Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...
 "enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!
 La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)
 Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?
 

Program generare poze cu AI - fata si corp

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
allah2

allah2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 839
  • Înscris: 06.12.2006
Ce program de generare poze cu AI mi-ati recomanda ?


Ce caut eu:

- sa incarc poze cu mine (cu fata si corpul fara tricou)

- sa detaliez prin text cum sa genereze poza: sa-mi pastreze fata dar sa imi modifice corpul

- sa genereze imagini cu AI dar cat mai realiste

- sa imi pastreze fata pe cat posibil a mea, incat sa fiu usor recunoscut



In definitiv as cauta o productie rapida de poze AI cu fata mea dar corp de culturist, in diverse scenarii :) (ma ocup cu fitness si fotografiere, social media)


Daca mai apoi se pot genera si video-uri, ar fi chiar extraordinar


Ce programe am incercat pana acum, din pacate fie imi modifica si fata foarte mult (practic ma fac sa fiu o cu totul alta persoana)... fie imi genereaza doar avatarul, adica doar fata fara corp

Aveti ceva recomandari va rog ?

#2
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,668
  • Înscris: 05.02.2012
https://www.midjourney.com/

Tocmai ce le-am generat . Poti sa si combini diferite poze .. are mai multe comenzi legate de output, le poti cauta si singur

Edited by Andreysc7, 04 August 2023 - 16:00.


#3
allah2

allah2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 839
  • Înscris: 06.12.2006
Multumesc

Ar fi ideal ceva ce pot incerca macar cateva imagini inainte sa cumpar o subscriptie, sa ma asigur ca e intr-adevar ce caut eu (si pot modifica ce parametrii vreau eu). Midjourney vad ca incepe de la 10$ pe luna pt pachetul cel mai mic

#4
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,632
  • Înscris: 07.02.2003
Cauta Stable Diffusion, el se foloseste la AI. Deasemenea poti genera propriile LoRA "Low-Rank Adaptation", chestie de AI care poate dura ore pana se gereneaza pe un pc decent, e un model de invatare.
AI-ul la generare nu e ca un simplu plugin de Photoshop, trebuia sa-ti faci reteaua si sa o inveti ce vrei.
Exista si modele LoRA pregenerate de altii de ex pentru generare anime, modeling samd dar daca vrei ceva custom trebuie sa-ti faci singur.

https://softwarekeep...ion-lora-models

Edited by andreic, 04 August 2023 - 19:32.


#5
A10

A10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,075
  • Înscris: 19.12.2012
Yesteaza si Adobe firefly

#6
Yoyolaun

Yoyolaun

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 172
  • Înscris: 27.07.2020
Stable Diffusion AUTOMATIC1111 release daca poti pe configurația ta. Eu îl rulez pe Mac M1 Pro si e destul de rapid.
Rulezi local, încarci ce modele vrei, poți să-ți faci singur LORAs, e gratis.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate