2020
Multi au invatat pe gioarse din alea si mai tirziu au ajuns experti in industria IT.

Tare sint curios citi experti in industria IT au sa iasa din aia care azi au in buzunar telefoane care sint cu (foarte) mult mai perfomante decit acele gioarse.

Posted Image

Edited by cralin, 20 December 2023 - 19:13.


#21
auditionstir

auditionstir

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 223
  • Înscris: 17.08.2023
Office 5.0 parca era ultimul suportat pe 3.1. Ca v7 era pt. Win 95.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/kOO31qFmi9A?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Am avut toata colectia de produse microsoft; vorbim despre sisteme de operare, suite, programe. Uimitor a incaput tot in 2TB. Dar nu le mai am;  le-am dat unui coleg care nu mai stie unde le-a pus Posted Image . Erau originale, hashurile verificate dupa discurile originale, poze, scanari; totul este sublim.

Si am lucrat la un moment dat cu windows deployment services unde se puteau adauga doar win 7 si mai nou.. l-am facut in asa fel sa mearga cu 95 si mai nou. Pus automatizarile de registry, overlay-ul pentru date de suprascriere, linceta adaugata prin cmd. Metode primitve dar mergea. Da.. eram singura firma cu capabilitatea de a instala win 95 automat pe sisteme noi :lol: .

#22
djl

djl

    Smrt fa¹izmu, sloboda narodu! Īmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,573
  • Înscris: 13.06.2004
Am căutat modelul acela de laptop şi pe YouTube e cineva care are unul. Poate îl contactezi şi te ajută el.
Dar de unde ai frumuseţea aia de aparat?   Posted Image  Selectorul de carduri sau plăci, ce face?   :huh:

 Parusoaica, on 20 decembrie 2023 - 09:06, said:

Asa au inceput afacerile dupa 1990. Cand afara i386 devenea depasit si lumea cumpara i485 la noi in tara "anteprenorii" aduceau i286 cu 1000 USD si AT/XT cu 6-700 USD. Pentru romanii care erau in epoca Cub-Z gioarsele astea vechi de 10-12 ani erau ca o calatorie in viitor.

Poate i486.

Edited by djl, 06 January 2024 - 12:12.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate