Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Motorola moto g31 - probleme microfon

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
Abrams105

Abrams105

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 06.12.2022
Salutare la comunitate,

Am un Moto g31 luat prin septembrie de la Altex, telefon bunicel pentru cerintele mele zilnice, firefox, whatsapp, etc.

"Boala" lui ca sa zic asa este microfonul, mai bine zis software-ul microfonului, cel putin la concluzia asta am ajuns din cautarile mele pe web. Apelatul sau apelantul nu ma aude bine, intrerupt, robotizat.

La inceput nu facea asa des, sau cel putin acuzam semnalul telefonului. De cand mi s-a bagat pe gat update-ul la android 12 a devenit de nefolosit.

L-am dat la garantie dar deja mi-am schimbat parerea despre Motorola, proaste. Desi imi aduc aminte de Motorola V360 din tinerete, cel mai bun telefon!

On topic: A mai intalnit cineva problema asta? Sau e ghinionul meu.

Toate bune!!

#2
Parusoaica

Parusoaica

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 17.09.2023
Am eu g31 de peste un an si n-am nici o treaba cu microfonul. Dupa ce a trecut la rahatul de Android 12 a inceput sa haleasca baterie in draci, cand se intampla asta il restartez si o perioada nu mai am treaba.

#3
vestale

vestale

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,277
  • Înscris: 24.11.2002
Cu un Voice over LTE(VOLTE) activat si respectiv dezactivat ati incercat?
Microfonul nu are mare software, partea pentru digitalizare e altceva.
In restul aplicatiilor functioneaza ok? Apelurile cu VOIP, WhatsApp sunt ok?

#4
maladetz

maladetz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,167
  • Înscris: 06.02.2011

View PostAbrams105, on 07 decembrie 2023 - 16:22, said:

Salutare la comunitate,

Am un Moto g31 luat prin septembrie de la Altex, telefon bunicel pentru cerintele mele zilnice, firefox, whatsapp, etc.

"Boala" lui ca sa zic asa este microfonul, mai bine zis software-ul microfonului, cel putin la concluzia asta am ajuns din cautarile mele pe web. Apelatul sau apelantul nu ma aude bine, intrerupt, robotizat.

La inceput nu facea asa des, sau cel putin acuzam semnalul telefonului. De cand mi s-a bagat pe gat update-ul la android 12 a devenit de nefolosit.

L-am dat la garantie dar deja mi-am schimbat parerea despre Motorola, proaste. Desi imi aduc aminte de Motorola V360 din tinerete, cel mai bun telefon!

On topic: A mai intalnit cineva problema asta? Sau e ghinionul meu.

Toate bune!!
Am avut eu acum câțiva ani un G7 care făcea la fel, pur și simplu microfonul era praf, ar trebui schimbat microfonul. Daca îl ai în garanție spune-le că e defect microfonul și că trebuie să-l schimbe, beleaua e Altex, nu știu cum sunt acum însă ultima dată când am avut de rezolvat ceva în garanție a fost mare bătaie de cap, s-a lăsat cu ANPC ca sa se rezolve. Cumpăr de la ei doar când au cel mai bun preț și mă rog sa nu am probleme de garanție :)
Motorola sunt bune pentru o utilizare mediocră când nu ai nevoie de prea multe, și în special gama de mijloc merita cumpărată însă gama "premium" daca o pot numi așa care se vrea a concura cu băieții mari nu are nici o treabă.

Edited by maladetz, 07 December 2023 - 17:53.


#5
Abrams105

Abrams105

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 06.12.2022
Aparent am avut eu "bafta" cu el, imi place telefonul display 6.4, micut pentru baterie de 5000mah nu-l simti in buzunar, sa vad ce face Depanero cu el, astept 15 zile. Nu-s genul sa dau mai mult de 700 de lei pe un telefon, premium sau entry-level, pentru mine sa fie util si functional.

Am avut 4 ani un Huawei y5p, cand foloseam Maps pe drum se incingea asa de tare incat se demagnetiza tablita-suport din bord si-l adunam de sub pedale:))

Toate bune.

#6
Abrams105

Abrams105

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 06.12.2022
Revin cu un update la topic, care se poate inchide.
Dupa ce a trecut  mai mult de 15 zile de cand a fost dat la Depanero, tipul de Altex a zis ca 15 zile de cand ajunge la service, dar ma rog, nu asta conteaza, m-au sunat sa-mi spuna ca nu se poate repara si sa ma duc sa-mi returneze banii. Am intrebat, pentru cultura mea generala, ce a avut mai exact, probleme de software sau hardware, dar  tot ce mi-a zis este ca, costul reparatiei depaseste pretul telefonului. Pacat, ca-mi placea telefonul dar acum ma feresc de Motorola, cel putin de modelele astea sub 1000 de lei. Toate bune!!

#7
mariusixy

mariusixy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,436
  • Înscris: 28.09.2008
@Abrams105 nu ai vazute cate resigilate sunt la toate modelele sub 1000 lei?
Am citit comentariile la cateva modele si daca am vazut ca mai multe persoane semnaleaza aceleasi probleme nu am mai cumpparat motorola.
Am luat xiaomi note 12 pro 5g la 900 lei sigilat de la amanet din zona.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate