Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!
 La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e
 Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...
 Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 

Voice phishing +40 714 882542

* * * * - 2 votes
  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#19
argonaut

argonaut

    Beware of the bird

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 29,347
  • Înscris: 29.07.2013

 mirel3003, on 19 octombrie 2023 - 14:14, said:

Eu nu inteleg cum tot primiti astfel de apeluri/mesaje, eu in viata mea nu am primit asemenea apeluri...

Cred ca le este frica de tine, daca ai putut afla ca mama lu'  Putin e asa cum zici Posted Image

009514959991

0015143123541

Edited by argonaut, 19 October 2023 - 16:26.


#20
Manasu

Manasu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,898
  • Înscris: 25.12.2016

 mirel3003, on 19 octombrie 2023 - 14:14, said:

Eu nu inteleg cum tot primiti astfel de apeluri/mesaje, eu in viata mea nu am primit asemenea apeluri...
Baze de date compromise. Am primit si eu recent de la alt numar (cel din poza), dar a intrat direct cu avertizare de spam, a aparut un mesaj cu rosu care ma sfatuia sa nu raspund.

Attached Files

  • Attached File  S.jpg   27.17K   23 downloads


#21
Talibane

Talibane

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 222
  • Înscris: 12.05.2019

 mirel3003, on 19 octombrie 2023 - 14:14, said:

Eu nu inteleg cum tot primiti astfel de apeluri/mesaje, eu in viata mea nu am primit asemenea apeluri...

Depinde unde ai dat numaru tau (agentii, companii, nea Gicu...) care aia la randu lor il dau (vand) la aia care de te suna cu scam ul...

#22
STARTREK1

STARTREK1

    căutător pe gugăl

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,186
  • Înscris: 27.06.2007
cel mai frumos - redirectionat catre Andreea, ghidul tau Vodafone Posted Image

#23
tytysor

tytysor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,518
  • Înscris: 02.09.2006

 r_murphy, on 19 octombrie 2023 - 08:36, said:

confirm, am patzit si eu, de pe nr 0914872873 ... cum am auzit engleza am inchis instant.
De ce ai inchis, nu te musca prin telefon! cum sa nu fii curios sa aflii ce doreau cei care au sunat???

#24
nico99900

nico99900

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,068
  • Înscris: 09.09.2010

 mirel3003, on 19 octombrie 2023 - 14:14, said:

Eu nu inteleg cum tot primiti astfel de apeluri/mesaje, eu in viata mea nu am primit asemenea apeluri...
Nici eu nu am primit. Dar cred că iau numere aleatorii. Și tot încearcă până nimeresc un număr bun. Mă gândesc că au ceva soft care face treaba asta.

#25
DragW

DragW

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 16.10.2023
Si eu am descoperit acest sait forum din curiozitatea de afla cum se poate avea scam sau pshiping .Vă pot povesti un fapt cînd se pune anunturi pe diverse saituri ,vrei sa vinzi ceva pui și nr telefon,cînd ai deschis cont pe olx,autovit,publi 24 ai un imail legat contului deschis și bum incep telefoane ,mesaje,imail,la publi24 este și opțiunea utilizator urmărit ca să poți afla cînd scade pret sau cînd se pune ceva nou , mare este această greșeală eu dacă urmăresc 10 persoane ,cel cu intenție rea le urmărește cele 10 și poate afla din anunț și nr telefon etc.din cauza aceasta fraudatorul are mîna liberă la alte informatii ,daca il bagi in agenda ta escrocheriile pot sa iti fure mai multe date și prin acest fapt.Ciudat este că nu am putut afla eu personal cum se fac conturi false chiar anonime și fără locatie .Cum românul este curios urmareste și pe alții și de acolo se mai întîmplă să agăț e hoțul online de te și miri cum face de a avea çont date personale și restul .Eu in publi 24 de 3 luni primesc mesaje de cumpărători falși,urmărindu-le tactica trebuie să fac mereu reset cont,nr tel, să nu urmăresc pe nimeni să nu bag în agenda nici un număr,și să raportez zilnic ce primesc suspect să șterg imail primit din platformă,am reusit sa aflu că are cont anonim cu nr tel al unei persoane care nu mai intrase din 2016 gîndițivă un pic și la acest aspect!!! Jalnic securitatea online este precară și sîntem pîndiți de fraudatori!Multumesc !

#26
tEo

tEo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,860
  • Înscris: 25.01.2002
m-a sunat si pe mine "politia română" azi, acu' citeva minute. numar necunoscut mie, raspund, aud o voce infundata: "this is a message from romanian police, blablabla". am inchis instant, daca politia vrea ceva de la mine n-o face prin mesaje in engleza.

numarul a fost +40 750 173 534

#27
PietreNeispirescu

PietreNeispirescu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 386
  • Înscris: 11.12.2023
De ce să închizi instant?Nu te fură prin telefon, stai liniștit.

#28
tEo

tEo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,860
  • Înscris: 25.01.2002
sincer, a fost o reactie instinctiva, dupa ce am inchis mi-a parut oarecum rau dar deja inchisesem.
in fractiunile alea de secunda chiar mi-a trecut prin cap ca mi-ar fi placut sa-l inregistrez, dar... e cam imposibil...

#29
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,611
  • Înscris: 15.06.2007

 phoenix76, on 19 octombrie 2023 - 10:11, said:


Ce crezi ca putea sa iti faca la telefon printr-un simplu apel vocal ?
Si pe mine m-au sunat cu cateva luni in urma, nu mai stiu numarul, a turit ceva intr-o engleza de Pakistan. Pentru ca n-am inteles decat "hello sir" am inchis. Da, sunt metode de fraierit si prin apeluri telefonice.
mai nou suna si whatsapp, cu video call.
Block instant.

 PietreNeispirescu, on 24 ianuarie 2024 - 12:55, said:

De ce să închizi instant?Nu te fură prin telefon, stai liniștit.
poate ai altceva mai bun de facut?

Edited by tfmercedez, 01 February 2024 - 22:26.


#30
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,611
  • Înscris: 15.06.2007
Am aflat ca prefixu' de uganda seamana cu prefixul de judet Timis.. cat pe ce sa ma pacalesc

[ https://i.postimg.cc/L59K8C2t/Screenshot-20240219-114621-Whats-App.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate