Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil
 Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...
 "enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!
 La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)
 

Mercedes GLC Coupe vs BMW X

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
Laur-

Laur-

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 466
  • Înscris: 24.01.2007
Bine v-am regasit,

Suntem posesori de 320D din 2005 (E90) si am fost foarte multumiti de fiabilitate si este o placere de a o conduce.

Legat de calitate, ne uitam si la faptul ca X3,X4,X5 nu sunt produse in Germania (ci in SUA si chiar China), iar GLC este fabricat in Germania.

Cum credeti ca sunt BMW-urile produse in Germania fata de cele in SUA? Mai calitative?

Tot aud cazuri de BMW X care au probleme inca din garantie. Sa fie acesta motivul?
Sau sa fie din cauza faptului ca au fost cumparate de noi din Romania, adica dubla masura a calitatii pentru vest respectiv est? Asta ar trebui sa fie valabil si pentru Mercedes.

Edited by Laur-, 12 November 2023 - 13:57.


#2
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,585
  • Înscris: 17.08.2007
Tentatia asta de scadere a preturilor si implicit a calitatii a aparut la toti producatorii si as zice mai degraba pe cei premium. Nu stiu, o fi presiunea noilor generatii electrice, habar nu am.
E loterie indiferent de unde a fost fabricat.

#3
radu103

radu103

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,466
  • Înscris: 15.11.2003
Eu voi lua Mercedes, fara BMW in viitor. Am si M si B.

#4
cristian_sen

cristian_sen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,193
  • Înscris: 21.08.2003

 atupi, on 12 noiembrie 2023 - 14:10, said:

de scadere a preturilor
Dar nu e vreo o scadere a preturilor, ba din contra, toate au crescut si nu se vor opri prea curand. Calitatea deasemena in cel mai bun caz se mentine dar  trendul e in scadere, fabricantii forteaza abject piata de parca ar fi sfarsitul lumii. Toti, inclusv cei "cinstiti" pana cum 3-4 ani, au luat-o razna si efectiv lunar scumpesc masinile de parca ar fi de aur nu altceva. Dar probabil nu li se poate imputa asta odata ce exista cerere in draci...criza, ce criza, unde criza? Nu e nici o criza, atat timp cat exista clienti care dau 50 000 euro pe efecticv o jucarie...prost nu e cel care cere.

#5
gushpi

gushpi

    cârcotaș

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,114
  • Înscris: 17.01.2012
ambele, au ajuns să fie cam înghesuite la interior...
zice-se că din cauza elementelor de siguranță (bare, airbag, faguri etc)

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate