Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina
 Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei
 Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024
 Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 

Nu ma pot loga pe contul de Icloud.

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
villajoyosa010120

villajoyosa010120

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 16.03.2023
Mi-am pierdut accesul la telefonul si numarul de telefon de care era legat un cont de Icloud, stiu parola, dar pentru ce e logarea in doi pasi nu ma pot loga, cei de la Apple mi-au spus ca nu mai pot face nimic. Aveti vreo sugestie? Merci.

#2
abac

abac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,377
  • Înscris: 28.10.2018

 villajoyosa010120, on 14 august 2023 - 23:03, said:

cei de la Apple mi-au spus ca nu mai pot face nimic.

exclus asa ceva.

#3
Comandorul

Comandorul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 582
  • Înscris: 12.09.2021
Mi se pare destul de corect... păi tu practic ști doar o parolă, cei de la suport vor să se asigure că proprietarul contului e cel real și nu cineva care a aflat o parolă cumva...

#4
villajoyosa010120

villajoyosa010120

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 16.03.2023
Stiu, pare putin ciudat, dar asta a fost situatia, telefonul l-am aruncat si numarul l-am lasat sa expire deoarece primeam tot felul de apeluri de la presupusi asiguratori..dupa ceva timp am vrut sa recuperez cateva numere de telefon din contacte, numai ca nu am reusit, ce au mai adaugat cei de la Apple e ca pentru am activat o cheie la Account Recovery - recovery key a facut imposibila recuperarea contului. Deci la ce mai ajuta sa am cheia aia de 16 cifre?! Pe noul cont am dezactivat-o…

Comandorul: puteau sa ma intrebe detalii de tranzactiile pe Apple Pay.. orice ce ar fi putut dovedi ca e contul meu.

More verification options
Are the devices offline or not receiving the verification code?
Use the code generator on your trusted device. Learn how
Do not have access to your trusted devices or phone number?
If you have a recovery key, you can use it to sign in to your account Learn how

Edited by Ciubex, 15 August 2023 - 20:50.


#5
SwatKat

SwatKat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,223
  • Înscris: 01.12.2005
cum adica ai pierdut accesul la telefon (care banui ca e trusted device) SI la numarul de telefon?

Nu mai ai telefonul, nu-i nimic, ai numarul si vei primi sms cu OTP pe acel numar.

#6
villajoyosa010120

villajoyosa010120

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 16.03.2023
Telefonul fiind mai vechi si cu ecranul spart, l-am aruncat si numarul de telefon mi-a expirat, am vrut intentionat sa scap de acel cont de icloud, dar nu m-am gandit ca o sa mai am nevoie de unele numere de telefon…asta e, nu voi mai repeta aceasta greseala.

#7
jm2010

jm2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,003
  • Înscris: 14.03.2013

 SwatKat, on 15 august 2023 - 17:04, said:

cum adica ai pierdut accesul la telefon (care banui ca e trusted device) SI la numarul de telefon?

Nu mai ai telefonul, nu-i nimic, ai numarul si vei primi sms cu OTP pe acel numar.
Daca era cartela... s-a dus.

#8
Comandorul

Comandorul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 582
  • Înscris: 12.09.2021
Așa cum am mai spus mi se pare ok că cei de la apple vor să securizeze bine conturile userilor dar puteau lăsa portițe pentru cazuri de genul acesta. De exemplu, dacă eu îmi schimb telefonul și sim-ul dar știu parola mă pot loga fără probleme la contul meu de google, eventual îmi vor pune întrebările alea 4 pe care te pune să le setezi la crearea contului, gen "Care este numele mamei tale, Care este numele primei tale școli etc."

#9
villajoyosa010120

villajoyosa010120

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 16.03.2023
Nu, la Icloud nu sunt intrebari care te pot ajuta sa recuperezi contul. Rog inchiderea topicului, multumesc pentru raspunsuri!

#10
MELODY

MELODY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,672
  • Înscris: 21.03.2005
Nu stiu daca mai e de actualitate,dar poti sa incerci cu iforgot.com, spui ca e parola altcuiva, ca nu mai are nr. de telefon, si (daca ai noroc) in 24h vor trimite un link de reset cont (pentru care nu ai nevoie de cod) si abia apoi poti sa setezi alta parola plus alt numar de telefon.

Am facut asta pentru altcineva care la fel, isi stia parola, dar nu-l mai lasa sa intre pe cont...

Din pacate au fost multe incercari, inclusiv in apple store, cu telefonul in mana, si a durat vreun an pana a primit linkul de reset, desi stia parola... in fine, long story short, tot in urma unui apel telefonic la ei, le-a zis ca le face reclamatie si nu mai stiu cu ce i-a amenintat (nu in Ro) si a doua zi a venit linkul de reset/unlock... ceva de genul asta.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate