Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 

cPanel nu îmi arată tools

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,134
  • Înscris: 04.02.2011
Vreau să instalez din cPanel worldpress, pachetul e disponibil însă nu apare în GUI. Am întrebat la cei cu hostingul, unde plătesc și licența de cPanel și nu au nici ei habar. Deși pare că din instalația oferită de ei ceva nu e în ordine. Cum pot investiga?

Attached Files



#2
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,825
  • Înscris: 10.12.2006
Softaculous?

[ https://1.bp.blogspot.com/-C3WaKBfsyRM/XOehH1qHi5I/AAAAAAAABDI/Mx55vUoBMkQO_F5k6D00McruSF2SVm7BQCLcBGAs/s1600/Screenshot_451.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Mizu, 06 August 2023 - 13:45.


#3
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,134
  • Înscris: 04.02.2011
Nu-mi găsește nimic în search :(

#4
jumperishere

jumperishere

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 603
  • Înscris: 18.11.2021
cred ca ti-a scapat ceva la instalarea whm
aici sunt toti pasii pt instalare, setare cpanel whm, si instalare wp cu whm https://youtu.be/nqdZ8JpnvVI?t=1329
in partea de inceput instaleaza whm, apoi instaleaza un package, apoi creaza un cont cpanel normal, apoi din cpanel normal creaza siteul wp folosind tools

#5
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,134
  • Înscris: 04.02.2011
del

Edited by benis, 06 August 2023 - 14:41.


#6
jumperishere

jumperishere

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 603
  • Înscris: 18.11.2021
nu ... daca ai certitudinea ca whm e instalat corect, sari peste step-ul asta si vezi cum faci sa treci la ceilalti pasi din clip
in whm trebuie creat un cont cpanel - non whm - . iar din acel cont vei avea acces la tools pt instalare wp

uita-te la min 22:40

eventual pune pe viteza 2x daca nu ai rabdare sa te uiti

Edited by jumperishere, 06 August 2023 - 14:53.


#7
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,825
  • Înscris: 10.12.2006
Decat sa rezolvi problema asta, nu iti merge mai repede daca incarci kitul de wp pe host si instalezi de acolo?

#8
jumperishere

jumperishere

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 603
  • Înscris: 18.11.2021
trebuie sa gestioneze si baza de date, sa ii faca backup ... se complica atunci lucrurile. de aceea trebuie sa rezolve ori singur ori cu asistenta de la contabo.

din ce intuiesc, si-a luat un pachet de whm de pe contabo, cu/pe server vps. preinstalat de catre respectivii. ce nu inteleg e de ce nu are ip pt server ... aici imi da cu eroare in chestiunea cu intuitia.

Edited by jumperishere, 06 August 2023 - 15:49.


#9
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,984
  • Înscris: 18.09.2008
Ai folosit imaginea cu WHM preinstalat de la Contabo?

#10
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,134
  • Înscris: 04.02.2011

View Postmiki07, on 06 august 2023 - 17:12, said:

Ai folosit imaginea cu WHM preinstalat de la Contabo?

da.

#11
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,984
  • Înscris: 18.09.2008

View Postjumperishere, on 06 august 2023 - 15:47, said:

trebuie sa gestioneze si baza de date, sa ii faca backup ... se complica atunci lucrurile. de aceea trebuie sa rezolve ori singur ori cu asistenta de la contabo.

din ce intuiesc, si-a luat un pachet de whm de pe contabo, cu/pe server vps. preinstalat de catre respectivii. ce nu inteleg e de ce nu are ip pt server ... aici imi da cu eroare in chestiunea cu intuitia.

Asistența de la Contabo e depășită de multe ori.

#12
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,134
  • Înscris: 04.02.2011

View Postjumperishere, on 06 august 2023 - 14:45, said:

nu ... daca ai certitudinea ca whm e instalat corect, sari peste step-ul asta si vezi cum faci sa treci la ceilalti pasi din clip
in whm trebuie creat un cont cpanel - non whm - . iar din acel cont vei avea acces la tools pt instalare wp

uita-te la min 22:40

eventual pune pe viteza 2x daca nu ai rabdare sa te uiti
Eu m-am lămurit încă de la minutul 09:20, este necesară comanda whmlogin pentru a deschide un link către pagina corectă pentru configurare. Eu intram cu userul cPanel și parola aferentă setată manual în consolă.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate