Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...
 "enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!
 La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)
 Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?
 

Nu imi apare Contact photo&poster iOS 17

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
NaCKa04

NaCKa04

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 21.06.2023
Salutare! Am un iPhone 12 si am facut update la iOS 17.
Problema e ca nu mi se actualizeaza Contact photo&poster pentru contactele existente. Sotia are si ea acelasi tip de telefon si iOS iar contactul meu in telefonul ei s-a actualizat, insa nu si viceversa. Am incercat : actualizare "manuala", restart iPhone, stergere contact si creare contact nou, schimb de iMessages cu contactele respective - nu vrea si nu vrea.
PS: Nu e vorba doar de numarul sotiei ci si a altor prieteni- nu se actualizeaza pentru niciun contact.
A mai intampinat cineva probleme? Ati gasit vreo solutie?

#2
adip1962

adip1962

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,487
  • Înscris: 01.07.2020
Nici macar nu am cautat.
Ca sa se actualizeze:
1. trebuie sa ai iphone cu ios 17
2. trebuie sa-ti actualizezi poza
Altfel le vezi tot pe cele vechi, mici si meschine.

#3
NaCKa04

NaCKa04

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 21.06.2023
Dupa cum am spus, am facut deja upgrade la iOS 17. Ceilalti imi vad mie poza, eu nu le vad pe ale celorlalti.

#4
theEvilPhilantropist

theEvilPhilantropist

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 11.04.2013
Mda, la fel pățesc și eu. Și eu și soția sîntem pe iOS 17.0.1, avem acele coperți create și configurate corect, dar tot nimic.
Însă, eu deja aveam la contactul soției o fotografie dinainte de actualizarea asta (la fel și ea la contactul meu) și ce observ este că în continuare vedem acele fotografii atunci cînd ne sunăm. Deci presupun că orice modificare adusă unui contact, suprascrie ceea ce contactul trimite la momentul apelului. Asta dacă nu cumva faceți schimb de contacte prin funcția asta nouă din AirDrop, caz în care vine și coperta de la apelant așa cum vrea el să apară.

Sau, nu știu, o fi vreun bug și mai vedem noi prin iOS 17.1. Posted Image Posted Image

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate