Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Cloudways cere informatii private pt inregistrare la ei

  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
jumperishere

jumperishere

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 611
  • Înscris: 18.11.2021
Cloudways, un hosting provider cu sediu in malta (gazduieste siteuri). La inregistrare pt cont la ei, cer(e) aditional carte identitate, profilul meu de facebook, twitter, linkedin, telefon si siteul meu.
Am bolduit lucrurile care ma intriga.

Mi se pare sfidator doar mie, sau vi se pare ceva normal ?

O nota aici: de securitatea serverului se ocupa ei. Cam tot ce pot face eu e sa instalez aplicatii pe care ei le gestioneaza. Cum ar veni, eu fac cererea , apoi ei o aproba. In plus e vorba de un server creat special pt mine. Nu am eu control total asupra acelui server ca sa vina cu scuza ca Instalez boti sau virusi. Astfel ca nu vad cum isi justifica ei cerea unor astfel de informatii din moment ce ei gestioneaza serverul.

Serviciul lor se numeste Managed Hosting - ei gestioneaza instalarea aplicatiilor pe server
Pt cei care vor sa gestioneze singuri un server de la 0, se numeste Unamanaged Hosting . aici in cazul asta intr-adevar poti instala boti etc, pt ca practic ai un computer numai al tau, inchiriat. Aici ar putea fi justificata cerea la inregistrare a unui document. dar atat ... nu linkedin si etc..

Edited by jumperishere, 17 November 2023 - 12:07.


#2
loren2

loren2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 550
  • Înscris: 08.11.2023
E o dementa toatala in ultima vreme.
Nu stiu de ce companiile au ajuns sa plece de la ideea ca orice cetatean are un cod unic de Facebook, WhatsApp, Twitter, LinkedIn.
Au ajuns codurile de la siteurile astea mai importante decat CNP-ul pentru a identifica si urmari persoanele.

La noi e deocamdata doar dementa cu numarul de telefon si mailul.
Nu mai poti sa cumperi un electrocasnic dintr-un magazin daca nu predai un numar de telefon si un mail in baza de date.

#3
jumperishere

jumperishere

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 611
  • Înscris: 18.11.2021
cred ca ce vor ei de fapt e sa controleze posibilele valuri de hate pe social media in cazul in care careva se hotareste sa le faca reclama negativa. avand astfel parghiile necesare pentru a actiona actiona in instanta astfel de jocrui pe social media

#4
whiteproud

whiteproud

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 22.06.2022
de ce trebuie sa te inregistrezi la ei? nu ai alternativa?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate