Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...
 Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 

Cablu rupt din mufa

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
Gorban

Gorban

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 09.10.2023
Am un subwoofer activ pioneer care a venit cu toate cablurile intr o mufa care intra in el. Ideea e ca nu l am fixat si intr o curba s a rasturnat si s a smuls cablul de alimentare din mufa. Se mai poate lipii cablul?

#2
un_el

un_el

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,166
  • Înscris: 24.11.2006
Cu grija se poate "lipii". Cu placere! Multumesc! Asa intrebare, asa raspuns. Cine vrei sa ghiceasca ce subwoofer ai daca nu pui poze si nici macar modelul nu-l precizezi? Daca nu ai sculele necesare si nu te pricepi du-l la un service, poate ti-l pot ei "lipii". Romanul prin definitie se pricepe la orice.

Edited by un_el, 10 October 2023 - 14:10.


#3
Gorban

Gorban

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 09.10.2023
Nu cred ca avea asa mare relevanta ce model e atat timp
cat e vorba despre o mufa simpla tip pci ca cea de la calculator. Dar daca ajuta asa mult e un PIONEER TS-WX300A. Idee e ca mi a iesit cablul de alimentare din papucul din mufa. Voiam doar sa stiu daca se poate prinde la loc sau sa incerc la garantie.

#4
crazykiller

crazykiller

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 867
  • Înscris: 22.09.2007
Nu cred ca te poti folosi de garantie daca un cablu este rupt. Garantia functioneaza doar daca produsul este neconform, dar in cazul tau cablul este rupt prin forta.

#5
maccip

maccip

    46 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,274
  • Înscris: 06.01.2007
Normal ca se poate lipi mufa. E o reparatie simpla, cum sa nu se poata?, Daca ai un ciocan de lipit si tuburi termocontractibile ai putea s-o faci chiar tu.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate