Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei
 Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024
 Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 

Intoarcerea in timp si cum afecteaza asta prezentul

- - - - -
  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1
bursucelu_viesel

bursucelu_viesel

    Very very sketchy stuff

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,751
  • Înscris: 03.02.2009
Tin minte din scoala ca mi s-a parut un non-sens ideea ca te intorci in trecut si instantaneu (in prezent) vezi efectul. Din perspectiva mea sunt 2 lumi "paralele" adica chiar daca-s pe acelasi pamant, sunt in timp diferit. Tu care ai venit in trecut, esti acum in timpul asta (din trecut), prin urmare n-are cum sa-ti afecteze trecutul tau.
Cat dureaza sa vezi efectul daca schimbi ceva? Cat dureaza in mod normal. Faci schimbarea, astepti, si vezi ca se naste un alt "tu". Dar tu nu esti aceeasi persoana cu ala. Deci nu-i trecutul tau pe care-l modifici.

De exemplu clasica situatie cand te intorci in trecut si-ti previ parintii sa se intalneasca, cred ca e o dovada a faptului ca-i o baliverna ideea ca ar putea sa-ti afecteze trecutul ceea ce faci cand te intorci in trecut. Caci daca le previ intalnirea atunci tu n-ai putea exista (ca sa te intorci, etc). Deci daca poti sa le previ intalnirea atunci e clar ca tu nu esti ce ar urma sa se nasca..

In fine, vad ca si acum persiste chestia asta, chiar la un om de stiinta Neil DeGrasse Tyson. https://youtu.be/NNxiKhZY7SU?t=219

Edited by bursucelu_viesel, 10 August 2023 - 23:15.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate