Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 

Apple music

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
zero4

zero4

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 323
  • Înscris: 27.12.2016
salut,

ca si utilizator de iphone si casti beats, serviciile de streaming sunt importante pt mine
utilizez spotify si sunt intr-un trial de 3 luni la apple music

cum suntem 4 membri ai familiei care folosesc spotify family, am studiat apple music pt family
overall, spotify e mult mai intuitiv , inclusiv partea care sugereaza ce musica sa asculti, dar Apple Music comenseaza cu spatial sound, care face diferenta ( si la sistemul audio dedicat de pe masina se aude mai bine zic eu apple music, decat spotify).

ce mi se pare penibil insa la apple, e sistemul lor de abonamente pt ro, am vazut ca exista o chestie numita Apple One unde ai acces si la apple tv + alte avantaje, care insa  nu sunt disponibile in ro ( dar surpriza sunt valabile in Bg, majoritatea tarilor din UE plus alte minunatii gen belarus, Rep moldova si chiar incredibil dar adevarat

Russia)

https://support.appl.../en-us/HT204411

am impresia ca Apple trateaza Ro, ca o tara de tampiti, nu mai vreau sa imi aduc aminte cat am asteptat dupa 15 PM, de l-am comandat de pe Amazon De pana la urma

stie cineva unde ne putem plange la Apple direct, de starea actuala de lucruri?

Edited by zero4, 08 December 2023 - 11:10.


#2
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,823
  • Înscris: 30.08.2006
Probabil ca nu s-a dat spaga obisnuita. Vad ca si Moldova are acces la serviciile Apple.

#3
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,574
  • Înscris: 15.06.2004
Pai pe partea de filme nici Google nu ofera nimic in Romania, desi toate celelalte state de langa noi au acces la Google TV.
Suntem considerati piratii Europei. Nici pe suport fizic nu prea mai gasesti ceva la noi de cand Disney a renuntat sa mai vanda Blu-Ray-uri la noi din cauza de piraterie.

Edited by eiffel, 08 December 2023 - 12:15.


#4
simple_guy

simple_guy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 02.10.2006
In general problemele sunt la casele de discuri ramase inca in perioada comunista. Iar daca nu ai o colectie cat de cat nu are rost sa lansezi serviciul.

Spotify are ceva, dar lipseste enorm de multa muzica romaneasca. Si oricum si ei au intarziat mult lansarea, si catalog romanesc abia recent au introdus. Oricum, mai multe pe partea de manele.

Apple one parca include si apple news, eu acolo cred ca e problema pt ca presa la noi e pur si simplu catastrofa. Pt doua site uri nu are rost sa lansezi un astfel de serviciu extins.

Edited by simple_guy, 08 December 2023 - 13:17.


#5
gogu1905

gogu1905

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 774
  • Înscris: 03.05.2019

View Postzero4, on 08 decembrie 2023 - 11:08, said:

stie cineva unde ne putem plange la Apple direct, de starea actuala de lucruri?

La Apple direct. Nu?

#6
MD

MD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,025
  • Înscris: 08.08.2002
Nu stiu de ce la Apple Music ai ajuns la One ca titlu threadului sugera ca ai o problema cu Apple Music ...

One cuprinde un abonament de iCloud, Apple TV+, Apple Arcade, Apple Music  si eventual unde este disponibil Apple News si Apple Fitness+.
Abonamentul cel mai ieftin iti da acces la 50Gb in iCloud ceea ce pentru multi nu este suficient. In pret daca calculezi cam Apple Arcade ar iesi bonus la acest abonament deci ...
Acum ca Apple TV+ nu e diponibil in RO asta este, ceva nu a funcționat pe la noi (ce surpriza ...) din moment ce serviciul este disponibil in Bulgaria, Moldova ... Rusia. Au trecut ani de la lansare si nimic, am ramas pe dinafara si aia e .

Edited by MD, 13 December 2023 - 09:45.


#7
GT_Xpress

GT_Xpress

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,897
  • Înscris: 18.07.2018

View Postzero4, on 08 decembrie 2023 - 11:08, said:

salut,

ca si utilizator de iphone si casti beats, serviciile de streaming sunt importante pt mine
utilizez spotify si sunt intr-un trial de 3 luni la apple music

cum suntem 4 membri ai familiei care folosesc spotify family, am studiat apple music pt family
overall, spotify e mult mai intuitiv , inclusiv partea care sugereaza ce musica sa asculti, dar Apple Music comenseaza cu spatial sound, care face diferenta ( si la sistemul audio dedicat de pe masina se aude mai bine zic eu apple music, decat spotify).

ce mi se pare penibil insa la apple, e sistemul lor de abonamente pt ro, am vazut ca exista o chestie numita Apple One unde ai acces si la apple tv + alte avantaje, care insa  nu sunt disponibile in ro ( dar surpriza sunt valabile in Bg, majoritatea tarilor din UE plus alte minunatii gen belarus, Rep moldova si chiar incredibil dar adevarat
Russia)
https://support.appl.../en-us/HT204411
am impresia ca Apple trateaza Ro, ca o tara de tampiti, nu mai vreau sa imi aduc aminte cat am asteptat dupa 15 PM, de l-am comandat de pe Amazon De pana la urma
stie cineva unde ne putem plange la Apple direct, de starea actuala de lucruri?
Ține de Apple sa dea drumul și în România și pentru asta trebuie sa obțină licențe de streaming și traducere filme în România.  Calmează-te, te rugam, Apple nu procedează așa. Nici Tim Cook nu știe când va fi disponibil în România.  Și eu aștept Apple TV plus.

View PostMD, on 13 decembrie 2023 - 09:44, said:

Nu stiu de ce la Apple Music ai ajuns la One ca titlu threadului sugera ca ai o problema cu Apple Music ...

One cuprinde un abonament de iCloud, Apple TV+, Apple Arcade, Apple Music  si eventual unde este disponibil Apple News si Apple Fitness+.
Abonamentul cel mai ieftin iti da acces la 50Gb in iCloud ceea ce pentru multi nu este suficient. In pret daca calculezi cam Apple Arcade ar iesi bonus la acest abonament deci ...
Acum ca Apple TV+ nu e diponibil in RO asta este, ceva nu a funcționat pe la noi (ce surpriza ...) din moment ce serviciul este disponibil in Bulgaria, Moldova ... Rusia. Au trecut ani de la lansare si nimic, am ramas pe dinafara si aia e .
Nici mie nu îmi este de ajuns 50GB așa ca am trecut la 200GB ca upgrade abonament.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate