Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF
 Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...
 Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 

terapii alternative ?

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
18 replies to this topic

#1
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Am citi despre niste produse de super calitate , tip omega 3+++,....fac minuni in diferite afectiuni , cica :

„„Compania Lifepharm Romania produce in acest moment cele mai performante suplimente nutritionale la nivel mondial. Fara studii de specialitate, analizand compozitia si beneficiile, realizati imediat acest lucru. Studiati, nu ma credeti pe cuvant!
Laminine
O tehnologie de regenerare cu celule stem a tesuturilor fiziologice, care chiar functioneaza. De fapt, restul tehnologiilor cu celule stem au rezultate modeste, de cele mai multe ori inexistente. Nu doresc sa discut despre impactul major pe care il aduce echilibrului mental-emotional sau cresterea vibratiei personale, pentru ca aceste aspecte profunde, se traiesc, nu se vorbesc. Cu adevarat, cel mai performant si de impact stimulator al calitatii vietii, din istoria umanitatii.
Cellnergy Welness
Tehnologie de ultima generatie cu hipertermie, lumina rosie si TeraHertz. Beneficii rapide prin diminuarea inflamatiilor, durerilor, tumorilor. Succes in tratamente ale pielii, regenerare cu celule stem a tesuturilor, patologii ale sistemului circulator, creste imunitatea, protejeaza telomerii, stimuleaza cresterea parului, accelereaza vindecarea ranilor, creste nivelul de energie si buna dispozitie, recuperare dupa efort, preventie si tratament cu spectru larg de impact.
Omega+++
O combinatie are il califica nr. 1 in zona de actiune. Nu este numai un produs care contine acizii grasi nesaturati Omega 3, ci un tratament de precizie care intretine si reabiliteaza sistemul cardiovascular, cu alte sute de beneficii colaterale. Curata vasele de sange, solutie unica, restul marketing fara valoare medicala.„„

Am dat telefon si mi s-a recomandat un tratament de o luna de zile care SIGUR va face minuni , costul nu-i mare , 1050 lei ! Ceea ce m-a pus pe ganduri a fost alteceva , cand m-a auzit tipul ca nu vreau sa comand imediat ,...mi-a spus SCURT si CLAR sa-l contactez doar atunci cand sunt hotarat ! Recunosc ca nu-mi plac arogantii , dar totusi asta cam a intrecut masura !

Ati auzit de produsele astea ?

#2
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,776
  • Înscris: 25.11.2009
SCAM. Zi sa-ti dea studiile clinice efectutate de un tert.

#3
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,225
  • Înscris: 13.03.2017
Sunt la fel de utile ca apa sfintita Posted Image
Mai ales aia citita de Teodosie al Tomisului ... aka Mache

#4
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
E plin de tepari din astia, iar Statul sta si se uita.

#5
Fado

Fado

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 331
  • Înscris: 04.03.2023
E plin netul de scamuri. Ei mizeaza pe ideea ca daca pretul nu este f mare, se vor gasi amatori care zic ca nu au ce pierde mare lucru.

Pt probleme de sanatate primul loc unde sa cauti sunt doctorii adevarati cu diplome recunoscute.
In rest mancare sanatoasa, activitate fizica, soare pt D3,  o multivitamina poate, sau ceva suplementi care se gasesc pe la farmacii. Dar nu chestii de mia de lei.

#6
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Cred ca mai mult mizeaza pe disperarea oamenilor bolnavi.

#7
Handicarpati

Handicarpati

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,577
  • Înscris: 11.06.2010
Povesti.

Daca vrei omega3, in nomenclatorul oficial al medicamentelor din Romania exista produsele Omacor si Tevocor.

Edited by Handicarpati, 01 November 2023 - 13:39.


#8
dalu364

dalu364

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,297
  • Înscris: 21.02.2006
Omega 3 este foarte bun pentru creier si inima. Nu din auzite, ci din folosire indelungata. Cunosc doctori ( de fapt medici !! ) care folosesc Omega 3, Coenzima Q10, Ashwahanda, etc.

#9
maccip

maccip

    46 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,268
  • Înscris: 06.01.2007
Suplimentele astea fac bine cand ai deficiente. Cand nu ai deficiente, nu fac nimic, sau fac rau.
Prima etapa, eu o vad, recomandarea medicului.
Adica iti zice medicul ca n-ai fier sau zinc, apoi iti recomanda el suplimentele respective.
Suplimente care, sunt facute de N firme. Nu e musai sa cumperi de la X, ca sigur are si Y.
Eu nu cred in suplimente luate asa de.. just in case.
Am luat, e drept, cand a aparut atunci covidul, cateva pastile de vita mina D pentru just in case. Dar atat.
Pentru ca nu stiam cum stau, pentru ca erau tot felul de informatii contradictorii de la inceput si am zis ca rau n-are ce sa-mi faca.
Probabil ca n-ai facut nici rau, nici bine. Ca nu ma stiu cu vreo deficienta.

 dalu364, on 01 noiembrie 2023 - 13:51, said:

Omega 3 este foarte bun pentru creier si inima. Nu din auzite, ci din folosire indelungata. Cunosc doctori ( de fapt medici !! ) care folosesc Omega 3, Coenzima Q10, Ashwahanda, etc.
Eu cunosc doctori care nu folosesc.

Edited by maccip, 01 November 2023 - 13:59.


#10
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,104
  • Înscris: 09.01.2007
E mare diferenta intre scamuri:
vitamine, minerale - chestii legit, eventual baga pret mare + exagereaza beneficiile
vibratii, pulsatii si alte vrajeli astrale - e bine sa te asiguri ca nu sunt distructive in primul rand (habar nu am, vreun EMP sau altceva tangibil), in rest, macar sa iti iei teapa DOAR la bani

#11
don_King

don_King

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,048
  • Înscris: 26.11.2001
Am ajuns sa ne tampim si "suplimentele" sa devina mancarea cea de toate zilele.

Fratilor, dar pestele care e plin de omega 3, de ce nu il mancati ????? Stramosii nostri isi luau proteine/grasimi/vitamine/omega3/etc din alimente. Organismul le asimileaza cel mai bine, nu reusesc sa pricep de ce ai vrea sa procedezi altfel.

#12
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,526
  • Înscris: 05.06.2009
Asta mi se pare balaria suprema:
"Cellnergy Welness
Tehnologie de ultima generatie cu hipertermie, lumina rosie si TeraHertz".
Suna cunoscut, parca și cei care vindeau faimosul t0rser se lăudau cu fel de fel de proprietăți magico-energetice.

Mizează pe faptul ca oamenii nu cunosc și nu sunt informați, ii aburesc cu expresii savante, pseudo-științifice.

 don_King, on 01 noiembrie 2023 - 15:12, said:

Am ajuns sa ne tampim si "suplimentele" sa devina mancarea cea de toate zilele.

Fratilor, dar pestele care e plin de omega 3, de ce nu il mancati ????? Stramosii nostri isi luau proteine/grasimi/vitamine/omega3/etc din alimente. Organismul le asimileaza cel mai bine, nu reusesc sa pricep de ce ai vrea sa procedezi altfel.

Pentru ca e scump, nu te satura, mulți nu suporta oasele și curățatul acestora (ca bani de file nu are toată lumea), pentru ca multe specii de pești au cantități crescute de hormoni, antibiotice, metale grele și toxine.
În România mâncatul peștelui nu e ceva tradițional, cum este în zona tarilor mediteraneene, de exemplu. De fructe de mare nici nu mai zic...
https://dozadesanata...oiuri-de-peste/

Din punctul meu de vedere, as manca peste sau fructe de mare doar dacă n-ar mai exista altceva de mâncat pe planeta. Nu îmi plac, nu îmi spune nimic gustul acestora, ba chiar unele fructe de mare au un iz/gust/textura pe care eu le găsesc tare neplăcute. De gustat am încercat, dar nu mi-au plăcut, sincer.

Edited by corinadaniela, 01 November 2023 - 15:31.


#13
maccip

maccip

    46 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,268
  • Înscris: 06.01.2007
Conserva de macrou are omega3 si nu e scumpa. Apoi nu trebuie sa mananci zilnic, ci doar sa-ti amintesti din cand in cand.
Eu nu cred ca in conditiile de fata, mai poti duce lipsa de substante esentiale ca pe vremuri.
Ai fructe si legume inclusiv iarna, ai tot felul de pesti unde nu e apa, citrice in nordul Moldovei.

Tot de la dezechilibre tragem noi ponoasele. Adica de la ce bagam in noi, nu de la ce nu bagam in noi.
De la ce bagam, inclusiv porcariile astea de suplimente si tot felul de rahaturi.
Oricum, pulpa de pui e plina de suplimente. Cred ca gasesti in ea si vitamine, si antibiotice si hormoni. Are de toate. Iti cresc tâțe ca barbat, iti creste pâr pe țâtâe ca femeie. Are de toate acea pulpa. Cel putin antibiotice nu mai ai nevoie sa iei, ca are o duhneala in ea de poti face aerosoli cu capul bagat in oala cand fierbe.

#14
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009

 maccip, on 01 noiembrie 2023 - 14:02, said:

Suplimentele astea fac bine cand ai deficiente. Cand nu ai deficiente, nu fac nimic, sau fac rau.
.
Pentru ca nu stiam cum stau, pentru ca erau tot felul de informatii contradictorii de la inceput si am zis ca rau n-are ce sa-mi faca.
Probabil ca n-ai facut nici rau, nici bine. Ca nu ma stiu cu vreo deficienta.

Fix asa vorbesc medicii pe la care ajunge mama, numai firme private de top.
Si care mai fac si internari fictive, fara sa-i aduca la cunostinta pacientului. Doar ii retin cardul acolo, sa fie siguri ca nu ajunge din greseala in alta parte, sa aiba ei probleme dupa aceea.

@sflorin59 sunt in farmacii pe alese, omega, produse de regenerare , ce vrei tu, de 100 de ori mai mici preturile.
Mai vine si Black Friday, le iei si cu reducere, numai sa stii cum sa le iei.

Edited by Cr1spy, 01 November 2023 - 18:47.


#15
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 Cr1spy, on 01 noiembrie 2023 - 18:38, said:


@sflorin59 sunt in farmacii pe alese, omega, produse de regenerare , ce vrei tu, de 100 de ori mai mici preturile.
Mai vine si Black Friday, le iei si cu reducere, numai sa stii cum sa le iei.

asa este , ai perfecta dreptate !

#16
don_King

don_King

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,048
  • Înscris: 26.11.2001
@corinadaniela, un kg de peste salbatic (nu de acvacultura) NU e scump.

De ex macroul e sub 20 lei congelat. Mai ieftin ca porcul sau vita.
Crapul de captura este sub 40 lei kilogramul. O amarata de conserva de sardine in saramura (nu ulei vegetal sau alte kkturi) este sub 7 lei bucata.

Un pachet de tigari este probabil peste 20 lei, ca ordin de comparatie Un meniu McDonalds e peste 20 lei si acolo ai parte doar de junk food.

Limitarea e mentala, nu pretul. Multi dau bani muuuult mai frumosi pe pastile decat ar da pe alimente. Dar fiecare cu decizia lui.

#17
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

View Postdon_King, on 07 noiembrie 2023 - 17:30, said:

De ex macroul e sub 20 lei congelat. Mai ieftin ca porcul sau vita.
Crapul de captura este sub 40 lei kilogramul. O amarata de conserva de sardine in saramura (nu ulei vegetal sau alte kkturi) este sub 7 lei bucata.
Macroul nu e mai ieftin decat porcul, sau vita. Fileul de macrou e mai scump, decat aproape orice carne macra de pui/porc/vita.
Crapul e la pret de delicatesa (nu mai vorbesc ca termenul de captura nu e echivalent cu salbatic), iar conserva aia de peste inseamna cam 70 de lei/kg si vorbim de sardine, nu de cine stie ce peste.

#18
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,526
  • Înscris: 05.06.2009
De când am cumpărat acum foarte mulți ani macrou congelat, cu viermi anisakis în el, m-am jurat ca nu mai cumpăr acest peste. Iar macroul este unul dintre peștii cu cel mai mare conținut de mercur.
Crapul nu ii place soțului meu, din cauza oaselor mici și multe. Pana îl curata ii trece și pofta poftei de mâncare.
Uneori mai cumpărăm dorada sau păstrăv de Bicaz (eviscerat), dar eu doar îl prepar pentru soțul meu, nu mănânc, nici măcar nu gust, nu-mi "spune" nimic carnea de peste, indiferent de modul în care este preparata.
Cred ca e chestie și de preferințe alimentare, în familia soțului meu, din 5 membri, doar 2 sunt înnebuniți după peste (soțul meu și soacră-mea), ceilalți trei nici sa nu audă de peste, pur și simplu nu le place. La fel și în familia mea, doar tata mănâncă peste cu placere, mama asa și asa, eu și fratele meu nu mancam peste deloc.
În copilărie (pe vremea comunismului) știu ca ne dădea mama capsule cu ulei de peste, mie și fratelui meu, ca asa era la moda atunci (alături de cavit și 9 vita).


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate