Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei
 Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024
 Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 

resort Turcia

* * * - - 1 votes
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#1
alex321

alex321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,024
  • Înscris: 25.12.2005
Ce resort preferate Delphin Diva Premiere , Delphin De Luxe Resort .

Am. ales acestea pentru plaja și servicii

Mulțumesc celor ce au fost acolo.

Edited by alex321, 23 August 2023 - 08:54.


#2
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,031
  • Înscris: 07.11.2006
Fara suparare, da' este nevoie de traducere.

#3
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

 alex321, on 23 august 2023 - 08:53, said:

Ce resort preferate Delphin Diva Premiere , Delphin De Luxe Resort .

Am. ales acestea pentru plaja și servicii

Mulțumesc celor ce au fost acolo.
păi Delphin Deluxe este în Alanya, are plajă din pietre, pietre în mare și intrare abruptă-n mare
Delphin Diva este în Lara și are plajă din nisip și intrare relativ lină în apă.

#4
gushpi

gushpi

    cârcotaș

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,114
  • Înscris: 17.01.2012
am fost acolo
trip advisor
etc aetera

#5
don_King

don_King

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,048
  • Înscris: 26.11.2001
Am fost de 2 ori la Delphin De Luxe Resort, cu ani in urma. Totul la superlativ. Apa marii este irelevanta, la turci se merge pt piscina.

#6
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,031
  • Înscris: 07.11.2006

 don_King, on 23 august 2023 - 10:55, said:

Am fost de 2 ori la Delphin De Luxe Resort, cu ani in urma. Totul la superlativ. Apa marii este irelevanta, la turci se merge pt piscina.

Ce au piscinele turcilor si nu au piscinele celorlalti?
Dupa parerea mea tre' sa ai o mare problema ca sa mergi la mare, indiferent unde, si sa-ti petreci vacanta in jurul unei piscine.
Piscina gasesti oriunde si oricand, dar mare nu prea.
La mare mergi pentru mare si plaja. Ca pe langa asta exista si piscina/e, este alta treaba.

#7
MD

MD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,025
  • Înscris: 08.08.2002

don_King said:

1692780924[/url]' post='30188489']
Apa marii este irelevanta, la turci se merge pt piscina.

Mai lipsea sa adaugi la piscina si mancarea … greu de inteles de ce ai merge la mare si sa stai intr-o piscina  cu clor (cateodata prea mult cateodata prea putin) si alte cele (am vagi impresii ca nu prea se omoara nimeni pe acolo cu controlul apei la piscinele acelea imese in care se balacesc sute/mii de oameni zilnic).

Edited by MD, 23 August 2023 - 11:17.


#8
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,526
  • Înscris: 05.06.2009

 don_King, on 23 august 2023 - 10:55, said:

Apa marii este irelevanta, la turci se merge pt piscina.

???
Poate unii...



#9
alex321

alex321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,024
  • Înscris: 25.12.2005

 adisz, on 23 august 2023 - 09:05, said:

Fara suparare, da' este nevoie de traducere.
vad ca s-a inteles

nu a fost nevoie de traducere

 gushpi, on 23 august 2023 - 10:15, said:

am fost acolo
trip advisor
etc aetera
multumesc am facut

 MD, on 23 august 2023 - 11:15, said:

Mai lipsea sa adaugi la piscina si mancarea … greu de inteles de ce ai merge la mare si sa stai intr-o piscina  cu clor (cateodata prea mult cateodata prea putin) si alte cele (am vagi impresii ca nu prea se omoara nimeni pe acolo cu controlul apei la piscinele acelea imese in care se balacesc sute/mii de oameni zilnic).
la delphin Diva piscinele nu sunt cu clor e altceva....vom afla

#10
csi1

csi1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,173
  • Înscris: 05.09.2007
la Delphine Palace / Lara Kundu mergem noi in cateva zile(28 aug-4 sept). plecam sambata cu masina.

#11
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

 MD, on 23 august 2023 - 11:15, said:

Mai lipsea sa adaugi la piscina si mancarea … greu de inteles de ce ai merge la mare si sa stai intr-o piscina  cu clor (cateodata prea mult cateodata prea putin) si alte cele (am vagi impresii ca nu prea se omoara nimeni pe acolo cu controlul apei la piscinele acelea imese in care se balacesc sute/mii de oameni zilnic).
dacă ar fi doar cu clor....

#12
alex321

alex321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,024
  • Înscris: 25.12.2005
Multumesc admin...

#13
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,839
  • Înscris: 14.10.2008

 don_King, on 23 august 2023 - 10:55, said:

Am fost de 2 ori la Delphin De Luxe Resort, cu ani in urma. Totul la superlativ. Apa marii este irelevanta, la turci se merge pt piscina.
Eu merg la turci si nu la romani tocmai pentru ca apa marii este mult mai buna decat cea de la noi. Nu se compara. Piscinele sunt pentru zonele fara mare sau pentru perioadele de vreme rea (alea inchise mai ales). Piscina prefer doar pe cea cu apa geotermala. Nu apa chioara cu clor, este boring total fata de apa de mare, una extraordinara in Antalya.

#14
metalactual

metalactual

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,306
  • Înscris: 17.04.2006

 csi1, on 23 august 2023 - 12:06, said:

la Delphine Palace / Lara Kundu mergem noi in cateva zile(28 aug-4 sept). plecam sambata cu masina.

Poate notezi cateva impresii "la cald", plec dupa ce te intorci.
In principiu stiu cum este, am fost la Delphine de Luxe anul trecut, nu strica totusi o parere in plus.
CO placut!

#15
gushpi

gushpi

    cârcotaș

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,114
  • Înscris: 17.01.2012

 don_King, on 23 august 2023 - 10:55, said:

... la turci se merge pt piscina.

colegii oripilați de această „sintagmă” nu-nțeleg că:
-„la piscină” înseamnă cocktailul/înghețata/cafeaua/apa/sucul/etc la distanță de un metru
-„la piscină” înseamnă aquagim, kangoo jump, darts, tenis de masă, petanque, polo, jocuri de societate (acvatică :P ), etc.

„la piscină” este un concept, nu o situație!

referitor la clor: vă pot garanta că-n piscină poți ține ochii deschiși sub apă, pe când în mediterana ochii te vor ustura :)
iar dacă substantivul „mâncare” vă oripilează, atunci nu mai discut cu voi! :P

#16
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,867
  • Înscris: 06.01.2008

 don_King, on 23 august 2023 - 10:55, said:

Am fost de 2 ori la Delphin De Luxe Resort, cu ani in urma. Totul la superlativ. Apa marii este irelevanta, la turci se merge pt piscina.
Pentru mine mersul la mare (Turcia, Grecia, Romania, etc.) e zero barat daca nu ma bag macar o data pe zi in mare.
Sigur, cat timp nu e arborat steagul rosu. Nu sunt nici idiot sa-mi risc viata sau sa-i pun in pericol pe salvamari. Mai bine concediu ratat, dar viu, decat sa ajung intre 4 scanduri.

Edited by Hider141, 23 August 2023 - 14:35.


#17
gushpi

gushpi

    cârcotaș

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,114
  • Înscris: 17.01.2012
n-ai cum să nu intri-n mare, că doar terenul de beach-voley e chiar acolo :P

#18
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,839
  • Înscris: 14.10.2008

 gushpi, on 23 august 2023 - 13:41, said:

colegii oripilați de această „sintagmă” nu-nțeleg că:
-„la piscină” înseamnă cocktailul/înghețata/cafeaua/apa/sucul/etc la distanță de un metru
-„la piscină” înseamnă aquagim, kangoo jump, darts, tenis de masă, petanque, polo, jocuri de societate (acvatică Posted Image ), etc.

„la piscină” este un concept, nu o situație!

referitor la clor: vă pot garanta că-n piscină poți ține ochii deschiși sub apă, pe când în mediterana ochii te vor ustura Posted Image
iar dacă substantivul „mâncare” vă oripilează, atunci nu mai discut cu voi! Posted Image
Prefer sa ma relaxez cum vreau eu in apa, nu sa fac sporturi acvatice sau sa imi dicteze cineva ce sa fac. Ma duc in larg pe funia skyjet-urilor si vaporaselor de para-sailing si le vad trecand aproape si aud muzica de pe ele. Nasol ca nu pot folosi Shazam. Posted Image Chiar am auzit o super-melodie anul asta, doar de 2 ori si nu au vrut sa o puna si seara la amfiteatru. Pentru ca salupele alea nu aveau legatura cu hotelul, nasol.

E mancare si bautura la piscina. Foarte bine, si pe plaja am restaurant si seara e ok cina la restaurantul principal. Nu vreau mancare langa apa. Si asa ceva de baut tot imi pot lua pe plaja.

Or ustura ochii dar Mediterana te tine la suprafata cu salinitatea ei, nu te ineaca precum uricioasa si perfida Neagra, cu curentii sai rip care te rup. Posted Image

Edited by Neaceasca85, 23 August 2023 - 15:08.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate