Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?
 Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...
 Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina
 Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei
 

Itinerariu 3 zile in Bucuresti

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#19
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,845
  • Înscris: 13.07.2011
@giuliani - exact asta este motivul pentru care doresc sa ii iau mai la pas. Sunt totusi studenti (la politica) si sa vada ce a insemna comunismul cred ca ii pasioneaza mai mult decat un muzeu de istorie sau natura, care il gasesc si la Viena. Mallurile la Viena sau in Austria sunt ceva mai diferite, plus ca la Bucuresti gasesti si lucruri mai de amuzament, cum este patinoarul la Afi Cotroceni, cu siguranta o sa ramana cu gura cascata si o sa zica wow ce dezvoltati sunt astia.

Iar pe jos pe victoriei, ateneu, pana la guvern, arcul de triumf, herastrau, unirii, parlament, centru vechi sunt locatii frumoase de vazut.

Si daca ma vor supara o sa ii duc putin si prin Ferentari.

@radunic, mersi de info

#20
mdt

mdt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,630
  • Înscris: 12.12.2006
Restaurantele astea sunt toate in City Grill group. Mancarea nu te da pe spate dar nici groaznica nu e, de la caz la caz. (De fapt am nimerit o dorada de care efectiv si-au batut joc dar a fost prostia mea, nu trebuia sa comand dorada la ei). Cu sarmale si din astea esti Ok. Preturi mari daca ma intrebi pe mine.

#21
Legolas01

Legolas01

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 95
  • Înscris: 14.05.2023
Pranz traditional - Jaristea.
Daca ajungeti si in Parcul Carol, recomand restaurantul Dines

#22
dariuscha

dariuscha

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,550
  • Înscris: 14.04.2008
Jaristea in niciun caz. Seara mai e cum mai e, dar ziua (la pranz) parca astepti sa iasa moliile din toate colturile. Iar chelnerul, daca nu iei ce recomanda (fara sa intrebi!!!), te serveste cu un aer de superioritate, de zici ca-ti face un favor.  Nu mai zic ca pe nota de plata te mai trezesti si cu ce n-ai consumat (in cazul nostru a fost modest, doar o cafea). Si plata musai cash, ca nu le merge pos-ul!

#23
nasty2

nasty2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 937
  • Înscris: 22.02.2011
Mi se pare cam sărăcie în locurile de vizitat prin București. Puține de nivel international și foarte răsfirate, foarte departe unele de altele. La mâncare, la fel, dacă stă omul 7 zile, ce va mânca tradițional fără să repete, dimineața, prànz și seara?

#24
radunic

radunic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,044
  • Înscris: 09.08.2005
Acu' să nu exagerăm - nici prin alte părți nu ai ce mînca tradițional șapte zile, de trei ori pe zi, fără să repeți.
Cît despre vizitat, depinde de interesele fiecăruia. Poți încerca varianta concediu în orașul în care locuiesc. Așa cum îți organizezi un concediu în alt oraș, fă-o pentru București - cercetează ce oferă din punctele de vedere care te interesează pe tine, fă o listă și vezi ce iese. S-ar putea să ai o surpriză.

#25
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,845
  • Înscris: 13.07.2011
M-am intors de la Bucuresti alaturi de studenti. Trebuie sa va spun ca au fost pur si simplu fascinati. Pe langa faptul ca am prins o vreme excelenta, a fost si un vibe foarte frumos. Trebuie sa recunosc in schimb ca nu i-am dus prin cartiere periferice, ci ne-am plimbat prin centru, palatul parlamentului, afi cotroceni, partea nordului. Le-a placut foarte mult si s-au simtit foarte bine. Unii nu mai vroiau sa se intoarca acasa 😂

Gastronomic i-am scos la un restaurant italienesc recomandat de cineva AveForchetta, unde i-am invitat eu la cina si a fost senzationala mancarea. Dupa care la Caru‘ cu Bere unde la fel le-a placut foarte mult, dar si Taverna Covaci. Pe la cofetaria Capsa, pe calea victoriei la niste pizza, si la LeBab pentru brunch.



Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate