Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare bec far VW Touran 1T3

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 

led VGA aprins - fara imagine (multiGPUs ori iGPU)

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#19
Immortal

Immortal

    nemuritoru'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,930
  • Înscris: 11.01.2004
Tot la un service trebuie sa ajung, pt ca placa noua va fi pt 12th/13th gen, nu pt 11th gen. Ma gandeam sa investesc intr-un chipset low-cost pt 11th, dar am renuntat, astept sa se intoarca baietii din concediu si poate aflu atunci.

Componentele nu mai au garantie.

#20
pateu_98

pateu_98

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,967
  • Înscris: 12.11.2012
Scuza ma @Immortal, din mesaju tau am inteles c ai cumparat decat placa de baza si ram ddr5

Atuncea cand ai timp mergi la un service sa verifica procu, mobo si memoria ddr4. Da oare n ai pe cineva sa te ajute cu o placa de baza sau proc compatibil cu Gigabyte Z590 UD AC sa vezi care e defecta ca sa nu mai mergi la service?

#21
mariusixy

mariusixy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,436
  • Înscris: 28.09.2008
Procesorul a fost lansat pe piata in martie 2021.
Gigabyte ofera 3 ani garantie la placi de baza.
Asa se explica pin indoit placa de baza. Posibil sa fi fost cumparata de pe olx.

Nu prea are sens sa renunti la i7 gen 11 ca sa iei i7 gen 13.
Cred ca e doar placa de baza defecta. Te costa mai putin sa schimbi doar placa de baza.

#22
Immortal

Immortal

    nemuritoru'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,930
  • Înscris: 11.01.2004
Am uitat sa revin cu follow up - am inlocuit procesorul pe garantie direct la Intel si...am schimbat platforma. Pinul indoit nu avea treaba cu semnalul VGA, pur si simplu mi-a murit, pentru prima data-n viata, procesorul :)

#23
Batmanel

Batmanel

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 08.02.2024
Daca tot ai reinviat postul imi permit sa comentez si eu, becul VGA inseamna problema la placa video... nustiu cum ati sarit rapid rapid la cpu. Iar tinand cont ca ai incercat cu alte placi video as fi considerat placa de baza dusa chiar si un test de psu.
Interesant, sa te tina cat mai mult noile achizitii!

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate