Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare bec far VW Touran 1T3

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 

Split screen intre un Samsung UltraWide cu Windows si un MacBook Pro

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
EPoX

EPoX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,215
  • Înscris: 18.01.2004
Salutare, ma chinui de ceva timp sa rezolv urmatoarea speta:

1. am un PC cu un monitor curbat de la Samsung
2. Am un MacBook Pro2020
3. Doresc ca de pe monitor sa vad o jumatate de monitor pe windows si jumatate sa o am pentru mac si asta pentru ca PC-ul e d ela job, Mac-ul e personal si mi-ar fi mult mai usor.


Am incercat toate combinatiile posibile, atat de pe youtube cat si cele clasice d ela prieteni si ajung la o infundatura...

asta...

Attached File  WhatsApp Image 2023-10-11 at 08.46.23.jpeg   509.59K   51 downloads

Ceva sfaturi ?

#2
EPoX

EPoX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,215
  • Înscris: 18.01.2004
Oare daca aveam wifi pe PC era mai usor? Eu am incercat pe cablu dar nici o sansa...

#3
nei-k

nei-k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,538
  • Înscris: 21.12.2006
Monitorul știe dual screen, PiP etc? Ce model este? Ai căutat pe site-ul Samsung dacă menționează că fiind capabil sa redea doua imagini din 2 surse simultan? Pune Samsung la dispoziție un soft care să permită redarea a 2 imagini simultan? Am văzut ceva similar la concurenta (LG, iiyama), dar era doar pentru Windows :)

#4
EPoX

EPoX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,215
  • Înscris: 18.01.2004
Asta e modelul monitorului.

Acesta suporta 2 surse simultan.

Attached File  WhatsApp Image 2023-10-11 at 10.14.29.jpeg   396.21K   29 downloads

#5
nei-k

nei-k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,538
  • Înscris: 21.12.2006
In manual spune că trebuie să îl setezi in mod PBP (Picture by Picture) pentru a afișa 2 imagini alăturate, din 2 surse diferite. Mai zice și:
- Display Port and USB Type-C1 cannot be selected as input sources at the same time
- PIP/PBP mode is compatible with Windows 7, 8,10
- PIP/PBP function may not be available depending on the specifications of the graphics card used


Mai studiază manualul, mai specifica și despre posibile combinații posibile via Switch USB.
Eventual testează cu 2 dispozitive cu Windows. Dacă Mac e problema, n-ai ce-i face

Edited by nei-k, 11 October 2023 - 10:46.


#6
EPoX

EPoX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,215
  • Înscris: 18.01.2004
Am comandat un adaptor USB-C to HDMI pentru ca din cate am citit apple nu foloseste usb-c normal, e display port peste thunderbolt. Sper ca adaptorul sa schimbe situatia.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate