Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...
 Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 

Serialele noi de pe Kanal D

- - - - -
  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1
krokod1lusinc3r

krokod1lusinc3r

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 05.09.2020
Deschid topicul asta pentru a spune ceva ce ma enervează de o vreme. (Daca nu am postat unde trebuie,rog un moderator sa mute unde trebuie)
Pe Kanal D apar seriale noi, bine,putin spus noi, aparute acum un an sau doi, si inca de la primul episod,m-au lasat acru.
Un exemplu concret este "Melek",serial apărut de vreo luna si inca de la primul episod, mi-am dat seama ca e praf. Care e plotul? Atentie: Ce urmează sa spun nu are scop de a jigni,e doar o opinie.  Melek,o încăpățânata, e lasata fara copii de Alpay, un chel cu lipsa de neuroni care pleaca din Germania cu copiii si o lasa balta pe Melek. Ce se gândește Melek? Sa isi ia înapoi copiii cu forta si sa se întoarcă in locul unde ea a copilarit. De acolo se iveste mare scandal la conacul Karadag. Pe mine ma enervează grav cat de încăpățânata e Melek,cat de marșav e Alpay si cat de VARZA e serialul in sine. Mai e un serial ce a început sa fie difuzat de ieri,ma scarbi si ala. Nu recomand sa va uitati.
Astept alte pareri si opinii.
Asta a fost opinia mea despre ce se difuzează acum la Kanal D.

#2
iZet

iZet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,409
  • Înscris: 06.11.2014
Pai.. la ce te asteptai? La serial de Oscar? Posted Image E doar unul dintre multele seriale pentru gospodine, sa aiba timpul ocupat...

Edited by iZet, 31 August 2023 - 20:28.


#3
Sef-chenko

Sef-chenko

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,477
  • Înscris: 17.04.2006
Ai tot internetul la dispozitie, alege tu ce vrei sa vezi.
S-au prins si televiziunile ca a scazut mult numarul celor care urmaresc filme/seriale la TV si astfel baga tare in diverse show-uri (tampite si alea in mare parte)

#4
_Gaby_

_Gaby_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,072
  • Înscris: 15.11.2021
Te plângi tu de ,,Melek", dar nici celor de la Kanal D nu prea le-a fost pe plac. Serialul trebuia să fie difuzat inițial la începutul anului 2022, prin ianuarie cred, însă , după ce a fost promovat inclusiv pe post, cu o săptămână înainte ,au decis să difuzeze alt serial, ,,Fiica ambasadorului", iar Melek a fost difuzat abia anul acesta, cu o amânare de aproximativ un an și jumătate.

#5
Turcalet

Turcalet

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 285
  • Înscris: 26.12.2020
Serialele alea sunt facute pentru femei, boss. Daca ai spune unui turc ca te uiti la ele ar rade de tine / ti-ar pune in indoiala orientarea. Intamplarile tampite si tradarile din acel serial hranesc dorinta femeilor de drama. Pe noi barbatii nu ne stimuleaza asa ceva si serveste sa ne enerveze mai mult.

#6
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,898
  • Înscris: 20.10.2015
Mie-mi e frica sa ma uit la un film nou, de teama ca e o porcarie si pierd o ora din viata mea.

O ORA, care nu se va mai intoarce NICIODATA.

Altii cauta seriale care sa-i prinda, de unde nu invata nimic, cu scopul de a pierde si mai mult din viata...

Asa cu nu intelegi tu serialele de la Kanal D, asa nu va inteleg nici eu pe voi

#7
ceanu1980

ceanu1980

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,162
  • Înscris: 15.05.2008
Eu zic ca serialu este fix ce trebuie incat ne-am trezit cu subiect pentru el.

#8
krokod1lusinc3r

krokod1lusinc3r

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 05.09.2020
Un pic offtopic, dar aseara ma uitam pe National TV si a dat ceva film, Super eruptia. Eu cum am vazut filmul cu mult timp in urma, mi-am bagat ceva la prima publicitate.
Revenind.
Aseara am vazut un pic din al doilea episod, ma lasa praf si asa. Aia afla ca aceea persoana pe patul de moarte e sora ei,iar eu eram "Hai nu zau.". Apoi e un montaj de tot rahatul(scuzati expresia) in care asta e trista toata si mai isi si face pumnul vraiste dupa ce il târăște pe un perete.
Pot spune ca urasc sa mai dau pe acest post,daca se poate numi asa.

#9
MindArchitect

MindArchitect

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,011
  • Înscris: 30.11.2021
:D Funny.
Cauti logica la telenovele facute pentru gospodine?

#10
krokod1lusinc3r

krokod1lusinc3r

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 05.09.2020
Ce logica sa aiba? Înafara de faptul ca iti pierzi vreo trei ore(daca incluzi publicitatea lunga) uitându-te la ceva ce nu intelegi si după te enervezi. Dar mai rau e sa vezi ca vor sa dea un film într-o zi anume dar in loc de ala,da altu. Offtopic: Asa a făcut Kanal D recent cand o vrut sa dea Taxi 2 dar eu l-am văzut anul trecut înainte de Crăciun.
Logica: Te uiti, îți pierzi răbdarea,schimbi canalul.

#11
RMC Info

RMC Info

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,679
  • Înscris: 21.04.2004
Va mai uitați la televiziunea clasica? Adică la cei care îți fac ei programul?

Pentru filme, seriale sau documentare exista platformele dedicate. Fără publicitate. Fără nervi. Cât de cât interactive.

Edited by RMC Info, 06 September 2023 - 21:08.


#12
djl

djl

    Smrt faąizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,586
  • Înscris: 13.06.2004
Seriale nu prea, că nu mai am răbdare, dar filme şi emisiuni, da, că dacă nu ar fi să stau uneori lipit de televizor, nu ştiu dacă le-aş privi altfel.   :)

#13
krokod1lusinc3r

krokod1lusinc3r

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 05.09.2020
La seriale si filme ti se taie cheful când intra publicitatea la momentul ala bun din film,mai ales daca e gen de actiune. In cazul asta,pana revine din publicitate,mananci si tu ceva si cand revii,vezi filmul. Simplu.

#14
djl

djl

    Smrt faąizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,586
  • Înscris: 13.06.2004
Aia e veche, dar au devenit reclamele mai lungi...
Pe De aLtă parte, pauzele lungi şi dese, cheia marilor succese.   :)

#15
RMC Info

RMC Info

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,679
  • Înscris: 21.04.2004

View Postkrokod1lusinc3r, on 11 septembrie 2023 - 11:35, said:

La seriale si filme ti se taie cheful când intra publicitatea la momentul ala bun din film,mai ales daca e gen de actiune. In cazul asta,pana revine din publicitate,mananci si tu ceva si cand revii,vezi filmul. Simplu.

Și pe un serviciu de streaming nu poți pune pauza sa mergi sa halești? Faci ce vrei ești liber.

Pe cand la televiziunea clasica ești tributar programului lor.

Pe de alta parte inclusiv televiziunea clasica la noi a rămas mult în urma canalelor omoloage din alte tari.

Nu tu platforma de replay, nu tu subtitrare în direct - totala  lipsa de respect fata de telespectator.

Mai merita sa le faci audienta?

#16
krokod1lusinc3r

krokod1lusinc3r

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 05.09.2020
Eu am Smart TV de la o vreme,dau pe YouTube si mă uit cand vreau,iau ceva de rontait si vizionare placuta. Asa nu mai imi vars nervii pe publicitatea lunga. Pun pauza si fac altceva.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate