Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 

Recomandări Baby monitor Wi-Fi!

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
TheExecutioner

TheExecutioner

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 324
  • Înscris: 24.08.2015
Salutare,

Am și eu nevoie de niste recomandări pentru a achiziționa camere de supraveghere pentru doi copilași.

Mă interesează să pot vizualiza de oriunde prin internet.

Pe langa asta am nevoie de minim 4 camere pentru a monitoriza și bonă in toate camerele.

Daca se poate sa se facă înregistrarea local pe card in camera ar fi cel mai bine.

Sa filmeze minim 1080p sau 2K rezoluție, night vision.


Am găsit modelul TP-Link Tapo C110, e interesant, dar nu îmi este suficient o singura camera, și nu știu dacă există posibilitatea de a adăuga, adică să cumpăr 4 in total și să pot vizualiza in aplicație, daca poate confirma cineva.

#2
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,826
  • Înscris: 30.08.2006
Eu am IMOU si pot sa spun ca noaptea parca am uitat o lumina aprinsa atat de luminoasa este incaperea. L-a un moment dat un fir de praf a trecut in apropiere camerei si a declansat inregistrarea de 15secunde. Imou permite 4 camere. Probabil ca toate permit cel putin 4 camere in aplicatie.
https://www.emag.ro/...8/pd/DR1STRMBM/
Acum am verificat si suporta chiar 5 camere in aplicate.
Camera are mai multe nivele de sensibilitate la miscare, zone active si inactive, urmarire subiect, trimitere notificari in aplicatie, activare microfon.

Edited by Leo2006, 03 December 2023 - 21:46.


#3
Phonyx

Phonyx

    Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,584
  • Înscris: 11.07.2006
Recomand tapo,eu am modelul C200 si am vreo 4 prin casa si 3 in exterior si merg toate perfect de cativa ani,merge in aplicatia lor sa le vezi char toate deodata.

#4
cata32

cata32

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 574
  • Înscris: 29.04.2008
Tapo, de la Tp-link. După ce nu îți vor mai trebui pentru copii le poți folosi și pentru supraveghere.
Au inclusiv detecție de plâns de copil.

#5
murdar

murdar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,862
  • Înscris: 24.05.2020
Eu mi-as lua niste camere true IP, care nu merg exclusiv prin aplicatie proprietara.

De ce? Pentru ca poti sa iti faci un sistem de supraveghere cu inregistrare pe un NAS. Dar pentru asta trebuie sa poti sa configurezi manual IP-urile si port forward.

Ti-as recomanda Foscam. Sunt extraordinar de robuste si longevive. Eu am camere Foscam PTZ vechi de 10 ani care sunt pentru interior, dar eu le-am montat la exterior sub streasina, deci nu le bate ploaia, ninsoarea, soarele. Doar variatii de temperatura. Zero probleme. Merg de rup. Am avut si mai vechi, dar le-am schimbat ca aveau rezolutie mica, desi ele inca mergeau.

Pentru aplicatie pe mobil folosesc ori aplicatia de pe NAS-ul Synology, ori aplicatia IP Cam de pe Apple store.

#6
Y0samiteSam

Y0samiteSam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,240
  • Înscris: 22.04.2005
Eu folosesc camere TAPO, am modelul C220 si sunt foarte multumit. Calitate imagine foarte buna chiar si noaptea pe intuneric bezna.
Au o gramada de setari, sunt facute special pentru baby monitoring. Poti pune tot felul de alerte si primesti notificare instant pe telefon.
O gasesti la pret bun pe FiriT, in jur de 180 lei/buc.

Edited by Y0samiteSam, 04 December 2023 - 08:26.


#7
cata32

cata32

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 574
  • Înscris: 29.04.2008

 murdar, on 03 decembrie 2023 - 22:19, said:

Eu mi-as lua niste camere true IP, care nu merg exclusiv prin aplicatie proprietara.

De ce? Pentru ca poti sa iti faci un sistem de supraveghere cu inregistrare pe un NAS. Dar pentru asta trebuie sa poti sa configurezi manual IP-urile si port forward.

...
Nu e mai simplu cu un card în cameră? Și accesezi înregistrările direct de pe telefon. Este foarte convenabil și nu îți mai bați capul cu o întreagă infrastructură. Bine, poți înregistra pe NAS și cu camerele TAPO, dar nu prea are sens, mai ales la camerele de interior. Așa și în cloud poții să urci înregistrările.

#8
murdar

murdar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,862
  • Înscris: 24.05.2020
Nu, nu e mai simplu, pentru ca cardul are rata de defectare uriasa in camere care inregistreaza continuu. Stocarea pe hard e sfanta.

#9
TheExecutioner

TheExecutioner

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 324
  • Înscris: 24.08.2015

 Phonyx, on 03 decembrie 2023 - 21:42, said:

Recomand tapo,eu am modelul C200 si am vreo 4 prin casa si 3 in exterior si merg toate perfect de cativa ani,merge in aplicatia lor sa le vezi char toate deodata.

Interesanta camera, as putea sa folosesc cel puțin 4 camere pentru fiecare încăpere? Daca, da, cum? Se achiziționează separat camerele, sau cumpăr direct 4 dispozitive complete?

#10
Phonyx

Phonyx

    Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,584
  • Înscris: 11.07.2006
Are rost sa bagi 4 camere intrr-o incapere? Asa ca idee le cumperi cate vrei,iar in aplicatia tapo poti adauga pana la 32 de dispozitive.Cauta pe yt si vei vedea ca e best price/value.

#11
TheExecutioner

TheExecutioner

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 324
  • Înscris: 24.08.2015
Evident că nu într-o singură cameră, din moment ce am spus de o bonă și copii, câte o camera in fiecare încăpere am nevoie sa pot monitoriza ce face bona.

Edited by TheExecutioner, 05 December 2023 - 20:51.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate