Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...
 Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 

Pareri Intel Arc A580 ? 2 feluri de pasta termoconductoare lucreaza SNERGIC ?

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
bigpanz3r

bigpanz3r

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 872
  • Înscris: 22.01.2014
A pus acum 6 ore Frame Chasers un video " This 1000$ Intel PC DESTROYS AMD" , face troll sau e adevarat totul? https://youtu.be/0bP...8Q0S-gDyi5tr6Mp

Functioneaza sa pui pasta termo de la un 3rd party peste cea preaplicata ca sa functioneze sinergic si efectele lor combinate sa fie Mult mai bune?

Ce pareri aveti de build?

Ce pareri aveti de RX 6600 vs Intel ARC 580 si rx 6700 xt vs rtx 4060/ti ?


#2
alexandrualexww2

alexandrualexww2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 759
  • Înscris: 15.05.2017
Intel e misto ca placa video, dar e noua, are nevoie de multi ani sa aiba maturitate la driver, cam 1-2 ani.

Pe e"magazin online foarte cunoscut"mag, gasesti la 4700 pc prebuild cu garantie, vandut si livrat de emag, cu 4060 si i5 gen 12, poti sa-l returnezi daca nu iti place, daca astepti electro weekend iei pc serious la -10% fata de pretul de pe site, merita si un resigilat.

#3
bigpanz3r

bigpanz3r

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 872
  • Înscris: 22.01.2014
Merci capo di tutti capi, apreciez.  
Cam sa stii ca sunt de aceeasi parere si eu, si sunt umplut de scarba fata de toti ca sunt ca niste oi proaste si fac gargara in cor cu totii despre cum 4060/ti este de rahat cand de fapt este mai buna decat 6700xt chiar si daca are dezavantaj de vram, si are consum mai mic, caldura disipata mai putina, racire mai buna, viata mai buna, zgomot mai mic, mai compacta, are DLSS 2, DLSS 3, 3.5, superioritate in RT, AV1, Stabilitate si te pune cu un bilet de premium sa stai chill linistit ca nu se poate intampla nimic aiurea. O sa il fac eu pe bucati ca nu am eu incredere nici in PCGarbage care imi zic MIE sa fac spume la gura ca daca mi se ia curentul si PCul ia foc, ei se Caca pe el si pe mine, ca nu ii intereseaza, e doar treaba mea, dupa ce am insistat eu ei cica, Pai poate doar daca asta vad clar baietii de la garantie la test, BA esti nebun?!! Pe mine nu ma iei cu d-astea cu ca stai sa vedem, mie imi dai banii pe care i-am dat... m mamei lor in sa arda, de evitat sa fii la mana cuiva. Ca se ajunge Urat. Dupa ce dai bani ce sursa lu mortii lor cu care au facut PC sa ai tu teama ca se ia curentul si se arde si ai dat 50 de milioane sau cat o fi degeaba, niste huligani ce insipira la ura, ce mult mi-a displacut atitudinea si felul in scarba care mi-a vorbit pe online support, pai ai pierdut un client daca esti prost si tragi tepe.

ce nebun era, se credea in filmele cu James Bond, jur, stai bre linistit ca Nu Am Cum sa ascund ceva, ce naibii sa faci? Zici ca ai facut tafic cu coca cu PC-ul, Ce poti tu sa verifici, si daca ceva iese negativ pe partea testelor la garantie asta inseamna ca eu nu primesc nimic?! Eu nu imi asum domne riscul asta ca e jaf la drumul mare, de ce sa nu apara ce zic eu acolo, fac aia ceva pe acolo si zic ca nu e cum zic eu poate ca sa nu mai plateasca

#4
tEo

tEo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,860
  • Înscris: 25.01.2002
din ce am mai citit pina acum, placa de la intel este dezavantajata in cazul jocurilor vechi, dar ar merge ok cu jocurile actuale si viitoare. si ar mai trebui activat pentru ea functia Rezizeable Bar pe placa de baza (asta daca nu se face automat, in momentul recunoasterii ei de catre sistem).

#5
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,574
  • Înscris: 15.06.2004

 bigpanz3r, on 10 octombrie 2023 - 20:38, said:

Functioneaza sa pui pasta termo de la un 3rd party peste cea preaplicata ca sa functioneze sinergic si efectele lor combinate sa fie Mult mai bune?
Nu.

#6
bigpanz3r

bigpanz3r

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 872
  • Înscris: 22.01.2014
Da. Va multumesc frumos <3 nu inteleg de ce isi pierde timpul trolland Frame Chasers...

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate