Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Lucrat de acasa

* * - - - 1 votes
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
ovi34

ovi34

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 28.07.2023
Salutare! Ma intereseaza idei de joburi ce pot fi facute exclusiv de acasa. Cu ce as putea sa incep, ce  sa invat, ce cursuri sa fac? Am schimbat pana acum 4 joburi din cauza ca nu reusesc sa ma integrez in colective in general. Multumesc!!

#2
Argv

Argv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,505
  • Înscris: 25.10.2007
Programare. Faci facultatea de informatica.

#3
pexCom

pexCom

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,243
  • Înscris: 15.01.2014
În ce domeniu erau joburile in care nu te-ai integrat in colective?
Se potrivesc colectivele cu caracterul tau?



#4
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,445
  • Înscris: 10.08.2005
Lucru izolat in camp nu e bun?

#5
jumperishere

jumperishere

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 611
  • Înscris: 18.11.2021
orice business presupune o aptitudine cat de cat sociala. daca oferi servicii de 'ceva' trebuie sa comunici cu oamenii.
asa ca iti ramane blogar-eala sau VLogar-eala....dar ca sa le stapanesti iti trebuie timp. Daca esti inteligent, injumatatesti timpul si te mai invarti cum poti intre timp

Edited by jumperishere, 28 July 2023 - 19:27.


#6
AWE

AWE

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,561
  • Înscris: 12.10.2005

 ovi34, on 28 iulie 2023 - 17:13, said:

Salutare! Ma intereseaza idei de joburi ce pot fi facute exclusiv de acasa. Cu ce as putea sa incep, ce  sa invat, ce cursuri sa fac? Am schimbat pana acum 4 joburi din cauza ca nu reusesc sa ma integrez in colective in general. Multumesc!!

Te exprimi de parca ai putea face orice dar inca nu te-ai decis incotro sa te indrepti. Sunt o gramada de joburi care pot fi facute de acasa, dar asta dupa ce dovedesti ca esti in stare de jobul respectiv si nu folosesti lipsa fizica a unui manager ca pe un motiv sa freci menta. Ce joburi erau alea 4 unde nu puteai sa te integrezi in colectiv? Sa stii ca si online exista socializare si integrare in colectiv, chiar daca e un pic diferit.

#7
sorin147

sorin147

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,368
  • Înscris: 11.08.2003
Crosetatul poate fi facut de oriunde si nu are nevoie de colectiv.
Diorame iar poti face acasa.
Tamplaria poti s-o faci singur dar nu prea merge acasa, iti trebuie macar un garaj.
Videochatul e exclusiv acasa dar trebuie sa comunici cu cate unii asa ca, probabil, iese din discutie.
Ca scriitor iar n-ai nevoie decat de o casa si ceva laptop.
Mai cautam pentru tine? Nu ai zis ce stii sa faci asa ca am completat spatiile goale. :)

Nu dispera, incearca si cu alte colective, poate merge. E destul de greu de crezut ca poti fi atat de diferit incat sa nu gasesti persoane cu care sa lucrezi cu placere.

#8
smoke

smoke

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,744
  • Înscris: 08.10.2004
da ce treaba are jobul cu integratul in colectiv ? iti faci treaba si pleci acasa... poate doar daca e ceva team game...poti sa faci mii de joburi ce nu au nici o legatura cu colectivul...de la paznic de mall pana la manager de mall....

#9
TamtamTicaticaPiupiu

TamtamTicaticaPiupiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,481
  • Înscris: 05.04.2023
Chestia asta cu integratul în colectiv îmi pare o formă hibridă de capitalism comunist sau comunism capitalist. Ca și la team building, colectiv unit înseamnă eficiență pentru șefi, nu empatie și înțelegere a nevoilor angajatului, iar dragoste cu forța nu se poate.

#10
sorin147

sorin147

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,368
  • Înscris: 11.08.2003
~2 ani de comert in x
m-am mutat (tot in comert) la y. Am plecat dupa 5 saptamani pentru ca era naspa (reguli tampite, dezordine, fara respectarea programului sau a functiei..).. => n-a mers.
12 ani de curierat (n-am termen de comparatie :) )
5 ani de suport si administrator aplicatii
m-am mutat la suport pentru o aplicatie... in 2,5 luni am plecat de acolo. Desi aveam un coleg din aia 5 ani precedenti, pur si simplu nu s-a lipit de mine, Colegii poate ca erau Ok dar stilul de lucru nu mi s-a parut atractiv, mult prea individualist, mult prea sec. chiar si pentru antisocialul de mine. Am revenit la aia 5 ani si uite-ma in continuare, facand o chestie cu placere,

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate