Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...
 "enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!
 La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)
 Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?
 

Decodor DIGI !

* * - - - 1 votes
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#19
13YTe

13YTe

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,320
  • Înscris: 25.11.2006
Am si eu 2 intrebari:
1. SMART CI-ul ajuta cu ceva la televizoarele moderne pe digital Full HD sau 4K (prinzi canale in plus decat fara acesta sau e doar pentru programele extra care sunt cu plata gen HBO & Co)?
2. Care sunt rezolutiile suportate de DIGI JC20 la iesirea pe HDMI (nu gasesc nicaieri rezolutia minima si cea maxima la iesire, ma intereseaza daca-l pot folosi pe un monitor mai vechi 1280x768)?

@Leo2006 - daca ai acest model DIGI JC20 poti verifica in Setari AV / Rezolutie AV sa-mi spui care este rezolutia minima suportata?

#20
-TINO-

-TINO-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,338
  • Înscris: 11.08.2019
CI e doar pentru posturile extra. Nu iti deblochează ceva în plus doar fiindcă îl ai, ci doar ce plătești în plus.

#21
SouL

SouL

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 533
  • Înscris: 22.08.2005
Salutare! Am inteles ca acel card CI+ iti deblocheaza acele canale tv care sunt cu plata, ex Hbo, corect? Intampin urmatoarea problema. Am acest TV Samsung la care este mentionat in descriere ca are "tuner digital incorporat DVB-C si DVB-T". Pana recent am avut smart cam pe CI+ de la Vodafone (ex UPC) prin care aveam in lista si canalele obisnuite HD ( a fost oferit gratuita chiria si nu mi-am batut capul). Ieri, m-am mutat la Digi si mi s-a spus ca daca are tuner digital, nu este necesar inchirierea cardului. La scanarea posturilor tv, se inregistreza doar canalele analog, chiar daca este bifata functia la cautare "Digital" sau " Analog&Digital". Este necesar sa aiba DVB-T2 ? Help Posted Image

Edited by SouL, 17 October 2023 - 07:19.


#22
gabrielfane

gabrielfane

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,501
  • Înscris: 21.02.2009

View PostSouL, on 17 octombrie 2023 - 07:09, said:

Salutare! Am inteles ca acel card CI+ iti deblocheaza acele canale tv care sunt cu plata, ex Hbo, corect? Intampin urmatoarea problema. Am acest TV Samsung la care este mentionat in descriere ca are "tuner digital incorporat DVB-C si DVB-T". Pana recent am avut smart cam pe CI+ de la Vodafone (ex UPC) prin care aveam in lista si canalele obisnuite HD ( a fost oferit gratuita chiria si nu mi-am batut capul). Ieri, m-am mutat la Digi si mi s-a spus ca daca are tuner digital, nu este necesar inchirierea cardului. La scanarea posturilor tv, se inregistreza doar canalele analog, chiar daca este bifata functia la cautare "Digital" sau " Analog&Digital". Este necesar sa aiba DVB-T2 ? Help Posted Image
Pentru cablu ai nevoie de DVBC vezi sa setezi cand dai scanare cablu nu antena iar pentru Hbo,4k,poranche iti trebuie cardul ci+,in rest vei receptiona tot ce nu este codat

Edited by gabrielfane, 17 October 2023 - 07:29.


#23
SouL

SouL

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 533
  • Înscris: 22.08.2005

View Postgabrielfane, on 17 octombrie 2023 - 07:28, said:

Pentru cablu ai nevoie de DVBC vezi sa setezi cand dai scanare cablu nu antena iar pentru Hbo,4k,poranche iti trebuie cardul ci+,in rest vei receptiona tot ce nu este codat

Am setat Cablu (nu antena) si Analog&Digital. Efectiv la catutare raman doar cele analogice si nu inteleg de ce. Asa am inteles si eu din ce am citit, ca este necesar doar DVBC si din cate este scris in pagina produsului ar avea.

Edited by SouL, 17 October 2023 - 08:08.


#24
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,523
  • Înscris: 16.12.2006
Sa lasi pe mod Complet sau Full si daca nu merge nici asa incearca sa schimbi tara.

Poate nu e setat pe Romania. La operatori iti apare in lista DIGI? Daca nu apare DIGI bifezi Others.

In niciun caz nu lasi bifat pe Vodafone (UPC).

#25
SouL

SouL

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 533
  • Înscris: 22.08.2005

View Postcatalinman, on 17 octombrie 2023 - 09:05, said:

Sa lasi pe mod Complet sau Full si daca nu merge nici asa incearca sa schimbi tara.

Poate nu e setat pe Romania. La operatori iti apare in lista DIGI? Daca nu apare DIGI bifezi Others.

In niciun caz nu lasi bifat pe Vodafone (UPC).
Am rezolvat. Aparea DIGI dar chiar si bifat nu reusisem. Am bifat altele si mi-a gasit vreo 300 canale, bineinteles multe din ele nu functionau ca nu erau din zona mea. Multumesc frumos!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate