Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...
 Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 

Aquaman and the Lost Kingdom (2023)

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#1
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,588
  • Înscris: 10.04.2009
Nereușind să-l învingă pe Aquaman prima dată, Black Manta, condus de dorința de a răzbuna moartea tatălui său, nu se va opri până nu îl doboară pe Aquaman o dată pentru totdeauna.

De data aceasta, Black Manta deține forța legendarului Trident Negru, care dezlănțuie o putere malefică de neoprit.

Din dorinta de a-l învinge, Aquaman va apela la fratele său Orm, fostul rege al Atlantidei, pentru a crea o alianță neașteptată. Împreună, cei doi trebuie să lase deoparte diferențele pentru a-și proteja regatul, familia lui Aquaman și pentru a preveni distrugerea întregii lumi.

LINK IMDb


[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/JIOWAZdtVx4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2
Cosmin_Andrei

Cosmin_Andrei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,577
  • Înscris: 26.12.2015
Nu pot sa zic ca ma intereseaza prea mult, dar spre deosebire de Black Panther 2, aici, Atlantida, arata a civilizatie si nu a niste rataciti fara lumina.

Edited by Cosmin_Andrei, 21 November 2023 - 13:19.


#3
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,537
  • Înscris: 30.10.2003
N-am vazut nici primul Aquaman :(
Merita?

Jason Momoa nu face parte din categoria actorilor la care sa te uiti doar ca e moaca lui pe ecran. Ultimul din seria inceputa de Arnold, Stalone, etc e Dwayne Johnson.

#4
n-amname

n-amname

    Brain Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,730
  • Înscris: 10.11.2013
Multe femei nu sunt de acord cu asta, se uita doar ca el e acolo lol.
Dar primul Aquaman a fost ok-ish, desi varianta de film a Aquaman n-are nicio legatura cu aia din comics si desene. Totusi, filmul a fost entertaining, iar  Amber le-a dat si barbatilor ceva cu care sa-si clateasca ochii, nu doar femeile au fost cele rasfatate, desi mi se pare ca oricum Aquaman a fost primul film cu supereroi unde majoritatea celor care au mers la film erau femei.
Dar acum nuj, dupa toata chestia cu Depp, nici nu am chef sa-i mai vad fatza cacacioasei, am inteles ca i-au redus screen time-ul la minimum posibil.
Probabil ca voi merge sa-l vad ca un goodbye pentru fostul univers cinematografic al DC, dupa filmul asta va incepe universul lui James Gunn.

Edited by n-amname, 21 November 2023 - 14:00.


#5
PiticVerde

PiticVerde

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,751
  • Înscris: 12.09.2015
Prima aparte mi-a placut.La asta cu siguranta o sa merg la cinema 3D.O sa-mi lacrimeze ochii si pe acolo  Posted Image.Avem in zona un sistem de 3 d cam nasol.LaserPlex,o prostie de 3d. Cinema One.

#6
Manasu

Manasu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,898
  • Înscris: 25.12.2016

 Bursul, on 21 noiembrie 2023 - 13:27, said:

N-am vazut nici primul Aquaman Posted Image
Merita?
Eu l-am vazut si nici nu-mi mai aduc aminte despre ce a fost... asta spune multe despre calitatea lui.
Aste sunt filme pe care le urmaresti din plictiseala, si pe care le uiti dupa 3 zile.

#7
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,537
  • Înscris: 30.10.2003
Personajul asta Aquaman chiar nu e cu nimic special. E cel mai neinteresant din toata trupa. Bine asta vizionand Justice League. Pana si Flash e mai interesant, dar nici pe ala nu l-am vazut.

#8
Phobos

Phobos

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,052
  • Înscris: 23.09.2005
Asa-i, slab rau Aquaman asta.

Jason Momoa chiar ar avea potential, insa s-a impotmolit ca si altii in roluri astea de trei lulele trei surcele pentru copchii.

#9
vanitty

vanitty

    Ala negru de respira greu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,578
  • Înscris: 05.11.2009
Sper ca Poopy-Girl sa alunece pe o coaja de banana cat mai rapid dupa ce incepe filmul ...

#10
rolion

rolion

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 781
  • Înscris: 28.07.2005
wait a second here:  ce "culoare" are binele versus raul aici !? ;)

#11
hellmarvel

hellmarvel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,931
  • Înscris: 12.03.2010
Film bun doar daca ai o gagica pe care s-o pipai pe intuneric. Filmul n-o sa va deranjeze prea tare (sa va solicite atentia).

#12
ndor

ndor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,354
  • Înscris: 21.04.2005
Noroc ca ne-ai deschis ochii . Ce ne-am face noi fara tine !?

Fiecare percepe actiunea in felul sau . De asta se numeste entertainment !

#13
hellmarvel

hellmarvel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,931
  • Înscris: 12.03.2010
Aici e arie DE DISCUTII despre filme (ce e bun si ce e rău la ele. Fii tu căpitanul celor cărora le-a plăcut filmul ăsta.

#14
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,200
  • Înscris: 08.12.2006
Vazut in seara asta la cinema...de departe mai buna prima parte, asta are mai multe efecte speciale. Povestea nu m-a dat pe spate, destul de puerila

Cat priveste sfarsitul filmului, a stricat tot filmul de departe, teribil de patetic. S-a auzit un AAAAA...in cor in toata sala de cinema.

Edited by cuculea, 28 December 2023 - 22:57.


#15
vanitty

vanitty

    Ala negru de respira greu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,578
  • Înscris: 05.11.2009
l-am vazut si eu la cinema, mai mult pentru ca vroiam sa vedem un film 3d cu niste rude si altceva mai bun nu era in program. 4/10. Poveste de 2 lei , partea cu part-time job ca rege al marii si part-time job tata, a fost meh.. efecte speciale, la care la un moment dat am adormit, glume fortate.. nu recomand

Ps. Pana si Nicole Kidman, a avut in partea asta a doua, o interpretare mai proasta si o poveste mai proasta ca in prima parte..

Edited by vanitty, 29 December 2023 - 20:48.


#16
audiofidell

audiofidell

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,586
  • Înscris: 19.06.2018
Destul de ok, nici mai bun nici mai rau decat orice productie Marvel. Inca prea bun pentru ce trebuie sa fie.

#17
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,200
  • Înscris: 08.12.2006

 audiofidell, on 30 decembrie 2023 - 09:27, said:

Inca prea bun pentru ce trebuie sa fie.
ouau...cat de profund...ce vrea sa insemne ? ce trebuie sa fie? m-ai pierdut, dar suna bine , filozific asa

#18
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,104
  • Înscris: 09.01.2007
Nu pot sa vad filme cu baiatul ala, nu stiu care e treaba. Ma simt escrocat numai cand apare pe ecran. E o chestie din rarunchi.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate