Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...
 Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 

Autorizatie provizorie circulatie " expirata"

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#19
loren2

loren2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 550
  • Înscris: 08.11.2023
Decat sa stai iar pe la ghisee sa repari eroarea cred ca mai degraba o inmatriculezi definitiv daca tot te apuci de stat la ghisee.
La un control nici nu cred ca va observa, ca nu sta nici un politist sa studieze in detaliu actele. Dar exista mereu un risc sa dai peste un destept care sa iti complice viata degeaba doar pentru ca se plictiseste in post si nici curaj sa se lege de adevaratii infractori nu are, asa ca isi alege tinte usoare cu care sa se dea leu.

View PostSmedmscss, on 13 noiembrie 2023 - 13:03, said:

Da, învață-l să facă fals și uz de fals în acte...
Nu e chiar fals si uz de fals, el spunea cum se intampla in practica. Erorile materiale cam asa se rezolva de functionari in majoritatea cazurilor.
Am patit si eu sa gasesc anumite erori in hartii, am semnalat direct la ghiseu unde functionarul a luat pixul si a modificat. Fiind chestii banale care nu ma afectau cu nimic nici nu am stat sa fac scandal, ca pana la urma rezultatul final era acelasi, doar ca mai pierdeam eu timp degeaba.

Tot la DRPCIV cu multi ani in urma am patit ca pe autorizatia provizorie sa imi treaca mai putin de 90 de zile cat prevedea legea (cred ca venea undeva la 57 zile). Am observat mai tarziu, dar nu m-a deranjat ca oricum in aceeasi luna deja era rezolvata inmatricularea permanenta, nu aveam nevoie de 90 zile, imi erau suficiente si 30 zile.
E cam aiurea ca datele astea se introduc manual in calculator de catre functionari si nu se completeaza automat din soft, astfel incat sa se elimine sansele de erori. Macar nu completeaza cu pixul, astfel incat sansele de eroare sa scada, ca e cam greu sa gresesti din pix, fata de tastatura.
Era OK sa se faca manual pe vremuri cand volumul era mic si sansele de eroare umana erau mult mai mici, dar acum volumul e mare si asta face sa creasca mult sansele de eroare umana.

#20
Dodo03

Dodo03

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,711
  • Înscris: 13.03.2007

View PostRealThing, on 13 noiembrie 2023 - 13:31, said:

Colegul rexx a primit o recompensa pe masura pentru incalcare 2d + instigare fals in acte. Daca mai sunt altii cu idei de genul, va rog. Multumesc.

Cei de la leasing au zis sa modific eu🤦, eu zic sa le dam si lor ban si sa inchidem topicul. Merg cu ea asa, le-am zis ca eu nu modific nimic.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate