Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?
 Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...
 Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina
 Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei
 

Sunt in cautarea unor piese muzicale.

* * * * - 2 votes
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
zyppster

zyppster

    viața este o contradicție

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,972
  • Înscris: 02.02.2008
Am vazut la TV intr-o reclama, nu mai stiu la ce anume, fragmentul instrumental al unei piese de origine, fie greceasca, macedoneasca sau sarba. Nu i-am dat prea multa atentie decat recent, cand am inceput sa o caut, dar nu am apucat sa ii dau inca Shazam asa ca sper ca ma puteti ajuta voi cu numele acelei piese muzicale!

Ca sa nu mai deschid alt topic pe acelasi subiect, sunt intr-o cautare a "cunoasterii" anumitor melodii ce erau la foarte mare moda prin anii '90 si inca sunt la moda si in ziua de azi, singura melodie mai cunoscuta de care pot pomeni eu personal este "Dragana Mirković - Plači Zemljo" , in rest, nu mai stiu daca au mai existat si alte preferinte muzicale ascultate pe la noi, care sa se incadreze oarecum similar cu stilul melodiei pomenite. in afara de aceasta piesa muzicala de origine sarba, presupun ca au mai existat si alte melodii de genul provenite de la sarbi, sau alte locuri ce ne invecineaza. poate m-ati putea ajuta si in privinta asta cu melodii similare in genul celei pomenite, care au fost foarte populare mai ales la noi in anii '90. va multumesc anticipat! Tschüss.

Edited by zyppster, 20 September 2023 - 14:22.


#2
raducanu969

raducanu969

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,402
  • Înscris: 30.06.2023
Salut

Acest tip de muzica imi place si imi aduce aduce aminte de acele vremuri cand, oamenii chiar stiau sa se distreze. Copiaza numele si apoi dai un search pe YouTube si de acolo, te va redictiona catre altele asemanatoare.

PS. Chiar acum caut acele melodii care au fost in voga

Edited by raducanu969, 20 September 2023 - 14:46.


#3
Cristi_E

Cristi_E

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,040
  • Înscris: 31.03.2015
reprezentativ pt anii 90.

Attached Files

  • Attached File  fni.mp3   786.73K   17 downloads


#4
sandel1

sandel1

    Avat de 4 kg/75 cm. Ultimul, balastierele usl au distrus râul.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,076
  • Înscris: 24.02.2011
Am găsit una asemănătoare cu cea din primul mesaj
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/etNl9lZtLqI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by sandel1, 20 September 2023 - 20:37.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate