Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare bec far VW Touran 1T3

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 

Anulare Zboruri Tez Tour

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
Dodo03

Dodo03

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,711
  • Înscris: 13.03.2007
Am primit mail de la Jeka , ca Tez-ul a anulat toate zborurile din luna Decembrie catre Egipt datorita numarului mic de pasageri. Noi plecam in 26Dec, acum avem alta optiune cu 30 ...dar mai scump, bineinteles. Vrem sa vedem si alte optiuni asa ca , ceilalti care merg de Anul Nou in Egipt...de unde si cu cine zburati? Multumesc!

#2
mdt

mdt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,630
  • Înscris: 12.12.2006
Pai si Jeka ce spune, restul rezervarii ramane in picioare (hotel, transport aeroport-hotel) sau e anulat tot pachetul? Sau ati luat doar zborul prin agentie si cu restul v-ati organizat separat?

Daca e doar zborul anulat uita-te si la companii de linie, gen Lufthansa, Air France, Turkish, sa vezi daca gasesti zboruri cu conexiune. Pretul nu ma astept sa fie prea mic avand in vedere perioada de varf si faptul ca e din scurt.

Edited by mdt, 20 November 2023 - 18:49.


#3
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,585
  • Înscris: 17.08.2007
@mdt anularea Tez vine de la ingrijorarea turistilor in legatura cu securitatea, deci e posibil sa fie chiar ieftin :)
Nu stiu daca si vesticii au reactionat la fel ca romanii, posibil sa nu.

#4
Dodo03

Dodo03

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,711
  • Înscris: 13.03.2007

 mdt, on 20 noiembrie 2023 - 18:48, said:

Pai si Jeka ce spune, restul rezervarii ramane in picioare (hotel, transport aeroport-hotel) sau e anulat tot pachetul? Sau ati luat doar zborul prin agentie si cu restul v-ati organizat separat?

Daca e doar zborul anulat uita-te si la companii de linie, gen Lufthansa, Air France, Turkish, sa vezi daca gasesti zboruri cu conexiune. Pretul nu ma astept sa fie prea mic avand in vedere perioada de varf si faptul ca e din scurt.

Doar zborul, au anulat toate charterele pe decembrie. Noi aveam rezervat din 26, ni s-a propus din 30 ...cam cu 100e mai scump. Spuneau ca gradul de ocupare ar fi undeva pe la 14%. Nu prea ne mai incadram din 30...de-aia incercam sa gasim alte variante.

#5
LHR

LHR

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 245
  • Înscris: 28.12.2015
Jeka ar trebui sa aiba mai multe variante pe care sa le propuna. Sunt pe piata de ceva ani si ar trebui sa aiba ceva experienta.
De curiozitate, pachetul achizitioat era pt Sharm sau Hurghada?

#6
Dodo03

Dodo03

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,711
  • Înscris: 13.03.2007
Hurghada, vedem astazi ce ne mai propun, ideea e ca posibil sa coste mai mult...in sfarsit, aia e.

#7
sgn30

sgn30

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 787
  • Înscris: 20.08.2016
Eu sambata plec spre Hurghada, da au scazut mult preturile datorita razboiului de la granita...

#8
Dodo03

Dodo03

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,711
  • Înscris: 13.03.2007
In perioada revelionului au crescut, probabil din cauza zborurilor limitate. Noi am primit pret mai mare cu 100 euro la Tropitel , fata de cat am platit acum 2 luni. + plecare din 30, altfel cu plecare din 28 pretul este cu 500 euro mai mare.Mie inca nu imi vine sa cred cum TEZ TOUR, cel mai mare tour operator pe Egipt a anulat TOATE zborurile din luna Decembrie.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate