Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 

Configurare Port Forwarding cu DDNS de la Digi

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
Sonic3R

Sonic3R

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 839
  • Înscris: 02.02.2011
Salut,

Am un PC pe care vreau sa ii fac un mic server pentru plex si sa bag un linux server (ulterior pun docker). Momentan vreau sa stiu daca ma pot conecta remote la PC (care acum e pe win10) prin RDP (am schimbat portul din registri la o alta valoare)

Am creat un DDNS pe siteul digi.ro un fel de "abracadabra.home.ro", am restartat routerul (am scos din priza si bagat inapoi). Am un router Fiberhome SR1041Y

am intrat pe adresa ip al routerului 192.168.1.1 => Basic Setup => NAT => Port forwarding

Am bagat astea:

Attached File  port_forw.png   13.18K   43 downloads

33901 fiind RDP (asa de test sa vad daca pot conecta ca abracadabra.home.ro:33901) dar se pare ca nu merge sa ma conectez. Am o aplicatie iOS de RDP care incerc sa ma conectez la PC sa vad daca pot intra. Am umblat si la firewall si am dat allow la port
.
Fac ceva gresit ?

#2
modoran

modoran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,404
  • Înscris: 08.02.2011
Și ontul e deja în bridge sau cum e ?

Ai ip public ? Dansul nu te ajuta cu nimic dacă nu ai.

#3
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,826
  • Înscris: 30.08.2006
Nu incerca asa ceva. Nu lasa nici un port deschis. Daca doresti neaparat sa te conectezi extern la server, o faci doar prin vpn. Eu ma conectez prin ssh doar prin vpn fara sa las porturi deschise.
Daca vrei sa experimentezi cu win 10, ramai pe portul vechi. Sigur ai facut ceva gresit cu modificarile in registrii.

Edited by Leo2006, 30 August 2023 - 00:31.


#4
kretzu77

kretzu77

    Custom title

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,443
  • Înscris: 06.06.2006
Daca mwrge din lan rdc si nu din exterior, e ceva setat aiurea in router.
Daca nu merge nici din lan, ai modificat gresot acel.port rdc in windows. Poate nu i-ai dat drumul in fw win.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate