Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?
 Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...
 Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina
 Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei
 

Xiaomi Redmi K70 Pro

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
Y0samiteSam

Y0samiteSam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,240
  • Înscris: 22.04.2005
Luna trecuta a fost lansat si vad ca beneficiaza de noul chipset Qualcomm SM8650-AB Snapdragon 8 Gen 3. Spatiu de stocare pana la 1 Tb si 24Gb ram. Pret foarte bun zic eu, apare la vanzare pe wondamobile dar versiunea pentru China.
Oare cand o sa apara si la noi cu versiunea global?
https://www.gsmarena...0_pro-12714.php

#2
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,222
  • Înscris: 28.04.2003
probabil o sa apara cu cel putin 1000 euro daca or sa scoata versiunea global, desi ceva imi spune ca o sa fie doar China.
Si in afara de procesorul ala nu exceleaza la nimic. Praf in ochi

#3
PiticVerde

PiticVerde

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,751
  • Înscris: 12.09.2015
Spatiu de stocare pana la 1 Tb si 24Gb ram.Exagerat,dar trebuie  sa iasa in evidenta cumva...Au venit la mine oameni cu telefoane ce aveau 16 gb ram,500 gb intern dar cu laptopuri   2gb ram si vroiau sa le instalez windows 11 Posted Image.

Edited by PiticVerde, 13 December 2023 - 11:54.


#4
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,883
  • Înscris: 03.02.2005

View PostY0samiteSam, on 13 decembrie 2023 - 09:06, said:

... apare la vanzare pe wondamobile dar versiunea pentru China.
Oare cand o sa apara si la noi cu versiunea global? ...
Asta pentru ca din cate stiu modelele Redmi K, ce sunt modele din gama scumpa a celor de la Redmi (subsidiara a Xiaomi), sunt modele dedicate exclusiv pietei din China.
Totusi, cateva dintre modelele Redmi K au fost apoi rebranduite in Poco si vandute pentru piata globala.
Asadar, te-ai putea astepta ca urmatorul model Poco sa fie o rebranduire a acestui Redmi K70 sau Redmi K7 Pro, sau poate amandoua Redmi-urile K70 sa fie vandute cu diferite denumiri de Poco. Asa la o googaleala rapida am gasit ca modelul Redmi K70 Pro s-ar putea sa apara cu denumirea de POCO F6 Pro sau POCO F6 GT in India si piata globala.

Edited by Ciubex, 13 December 2023 - 12:48.


#5
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,222
  • Înscris: 28.04.2003
au fost si foarte mult modele care au ramas in China, si preturile vehiculate la inceput o poveste de adormit copii. S-au trezit si chinezii si Xiaomi vinde modelele mai scump ca S23/24 ultra sau Aifon 15

#6
vimann

vimann

    Feed on Tragedy

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,727
  • Înscris: 06.07.2005

View Postunpuisor, on 13 decembrie 2023 - 10:10, said:

Si in afara de procesorul ala nu exceleaza la nimic. Praf in ochi

Quote

Display  Type  OLED, 68B colors, 120Hz, Dolby Vision, HDR10+, 4000 nits (peak)


#7
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,222
  • Înscris: 28.04.2003

Quote


Display  Type  OLED, 68B colors, 120Hz, Dolby Vision, HDR10+, 4000 nits (peak)
Oled ai si pe un telefonde 600 lei
68b culori nu iti dai seama cu ochiul liber, iti trebuie laborator special sa faci diferenta, e vrajeala de marketing, 120hz gasesti si la Allview sau alte gioarse.
Suport 5 ani de zile? Nema. Accesorii diverse? Nema Calitate la componente? Nema
Pret bun? Nema. Desi am fost mare fan Xiaomi, in ultima vreme, sa zic cam 4-5 ani, au inceput sa se magareasca, sa scada calitatea si sa creasca pretul, iar suportul... inexistent. Nu, merci
Daca vroiam un telefon care sa moara cu androidul cu care a venit, alegeam Gionee sau Elephone

#8
vimann

vimann

    Feed on Tragedy

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,727
  • Înscris: 06.07.2005
Observ ca ignori cu succes partea pe care am pus-o cu bold, luminozitatea...

#9
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,222
  • Înscris: 28.04.2003
man... s23 ultra are 1750 nits si aifon 15 pro max are 2000 nits, tu chiar crezi ca miaomi pune 4000 reali pe un telefon care nici macar nu e din gama de top gen Mi sau MIMix?
dupa cum zice si nenea asta aicisi tind sa il cred mai mult, decat marketingul chinezesc, atat s23 ultra si aifonul sunt mult mai luminoase cu ochiul liber decat OPPO Find N3 care ar trebui sa aiba 2800 nits.
Deci termina cu copilariile, nu au cum sa faca un telefon cu toate povestile alea, procesor de top, camere brici si toate cele, la 400 euro, cand ei cer mai mult pe mi 13 pro decat gasesti la concurenta cu s23 ultra sau aifon pro max. Chiar daca ii sponsorizeaza tatucu cu bereta rosie. Ar iesi in pierdere. Sau fac asa cateva bucati pt partid sa arate ce stiu ei sa faca si gata.
Vremea telefoanelor chinezesti bune si ieftine a trecut. Nu mai revine orice ai face. Poate din Pachistan, Vietnam, Somalia, alte tari sarace.

si mai e o chestie, 4000 niti, convertiti in lumeni da uimitoarea suma de 13704 lumeni, cam cat 10 becuri puternice. Cand or face astia asa ceva, imi iau un telefon din ala si imi schimb lustra in sufragerie.

#10
lex2010

lex2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,518
  • Înscris: 21.10.2009
Partea cu luminozitatea sigur are un "catch", gen ca e 4000 nits dar doar pe o portiune de 10% din ecran si doar in modul HDR si doar daca e luna plina si bate vantul de la nord la est.
Intelegeti voi ce am vrut sa zic.
Asa ma entuziasmasem si eu cu Xiaomi 14 ca are 3000 nits, dar nu e chiar asa, vedeti video cu timestamp inclus - https://youtu.be/aQBWcl4dQZo?t=223

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate