Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...
 Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024
 Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?
 

platforma auto (remorca) cu roti sub ea vs roti laterale

- - - - -
  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1
copokiw

copokiw

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 15.09.2023
Ma tot bate gandul poate ar fi bine sa cumpar o platforma auto gen remorca.

Practic sunt 2 tipuri: cele care au rotile laterale ( cu care am facut scoala B+E) si cel care are rotile sub ea ( cu care am dat examenul a doua oara)

De urcat si coborit cred ca e mai usor cu troliul, care are rotile laterale. Alt avantaj a rotilor laterale o fi stabilitatea la curbe, dar asta e avantajos doar afara. Iar in localitati vine si dezavantajul: fiind mai lat, mai greu sa dai cu spatele, sa parchezi, atentie la viraje, biciclisti... Cred ca e mai bun ptr transport auto din Germania-Ro.

Cele sub ea sunt cu roti mari, genul 14" 15" si gen roti mici de 10" sau cit.

Am vazut unul chiar chinuia sa traga cu troliul manual pe o platforma din asta in VW transporter, care avrea vreo 2T cu siguranta. Dar cand sunt rotile mai mici de tot, nu e echivalent inaltimea cel care are rotile lateral? E mai usor de manevrat in curbe, parcat, cred ce e ptr tractari auto, preponderent pe distance mici, in oras: ITP, RAR.

Ambii poate sa aiba un piston hidraulic, care inclina platforma, actionat manual si aia. Cica se tot strica.

Cum o vede altcineva,  preferabil, care a si utilizat!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate