Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...
 Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 

Ps 5 sau Xbox seria S

- - - - -
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
helen76

helen76

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,410
  • Înscris: 17.10.2018
Buna seara .
Dintre aceste doua console care pe care ati alege-o daca ati juca game action/adventure? Care din cele 2 are in library mai multe jocuri ?
Am inteles ca ps5 nu prea e asa grozav ,e adevarat ? Ca ps4 este inca bun .Nu ma intereseaza VR.

#2
SADIQ

SADIQ

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 234
  • Înscris: 29.05.2021
Mie PS mi se pare adevarata consola. Xbox e o copie nenorocita a Microsoft, cam ce face de multi ani si in alte domenii Gates sau directorii de acolo

#3
yuukan

yuukan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 979
  • Înscris: 16.01.2010
E bun PS4 are jocuri faine dar PS5 e mai nou, depinde ce vrei.
Xbox e bun și el dar nu series s că e doar digital, series x.
Dintre PS5, și series X - PS5

#4
Abaddon

Abaddon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 718
  • Înscris: 22.02.2007

View Posthelen76, on 27 octombrie 2023 - 17:17, said:

Am inteles ca ps5 nu prea e asa grozav ,e adevarat ? Ca ps4 este inca bun .Nu ma intereseaza VR.
PS pentru exclusivitati merita,iar jocurile ps4 sunt compatibile cu ps5, performanta pe 4 e oribila, am eu 4 normal.
Eu astept 5 Pro, 5 normal e deja prea vechi, o sa aiba si el probleme in curand.

#5
Zark

Zark

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 817
  • Înscris: 23.01.2017
Eu am un Xbox Series S si sunt multumit de el. Nu ma joc foarte des, doar asa pentru relaxare uneori.

#6
daybreak246

daybreak246

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 669
  • Înscris: 05.07.2014

View PostAbaddon, on 28 octombrie 2023 - 00:24, said:

PS pentru exclusivitati merita,iar jocurile ps4 sunt compatibile cu ps5, performanta pe 4 e oribila, am eu 4 normal.
Eu astept 5 Pro, 5 normal e deja prea vechi, o sa aiba si el probleme in curand.
Posted Image
formurile romanesti si o susrsa inepuizabila de prostie

#7
helen76

helen76

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,410
  • Înscris: 17.10.2018
Abaddon nu cred ca un joc ps4 e compatibil cu ps5 :D
Cred ca ai vrut sa zici altceva,dar te ai exprimat gresit .

#8
Fjell

Fjell

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 932
  • Înscris: 21.08.2012
Jocurile PS4 sunt compatibile si cu PS5. Asta este un mare plus la consolele Playstation. Daca esti membru plus, lunar ai gratuit doua sau trei jocuri. In afara de asta, mai ai o biblioteca mica de jocuri gratuite destul de bune, plus o alta oferta de jocuri pe care nu le gasesti la Xbox. Binenteles, se aplica reciproc chestia cu exclusivitati la PS sau Xbox. Nu te lua dupa ''jihadistii'' care isi dau in cu subiectul ''PS5 e mai bun decat Xbox ''. Alege ce te face sa te simti mai bine !
Playstation 5, de exemplu ! Posted Image

#9
helen76

helen76

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,410
  • Înscris: 17.10.2018

View PostFjell, on 28 octombrie 2023 - 13:53, said:

Jocurile PS4 sunt compatibile si cu PS5. Asta este un mare plus la consolele Playstation. Daca esti membru plus, lunar ai gratuit doua sau trei jocuri. In afara de asta, mai ai o biblioteca mica de jocuri gratuite destul de bune, plus o alta oferta de jocuri pe care nu le gasesti la Xbox. Binenteles, se aplica reciproc chestia cu exclusivitati la PS sau Xbox. Nu te lua dupa ''jihadistii'' care isi dau in cu subiectul ''PS5 e mai bun decat Xbox ''. Alege ce te face sa te simti mai bine !
Playstation 5, de exemplu ! Posted Image

Recunosc ca nu stiam chestia ca sunt compatibile.Dar multumesc pt pont.As merge pe ps4 ca nu joc jocuri de ultima performanta.pt cativa ani merge.

#10
Abaddon

Abaddon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 718
  • Înscris: 22.02.2007
https://www.playstat...tibility-games/

Nu doar ca merge cele in varianta digitala, ci si cele in varianta disc.

Ar merita un PS4 Slim de BF pe la 1000 lei.



View Postdaybreak246, on 28 octombrie 2023 - 10:00, said:

Posted Image
formurile romanesti si o susrsa inepuizabila de prostie
Dar ce ai patit bosule de esti asa de agitat? :(

#11
yuukan

yuukan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 979
  • Înscris: 16.01.2010

View PostFjell, on 28 octombrie 2023 - 13:53, said:

Jocurile PS4 sunt compatibile si cu PS5. Asta este un mare plus la consolele Playstation. Daca esti membru plus, lunar ai gratuit doua sau trei jocuri. In afara de asta, mai ai o biblioteca mica de jocuri gratuite destul de bune, plus o alta oferta de jocuri pe care nu le gasesti la Xbox. Binenteles, se aplica reciproc chestia cu exclusivitati la PS sau Xbox. Nu te lua dupa ''jihadistii'' care isi dau in cu subiectul ''PS5 e mai bun decat Xbox ''. Alege ce te face sa te simti mai bine !
Playstation 5, de exemplu ! Posted Image
Zicea de jocuri, nu care e mai bun pentru că sunt cam egale în performanță. Dar tu citești ce vrei 😅

#12
bogdanz1231

bogdanz1231

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 115
  • Înscris: 05.09.2014
maine e ps5 la emag de bf la 1999.. ma bate un gand sa mi-l iau .. (am vazut si ps5 slim recent lansat .. fara diferente majore si ala o sa bata pe la 3000 in sus )
Desi inca sunt in dubii ce sa aleg intre un ps5 sau xbox x (ala e 2500)

#13
catacrs

catacrs

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 07.03.2018

 bogdanz1231, on 09 noiembrie 2023 - 16:06, said:

maine e ps5 la emag de bf la 1999.. ma bate un gand sa mi-l iau .. (am vazut si ps5 slim recent lansat .. fara diferente majore si ala o sa bata pe la 3000 in sus )
Desi inca sunt in dubii ce sa aleg intre un ps5 sau xbox x (ala e 2500)

Vezi ca e deja PS5 la altex cu 1999 lei daca te hotarasti sa mergi pe ps.

#14
shiva

shiva

    Nameless hero. Professional bug slayer mom.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,862
  • Înscris: 06.10.2003
Mai există și GeForce Now pentru cei care nu se joacă continuu dar au conexiune bună de internet.

#15
bogdanz1231

bogdanz1231

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 115
  • Înscris: 05.09.2014

 shiva, on 10 noiembrie 2023 - 08:11, said:

Mai există și GeForce Now pentru cei care nu se joacă continuu dar au conexiune bună de internet.
nu se compara . Am avut GFN 1 an .. folosit ocazional . internet am de 1GB .. nu se comparata cu ps5 in jocuri (eu joc mai mult jocuri cu poveste). Streamingul e fain daca nu ai 2000+ de euro pt un pc de gaming acceptabil. PS5 m-a uimit din toate punctele de vedere , cum se simte controllerul , cum se vad jocurile , fluiditatea.. Oi fi eu noob in console (e prima consola) .. dar dupa experienta asta nu ma mai intorc la pc decat daca o sa imi fac intr-o zi vreun setup de vreo 2 3 mii de euro :)

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate