Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Statie de epurare sau fosa septic...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!
 La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)
 Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?
 Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...
 

Aditiv pentru adeziv polistiren

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
alintarb

alintarb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 97
  • Înscris: 04.02.2016
Salutare,

M-a prins vremea rece si nu am terminat de pus polistirenul pe toata fatada, mai am cam 100mp de pus. Am auzit ca ar fi ceva aditiv pt adezivul de polistiren care te ajuta sa lucrezi pana la -6 grade celsius. M-am uitat pe net dar am gasit doar aditiv pt turnarea betonului. Oare acesta se foloseste si la adeziv sau o fi altceva? A folosit cineva un aditiv asemanator?

Multumesc

#2
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,574
  • Înscris: 15.06.2004
Nu stiu dac exista asa ceva.
La mine cand au reabilitat termic blocul au oprit din noiembrie pana in martie toate lucrarile - placasera doar jumate din bloc.

#3
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,227
  • Înscris: 13.03.2017
NU exista asa ceva
Orice adeziv pentru polistiren de pe piata se "aplica" la o temperatura a aerului + suport de MINIM 5 grade Celsius

Asta e ...

#4
alintarb

alintarb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 97
  • Înscris: 04.02.2016
Am gasit variante de spuma care zice descrierea pot fi folosite si la -10 grade, cel de mai jos. Nu ma deranjeaza sa continui cu spuma in loc de adeziv.

https://www.dedeman....50-ml/p/5018514

#5
ldpe

ldpe

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,580
  • Înscris: 08.03.2017
Pana la -10 grade C
https://utilajeagric...-si-betoane-5l/
Atentie la dozaj .
Pentru siguranta ar fi bine sa le dai un telefon inainte .

Edited by ldpe, 11 December 2023 - 12:49.


#6
stefan0011

stefan0011

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,347
  • Înscris: 01.09.2021
iei pauza si Continui in ferestre cu zile mai calde, n are rost sa te complici. Vezi sa nu-ti ude polistirenul prea tare, sa nu intre soarecii. Soarele nu e puternic, deci nu are nimic. Cand prinzi zile calde lucrezi pana pe la 3  dupa amiaza, sa aiba timp pana seara sa "traga". Eventual apa calda in adeziv.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate