Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...
 "enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!
 La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)
 Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?
 

Laptop Gaming

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
GVBRIEL

GVBRIEL

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 27.09.2020
1. Cand se va face achizitia
Luna viitoare.

2. La ce va fi folosit laptop-ul
Gaming, programming, browsing, office (in ordinea asta).

3. Bugetul maxim
5000 RON

4. Marci sau serii preferate
NU LENOVO

5. Daca preferati anumite magazine sau modalitati de plata (ex: rate fara dobanda)
Fara preferinte.

6. Daca achizitia se va face din tara sau strainatate (caz in care specificati tara de unde sunteti)
Romania

Inlocuiesc un Asus Rog GL552VW - Nvidia GeForce 960M care si-a facut treaba excelent. Macar sa gasesc ceva la fel de durabil.
Eu am dat peste laptopul asta si imi plac specificatiile, plus ca e si in buget, dar n-am avut niciodata un Gigabyte si nu stiu daca e ce trebuie sau nu. Voua cum vi se pare?

Multumesc

#2
robert23mg

robert23mg

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 549
  • Înscris: 18.06.2017
Am avut multi ani laptop 'gaming', credeam eu ca e ok, pana ce mi-am facut unitate (dupa ce nu am avut 18 ani).
Nu exista laptop gaming, jocuri competitive, daca te joci single player games e ok, altfel, uita, fa-ti PC.

#3
GVBRIEL

GVBRIEL

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 27.09.2020

View Postrobert23mg, on 27 octombrie 2023 - 11:26, said:

Am avut multi ani laptop 'gaming', credeam eu ca e ok, pana ce mi-am facut unitate (dupa ce nu am avut 18 ani).
Nu exista laptop gaming, jocuri competitive, daca te joci single player games e ok, altfel, uita, fa-ti PC.

Doar ca aici cerem configurari de laptopuri, nu de PC-uri, iar eu vreau un laptop de gaming, din motivele mele.
Stiu cat cantareste gaming PC fata de un gaming laptop, dar mie imi trebuie ceva sa mearga Valorant sau Warzone decent spre tipla. Nu cred ca e imposibil.

#4
VladVladd

VladVladd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 596
  • Înscris: 25.08.2020
Salut, te poti uita si la ASUS TUF A15 FA507NU-LP034, ce vine echipat cu procesor AMD Ryzen 7 7735HS pana la 4.7GHz, ecran Full HD, 144Hz refresh rate, memorie RAM 8GB cu posibilitate de upgrade, stocare SSD 512GB, placa video dedicata NVIDIA GeForce RTX 4050 6GB, performante si racire excelenta, nu se incalzeste si este solid.

Link: https://altex.ro/lap...APFA507NULP034/

#5
GVBRIEL

GVBRIEL

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 27.09.2020

View PostVladVladd, on 28 octombrie 2023 - 09:14, said:

Salut, te poti uita si la ASUS TUF A15 FA507NU-LP034, ce vine echipat cu procesor AMD Ryzen 7 7735HS pana la 4.7GHz, ecran Full HD, 144Hz refresh rate, memorie RAM 8GB cu posibilitate de upgrade, stocare SSD 512GB, placa video dedicata NVIDIA GeForce RTX 4050 6GB, performante si racire excelenta, nu se incalzeste si este solid. Link: https://altex.ro/lap...APFA507NULP034/

Mersi frumos, Vlad!
M-am cam ferit pana acum de AMD - am avut o singura experienta cu procesoarele/placile lor in trecut si am zis ca nu ma mai abat de la Intel si NVIDIA. Desi, in ultimii ani tot aud lucruri bune despre procesoarele lor, ca le-ar fi depasit chiar pe cele de la Intel la performanta.

L-am pus pe shortlist Posted Image

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate