Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?
 Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...
 Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina
 Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei
 

Sofia Residence Mangalia

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
Parusoaica

Parusoaica

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 17.09.2023
Buna, are cineva vreo idee despre Sofia Residence Mangalia? Cunosc pe cineva care vrea sa-si cumpere acolo o garsoniera studio, iar preturile sunt chiar accesibile. Garsonierele nu se vand de dezvoltator ci de unii proprietari, complexul e mai vechi, cam cu 40.000 Euro se poate gasi un studio de 20 mp cu baie si o mica chicineta, plus un balcon mititel. In suma intre si locul de parcare. De afara nu arata foarte ingrijit insa diferenta de pret fata de alte ansambluri rezidentiale este destul de mare si pare o zona linistita pentru o garsoniera de vacanta, concedii si week-enduri. Are cineva experienta cu complexul respectiv? Amicul respectiv a gasit vreo 4 de vanzare si ma gandesc sa merg si eu la vizionare cu ocazia asta pentru ca doua treimi din bani ii am deja si pot cumpara ajutandu-ma de mici credite de nevoi personale pe termen scurt care n-ar fi o povara foarte mare.

Attached Files



#2
strongsss

strongsss

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,282
  • Înscris: 27.10.2007
citeste recenziile de pe google maps si o sa iti faci o idee.

#3
cristiany

cristiany

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,873
  • Înscris: 16.04.2007
Sofia Residence Mangalia este de fapt in Saturn ...

#4
Parusoaica

Parusoaica

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 17.09.2023
Da, este vorba de Mangalia-Saturn si nu arata rau deloc.
https://www.olx.ro/d...rn-IDhbnFZ.html

#5
Parusoaica

Parusoaica

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 17.09.2023
Pentru comparatie mai exista si alte garsoniere de vanzare in zona Kaufland Mangalia, am gasit una ieftina, frumos aranjata, doar ca fara balcon. Din cate am aflat este un bloc de garsoniere renovat si folosit aproape in exclusivitate pentru turisti. Pretul ma avantajeaza mult, ar insemna un credit minim avand o mare parte din suma.
https://www.olx.ro/d...re-IDgfYM4.html

#6
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,787
  • Înscris: 12.01.2018
sunt făcute din fostele hoteluri alfa beta  sau gama.din trei camere MICI de hotel au făcut două apartamente cu două camere.
loc de parcare NU ai la interior -în acte- în acea curte interioară vorbesc  fiindcă s-au vândut doar apartamentele.
dacă ai văzut focul din craiova exact așa a fost mansardat și etajul cinci.
am găsit și la 20000 de euro anii trecuți-maxim 2- și nu m-au atras

cred c-a fost făcut pe ideea suptului de bani lunar pentru administrarea complexului după vânzare dar a mai intervenit și un faliment acolo

Edited by EMPP, 17 September 2023 - 16:09.


#7
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,787
  • Înscris: 12.01.2018

View Poststrongsss, on 17 septembrie 2023 - 09:54, said:

citeste recenziile de pe google maps si o sa iti faci o idee.
nu-i hotel așa că ce importanță au acele recenzii?

#8
strongsss

strongsss

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,282
  • Înscris: 27.10.2007
pai recenziile tocmai asta spun. ca e mai mult hotel. turisti multi, camere mici, inghesuaila la lift, caini vagabonzi in jur... iti faci o ideea cum e locul, fara sa bati drumul pana acolo.
acum, nici initiatorul nu ne-a spus pt ce vrea un garsoniera: sa aiba o proprietate la mare sau pentru inchiriat?

#9
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,787
  • Înscris: 12.01.2018
facă ai 300 de vecini nu-i normal ca fiecare să iasă de pe ușă zilnic să meargă la plajă?

este un bloc lung  cu vreo 40 apartamente pe etaj cu o singură scară deci clar este aglomerat

#10
Parusoaica

Parusoaica

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 17.09.2023
Garsoniera o vreau ca locuinta de vacanta, nu de inchiriat. E mult mai usor sa iau concediu 2-3 zile si am week-end prelungit in loc de 1-2 saptamani.
Am mai cules informatii, Alfa si Beta sunt mai ingrijite ca si complex insa mai scumpe, Sofia este mai ieftina cu vreo 25%, nu atat de ingrijita insa nici n-am auzit de haite de caini prin complex.
Unii proprietari au si loc de parcare cu acte in regula. Fara parcare e cam aiurea insa poti veni lejer in extrasezon si lasi numarul de telefon in geam. Vine proprietarul, te suna si muti masina.
Zona o stiu, destul de ok, nu e departe de mare si e foarte aproape de Kaufland, te poti misca fara masina. Chicineta e mica insa iti pregatesti rapid ceva usor sau iti cumperi de la Kaufland Grill si iei masa la aer pe balcon, fara sa fii nevoit sa te imbulzesti pe la restaurante, la pretul de acasa.
Cele mai ieftine sunt garsonierele de la blocul din sensul giratoriu de langa Kaufland, blocul am inteles ca a fost renovat si ca arata foarte bine, lipsa balconului este insa un minus.
Se construiesc si unele noi langa, Sunshine Residence, deja pretul lor este maricel si inainte de finalizare.

#11
cristiany

cristiany

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,873
  • Înscris: 16.04.2007

View PostEMPP, on 17 septembrie 2023 - 20:14, said:

facă ai 300 de vecini nu-i normal ca fiecare să iasă de pe ușă zilnic să meargă la plajă?

E o diferenta intre a avea aceeasi vecini si a avea alti vecini la 2 - 3 zile.

#12
clausio

clausio

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,030
  • Înscris: 09.05.2006
Bloc de garsoniere, renovat de chinezi. Daca-ti place zona, cumpara linistit.

#13
Parusoaica

Parusoaica

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 17.09.2023
Amicul despre care vorbeam tocmai a batut palma pentru o garsoniera la etajul 4/5 plus loc parcare la 40000 Euro si se declara multumit de achizitie. Deja isi planuieste vacanta de Paste si 1 mai 2024 pentru un pic de varuit si vopsit.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate