Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

HTML luat de la 0

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#19
mindsoul

mindsoul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 969
  • Înscris: 03.05.2004
tot ce ai nevoie este
1.XHTML  http://www.w3schools...tml/default.asp
2.CSS  http://www.w3schools...css/default.asp
sau mai dat,le repet pentru ca sunt cele mai bune pentru un beginer, sunt exemple.

#20
krone

krone

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,340
  • Înscris: 27.03.2006
Pentru Nigel,

asta este ordinea capitolelor selectate de etutoriale.ro
Tutorialele prezentate acolo nu sunt produse de ei ci sunt preluate de la diversi autori.
Cei de la etutoriale.ro au meritul de a fi incercat ceva in premiera in Romania - un loc in care sa se intalneasca webdesigner-erii.

Pe site-ul de unde este preluat tutorialul de HTML ordinea este una normala de la simplu la complex.
De curiozitate l-am parcurs si eu si este chiar interesant.

#21
anul

anul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 19.05.2006
QCM:    ADD    stie ce vorbeste si se pare este mult mai matur,,, sfatul meu este sa il asculti si sa iei un tamplate , cu putina curiozitate si pasiune vei descoperi ce si cum se face ,,, nimic nu este fff complex , decat atunci cand nu sti, totul se descopera ...... curiozitate si umblat prin ele , nu o sa vina nimeni sa iti spuna, aia face aia si asa mai departe ....

multa bafta , cand ai facut o lucrare , sa ne anunti sa vedem :)

#22
gcm

gcm

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,255
  • Înscris: 12.11.2005

View Postanul, on May 20 2006, 02:16, said:

multa bafta , cand ai facut o lucrare , sa ne anunti sa vedem :)
nu prea curand... :o

#23
anul

anul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 19.05.2006
nimic nu este imposibil , trebuie doar sa incepi ..... si poti spune , am inceput
succes maxim si multa curiozitate

#24
gcm

gcm

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,255
  • Înscris: 12.11.2005

View Postanul, on May 20 2006, 10:57, said:

nimic nu este imposibil , trebuie doar sa incepi ..... si poti spune , am inceput
succes maxim si multa curiozitate
as incepe si acum, doar ca nu prea am timp... :w00t:

#25
bataglia

bataglia

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 20.10.2005

View Postgcm, on May 20 2006, 11:03, said:

as incepe si acum, doar ca nu prea am timp... :w00t:



Hai sa lamurim odata pt totdeauna: Tutorialele sunt facute pt a fi citite, insa la te cam plictisesti de atata citit si te gandesti deja la super situri. gcm eu zi in felul urmator daca vrei sa ma asculti: ia-ti dreamweaver 4 - e cel mai banal si usor de invatat - acolo cand dai un new iti face pagina automat si codul la fel - daca te uiti la cod (are o sectiune vezi exact si cat de banal poti face o pagina) - acum vrei sa importi sau sa scrii etc - doar te joci putin cu CTRL+F2 si CTRL+F3 . La sfarsit daca vrei sa fii multumit si sa recapitulezi ce ai invatat acolo deschizi frumos notepad-ul si scrii exact ce ai tinut mine - la fel cum au spus si ceilalti vointa sa ai ca restul vine de la sine...maine poimaine te vad pe la Mircosoft cu cine stie ce tehnologii descoperite..  :coolspeak:

#26
zuppy

zuppy

    elbonian

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,247
  • Înscris: 12.10.2002

View Postadd, on Apr 15 2006, 16:20, said:

eu cred ca cel mai bine se invata pe templeituri gata facute, le modifici. cred ca toata lumea aa invatat pe templeituri de pe TM :|
unii au invatat inainte sa existe template monster  :P

nici nu mai stiu cum am invatat, cred ca am invatat tagurile pe rand iar cand am ajuns la tabele mai complexe m-am blocat si am folosit o perioada dreamweaver pentru ele. dupa o vreme m-am prins cum sta treaba si
m-am intors la edit plus.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate