Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare bec far VW Touran 1T3

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 

Ipad (anul 2023) - UI & UX/ Ce *NU*vă place ...?

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#19
cipinet

cipinet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,030
  • Înscris: 25.08.2010

View Postjakota, on 29 septembrie 2023 - 21:00, said:

E o apicatie Documents, cu care transferi ce si cat vrei intre ipad si pc, fara cablu cei drept.. sau setat smb server

Mai simplu apps Onedrive, Googledrive, daca icloudu va pute..

Cam asa folosesc si eu iphone/macbook legat la PC. O mentiune, mi-a picat odata netu, in cazul asta singura optiune ramane SMB (facut pe PC).
Aplicatia Documents se poate folosi si free,  daca nu o gaseam cred ca renuntam la iphone. Ma exaspera si pe mine, folosesc multa documentatie pe el.

#20
pinguinul666

pinguinul666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,710
  • Înscris: 06.10.2015

View Postadip1962, on 30 septembrie 2023 - 08:09, said:

Hmmm...
Credeam ca ai inteles ca, cu bani, gasesti oriunde. Minunea asta costa 48 lei pe luna! Prefer solutia mea cu stick-ul. E gratis si de lunga durata.


Chiar si faza cu stick-ul m-a uimit!

Cred ca i-a durut ficatul pe cei de la Apple, sa dea voie userilor sa upload/ download cu stick-ul direct in tableta :))

#21
adip1962

adip1962

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,487
  • Înscris: 01.07.2020
Hey... nu-i chiar asa. Le poti deschide - daca ai programele - le poti salva - in anumite conditii. Habar nu am, unde le salveaza, dar o poate face numai dupa deschiderea fiecarui fisier cu obtiunea "share". De ex. "share to files". Dar la unele formate nici asta nu functioneaza.
Nu-i chiar asa usor...

Edited by adip1962, 30 September 2023 - 15:10.


#22
adip1962

adip1962

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,487
  • Înscris: 01.07.2020

View Postadip1962, on 28 septembrie 2023 - 14:47, said:

1. Stick usb A - ala pe care il ai. USB A inseamna USB-ul mare
2. Cablu usb mama - lightning - adica asta: https://catmobile.ro...-5gbps-alb.html
3. Instalat pe ipad aplicatia Documents de la Readdle (din apple store)
4. Bagat stick in cablu, racordat la orice este Apple. Fac orice transfer de date - dupa deschidere - de pe laptop pe ipad. Si invers.
M-am citat si modificat singur. Ideea este ca nu poti sa transferi sau inca nu am aflat eu cum, fara sa deschizi fisierul. Iar daca este un format mai ciudat... nu-l transferi!
Am verificat cu pdf, poze, muzica. de pe stick pe ipad si invers (ca si copii) a mers fara probleme. Dar cu aceasta aplicatie. Deocamdata nu mi-a cerut bani.

Edited by adip1962, 03 October 2023 - 15:20.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate