Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China
 Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED
 Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...
 Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...

Cartelul din Carpati - mafia PNL ...

Trecut: Europa versus S.U.A. la c...
 

Oferta INTESA Black Friday

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
315 replies to this topic

#289
lyanna

lyanna

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,327
  • Înscris: 02.09.2007
Cum poti sa obtii un extras de cont DOAR PENTRU UN SINGUR CONT, NU PENTRU TOATE.

Spre exemplu vreau extrasul contului de EURO, si nu vreau sa fie in acelasi document si cu ala de lei, si cu ala de USD, etc.

Am incercat si de pe mobil si de pe laptop, fara succes.

Edited by lyanna, 20 February 2024 - 11:50.


#290
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,784
  • Înscris: 13.03.2005
Eu am in sectiunea Documentele mele - Extrasele mele, extrasul lunar pe fiecare luna. E adevarat ca pe prima pagina a extrasului am extrasul contului de lei si pe urmatoarea am extrasul contului de euro, dar nu te opreste nimeni sa salvezi documentul PDF pe telefon sau laptop si dupa vizualizare sa alegi optiune Print - Save as PDF si la numarul paginilor sa alegi doar paginile care se refera la extrasul in lei sau cel in euro, si astfel vei avea extrasul doar pe valuta dorita.

Asa fac eu acum, daca am nevoie de ele separat.

Edited by wertyck, 20 February 2024 - 13:21.


#291
lyanna

lyanna

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,327
  • Înscris: 02.09.2007
Problema mea e ca pe prima pagina am contul de lei.

Daca vreau sa dau contul de EURO pentru o chestiune oficiala, nu pot sa blurez operatiunile din contul de lei si nici n-am chef sa vada aia ce "dildouri roz" mi-am luat sau cati bani am rulat.

Chiar asa de greu era sa genereze cate un pdf pt fiecare cont ?

#292
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,784
  • Înscris: 13.03.2005
Atunci cere in callcenter sa iti genereze un document doar cu datele tale de identificare si contul IBAN dorit, fara tranzactiile din cont. Ceva similar cum are ING bank - "Situatie cont" .

LE: Am sunat acum in callcenter, si acum toate sistemele interne Intesa sunt "cazute"(atat in callcenter cat si in sucursale si agentii) si apelul meu a fost redirectionat la "urgente  carduri".
Cred ca sunt vizati si ei de un "pui de hacker"...

Edited by wertyck, 20 February 2024 - 15:14.


#293
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,784
  • Înscris: 13.03.2005

Vizualizare mesajlyanna, pe 20 februarie 2024 - 11:49, a scris:

Cum poti sa obtii un extras de cont DOAR PENTRU UN SINGUR CONT, NU PENTRU TOATE.

Spre exemplu vreau extrasul contului de EURO, si nu vreau sa fie in acelasi document si cu ala de lei, si cu ala de USD, etc.

Am incercat si de pe mobil si de pe laptop, fara succes.

Am fost sunat din callcenter Intesa si spunea ca extrasul pe cont separat se poate doar din aplicatia veche, DAR a  fost de acord sa imi genereze un extras de cont pe contul dorit (euro, de exemplu, pe ziua de azi, sa nu apara tranzactii, daca nu doresti sa se vada) pentru a avea antetul cu titularul contului si restul informatiilor de identificare client, si sa mi-l trimita pe email.
Poti face oricand aceasta cerere in Call Center Intesa Sanpaolo Bank 0800.800.888

LE:  Am primit pe email extrasul in format PDF, dar e parolat cu ultimele 6 cifre ale CNP.
Pentru a scapa de parola am ales sa dau Print - Save as PDF, si noul fisier e fara parola\.

Edited by wertyck, 21 February 2024 - 11:06.


#294
lyanna

lyanna

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,327
  • Înscris: 02.09.2007
Bai ce dracu e asa de greu sa genereze 3 pdf-uri si sa puna bifa daca le vrei pe toate in acelasi :)

Daca esti prieten cu ei, sugereaza-le calduros sa puna dracu niste programatori sa faca aplicatia aia macar la nivelul aleia vechi. Sau sa te lase sa le ai pe ambele pana le iese aplicatia noua.

#295
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,784
  • Înscris: 13.03.2005
Din pacate sunt doar client...

#296
alex321

alex321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,044
  • Înscris: 25.12.2005

View Postwertyck, on 20 februarie 2024 - 15:14, said:

Atunci cere in callcenter sa iti genereze un document doar cu datele tale de identificare si contul IBAN dorit, fara tranzactiile din cont. Ceva similar cum are ING bank - "Situatie cont" .

LE: Am sunat acum in callcenter, si acum toate sistemele interne Intesa sunt "cazute"(atat in callcenter cat si in sucursale si agentii) si apelul meu a fost redirectionat la "urgente  carduri".
Cred ca sunt vizati si ei de un "pui de hacker"...
se intampla des ...

#297
Drizzt89

Drizzt89

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 622
  • Înscris: 27.11.2008

View Postwertyck, on 21 februarie 2024 - 11:10, said:

Am fost sunat din callcenter Intesa si spunea ca extrasul pe cont separat se poate doar din aplicatia veche,

Sper totusi sa aduca acest lucru si la aplicatia noua. E foarte util sa poti genera extras pe orice data, pe orice cont SI sa scrie si adresa si datele contului (spre deosebire de alte banci: BT)

#298
lyanna

lyanna

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,327
  • Înscris: 02.09.2007
Nici o masa fara peste, nici o saptamana fara o futere marca Intesa:

IMPORTANT
Începând de luni, 26 februarie 2024, schimburile valutare LEI/USD și USD/LEI nu mai sunt disponibile în serviciul Brunch Exchange.

#299
Vettel

Vettel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,354
  • Înscris: 29.03.2017
Au scos acest serviciu nu era ok

#300
Vulpoiul-Jhon

Vulpoiul-Jhon

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,466
  • Înscris: 01.03.2016
Urmăresc acest topic fără a fi aplicat pentru acele carduri Gold si Premium care s-au dat de BF. Să înțeleg că toată zbaterea pentru realizarea conturilor premium cu oferta BF, cu toate piedicile care au fost pentru realizare conturi online ,s-a năruit pe jumătate?

#301
Vettel

Vettel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,354
  • Înscris: 29.03.2017
de ce sa se naruiasca?
de ce?
s-au ajustat niste servicii
s-au introdus unele noi s-a renuntat la unele vechi
asta e piata, banca s-a modelat pe cerintele clientilor

Edited by Vettel, 28 February 2024 - 15:08.


#302
lyanna

lyanna

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,327
  • Înscris: 02.09.2007

View PostVettel, on 28 februarie 2024 - 15:08, said:

asta e piata, banca s-a modelat pe cerintele clientilor

S-a modelat de-a rupt-o.
Asa se fac regulile? De azi pe azi?
Asa se face comunicare? Bai, de azi daca vrei sa scoti banii de la mine mai dai ceva comision. Nu zic sa ai un pic de BI si sa te uiti, cine a folosesit serviciul? Cine are USD in cont, cine, cine cine?
Si sa le dai mail: "Ba boule, in 2 sapt noi scoatem serviciul X. Poate-l folosesti, poate nu, dar macar sa stii si tu".
Macar pune anunt pe aplicatie, sa dea ala click ca a vazut. Da-i userului o perioada in care sa poata sa isi mute banii de la tine.

BTW, acum a disparut si de pe site anuntul ca se scoate schimbul USD/RON. Daca nu stii zici ca n-a fost niciodata.

Dupa ce ca aplicatia aia e de forma. Cand te duci sa le zici ca nu merge, iti zic ca in aia veche mergea. Pai si de ce nu ma lasi sa le am pe ambele atunci?
Dupa ce ca pentru multe chestii te trimit in sediu si-au 3 sedii in tot orasul.
Dupa ce ca in sediu trebuie sa-ti faci programare ca sa stea cineva de vb cu tine (sediul din Buc, Victoriei). Si programarile se fac la un tel care ti-l da pe sub mana din call-center.
Dupa ce ca personalul e acru

Renunta si la singurul lor avantaj competitiv. Pardon, se modeleaza dupa cererile clientilor.

Hai sa vedem si cati clienti se remodeleaza dupa servicii si renunta la Intesa. Deocamdata eu stiu 3.

#303
lykaon

lykaon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 162
  • Înscris: 29.02.2008
Cu litere mici scrie ca Brunch Exchange “reprezinta un extra beneficiu, fără a fi parte din oferta tranzacțională pe care ai ales-o”, deci ne putem astepta oricand ca nici Euro sa nu mai putem schimba.

#304
firero

firero

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 06.08.2005
Și mai nou pe site lor definiția brunch-ului este alta: "Schimburile valutare efectuate prin Digical Mobile&Internet Banking în zilele lucrătoare, în intervalul orar 10:00 – 12:00, sunt acum la cursul BNR!", nu mai sunt cele doua intervale orare.

Nu-i bai, cat timp serviciile de baza sunt ok, aplicația cât de cât stabilă, fără prea multe downtime-uri neanuntate, și este gratis, știi vorba aia "calul de dar ...". Mai toate băncile, și mai mici și mai mari, au probleme, totul e sa nu îți setezi așteptări prea mari :) de la ele indiferent de cat plătești (da, cel mai bine este să nu plătești).

#305
firero

firero

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 06.08.2005

View Postfirero, on 28 februarie 2024 - 20:50, said:

Și mai nou pe site lor definiția brunch-ului este alta: "Schimburile valutare efectuate prin Digical Mobile&Internet Banking în zilele lucrătoare, în intervalul orar 10:00 – 12:00, sunt acum la cursul BNR!", nu mai sunt cele doua intervale orare.


Revin, informațiile sunt contradictorii: într-o pagină am găsit doar un interval ( https://www.intesasa...nt-premium.html ), in alta pagina am regăsit cele doua intervale https://www.intesasa...ont-online.html)

#306
lyanna

lyanna

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,327
  • Înscris: 02.09.2007

View Postlykaon, on 28 februarie 2024 - 16:27, said:

Cu litere mici scrie ca Brunch Exchange “reprezinta un extra beneficiu, fără a fi parte din oferta tranzacțională pe care ai ales-o”, deci ne putem astepta oricand ca nici Euro sa nu mai putem schimba.
Ai dreptate: extra beneficiu, extra clienti. Fara beneficiu, fara clienti. That simple!

Sunt multe banci care-ti dau cont lei/euro cu comisioane mici sau chiar 0.
Spre ex la raif trebuie sa fac o plata lunara din app si am schimb EUR/RON la curs BNR, dar n-am USD/RON
La ING trebuie sa incasezi vreo 2000lei (oricum sal minim). Am curs preferential, si pentru USD, dar e mai naspa decat cursul BNR si e doar pt 10.000lei pe luna

Avantajul competitiv al lu Intesa era ca ma lasa sa schimb dolari la cursul BNR.

@firero
Schimbul era intre 10 si 12. Cel putin eu am incercat sa schimb pe la 13+ si nu mai era curs BNR.

Edited by lyanna, 28 February 2024 - 21:29.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate