Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Statie de epurare sau fosa septic...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!
 La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)
 Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?
 Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...
 

Xiaomi reclame

* * * * - 1 votes
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
Alexiaz

Alexiaz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 790
  • Înscris: 02.07.2019
Buna,am un telefon xiaomi si inainte nu am avut problema cu reclame. Acum cand fac o scanare de securitate sau altceva,apare cate o reclama.Mentionez ca am debifat -recomandari-
Apoi sa nu mai deschid un post,doresc sa cumpar aod notify. Ce se intampla cu un program cumparat si instalatv pe telefon la o eventuala resetare? La reinstalare program,cum se face cu licenta sau cu faptul ca a fost cumparata varianta pro?
Multumesc.

#2
MindArchitect

MindArchitect

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,017
  • Înscris: 30.11.2021
Ce model ai?
Stiu ca era o setare sa nu iti mai apara reclamele alea cand instalezi o aplicatie.

#3
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,897
  • Înscris: 07.08.2008
Cumperi aplicatiile din Google Play pe un anumit cont, nu pe telefon - https://support.goog...y/answer/113410

Quote

You can use apps you bought on Google Play on any Android device without the need to pay again. Each device must be signed in to the same Google Account. You can also reinstall an app you bought but deleted.
Doar daca sunt licente cumparate in aplicatie care nu se fac prin intermediul Google Play atunci e alta situatie.

#4
Bombalurina

Bombalurina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,288
  • Înscris: 08.11.2016
Ai dezactivat MSA?

#5
MKdens24kw

MKdens24kw

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,859
  • Înscris: 02.02.2014
Cand faci o scanare de securitate sau dai un cleaner inchide datele mobile si wi-fi.
Xiaomi sucks de la o vreme.

#6
MindArchitect

MindArchitect

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,017
  • Înscris: 30.11.2021
Am avut Xiaomi si era o setare sa nu iti mai apara publicitate.
https://www.youtube....move xiaomi ads

#7
Alexiaz

Alexiaz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 790
  • Înscris: 02.07.2019

View PostMindArchitect, on 01 octombrie 2023 - 18:39, said:

Ce model ai?
Stiu ca era o setare sa nu iti mai apara reclamele alea cand instalezi o aplicatie.

Redmi note 10 Pro

Edited by Alexiaz, 01 October 2023 - 19:06.


#8
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,829
  • Înscris: 30.08.2006
Cumpararea prin intermediul magazinului de aplicatii al lui Google permite lipirea licentei de cont. Deci nu trebuie sa mai faci nimic decat s-o reinstalezi.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/paG6aKiQ-yw?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#9
Alexiaz

Alexiaz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 790
  • Înscris: 02.07.2019

View PostBombalurina, on 01 octombrie 2023 - 18:55, said:

Ai dezactivat MSA?

Nu gasesc MSA

Edited by Alexiaz, 01 October 2023 - 19:09.


#10
Bombalurina

Bombalurina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,288
  • Înscris: 08.11.2016
https://www.androida...i-miui-1019139/

#11
sebastian-ionescu

sebastian-ionescu

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 18.07.2023
NextDNS si ai scapat de orice reclame

#12
vladn2016

vladn2016

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 300
  • Înscris: 06.04.2018
Setări...
Parole și securitate...
Autorizație și anulare...
Msa să nu mai fie bifat cu albastru....

#13
auditionstir

auditionstir

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 223
  • Înscris: 17.08.2023

View PostAlexiaz, on 01 octombrie 2023 - 18:31, said:

Buna,am un telefon xiaomi si inainte nu am avut problema cu reclame. Acum cand fac o scanare de securitate sau altceva,apare cate o reclama.Mentionez ca am debifat -recomandari-
Apoi sa nu mai deschid un post,doresc sa cumpar aod notify. Ce se intampla cu un program cumparat si instalatv pe telefon la o eventuala resetare? La reinstalare program,cum se face cu licenta sau cu faptul ca a fost cumparata varianta pro?
Multumesc.

La resetare se sterg toate modificarile facute de tine, ceea ce include programe instalate, fisiere (poze, filme, documente, etc - orice ce nu se afla pe cardul SD extern)si setari (personalizare, conturi adaugate, tot). Doar programele cumparate prin Google Pay se pastreaza in contul Google. Altfel, daca le-ai cumparat prin alte metode, aplicatia lor de ex, atunci trebuie vazut cum  se recupereaza licenta; trebuie vorbit cu ei.

Dar resetarea nu te va ajuta. Eu stiu ca reclamele apar indiferent de setari. Setarile de oprire sunt doar pentru reclamele recomandate, dar reclame tot vor fi. Mi se pare ca la Xioami, nu apar reclame devcat dupa prima actualizare a sistemului. Daca de curand l-ai lasat sa isi faca o actualizare, atunci se explica.

Ai doar trei optiuni:

a. il lasi asa (de asta xiaomi e ieftin; trebui sa-si scoata banii pe undeva),
b. activezi root-ul la telefon si instalezi program anti reclame ce te scapa de toate reclamele dar s-ar putea sa pierzi garantia.
c. Iti instalezi acasa un mic server dns si ala blocheaza reclamele.

#14
Bombalurina

Bombalurina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,288
  • Înscris: 08.11.2016

View Postauditionstir, on 01 octombrie 2023 - 23:29, said:

Dar resetarea nu te va ajuta. Eu stiu ca reclamele apar indiferent de setari. Setarile de oprire sunt doar pentru reclamele recomandate, dar reclame tot vor fi. Mi se pare ca la Xioami, nu apar reclame devcat dupa prima actualizare a sistemului. Daca de curand l-ai lasat sa isi faca o actualizare, atunci se explica.

Aiurea, am Redmi Note 10 Pro si n-am nicio reclama, actualizarile la zi. Softul original.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate