Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?
 Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...
 Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina
 Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei
 

EduWiki Mihai&Jean (vinde pe Emag) Scam sau nu?

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#1
djpadrecito

djpadrecito

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,244
  • Înscris: 12.02.2010
Buna seara !

Am participat azi la un webinar destinat persoanelor din Diaspora in care eram invatati cum sa devenim selleri pe Emag, cum ei, Jean si Mihai au reusit in vanzari acolo, muncind din greu, cum au o comunitate de 1000 de selleri emag, etc.

Explicau acolo in mare cum se procedeaza.
La final, se programeaza intalnire 1-2-1 cu un consultant al lor, la final facandu-ti o oferta de colaborare cu ei (platita,desigur).

Mie mi se pare cam  dubios…

Am facut acest topic pentru a afla si opiniile voastre, poate a mai incercat vreunul din voi sa lucreze cu ei, daca e ok, sau daca e vreo poveste de imbogatire pe care dumnealor o vand celor care ii cred.

Nu urmaresc metode de imbogatire, imi place sa adun cunostinte noi si chiar doream sa aflu despre modalitatea de a deveni seller Emag.ro, insa nu stiu cat de incredere pot fi acesti domni, am impresia ca totusi  ascund ceva🔦😃

Multumesc



#2
smoke

smoke

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,744
  • Înscris: 08.10.2004
cine stie o metoda buna de facut bani o tine pt el..cine iti vinde o metoda de facut bani...nu aia e metoda...ala e produsul din care face el bani...

#3
yekun

yekun

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,426
  • Înscris: 13.10.2022
Pai tocmai ai învãțat ceva , poți incerca sã vinzi niste cursuri de îmbogãțire unor fraieri.

#4
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,897
  • Înscris: 07.08.2008
https://www.facebook...787937239489354
Deci cumperi de la chinezi si pui apoi la vanzare pe emag. Copy-paste metoda aia cum sa vinzi pe amazon... Cu siguranta toti care au apelat atunci la baietii care invatau cum sa faci bani pe amazon acum sunt milionari. Probabil asa va fi si acum Posted Image

Attached File  screenshot_4641.jpg   192.9K   116 downloads
Oh, vai, deci dupa ce a calatorit prin lume, s-a gandit sa ii invete si pe restul. Ce dragut.

#5
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,542
  • Înscris: 16.03.2007
uite aici cum poti deveni partener marketplace pe emag.

https://marketplace....ag-marketplace/

sau crezi ca daca te invata Jean si Mihaitza sa cumperi produse de pe aliespress si sa le vinzi pe emag te imbogatesti?

#6
wiseguy76

wiseguy76

    just don't

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,220
  • Înscris: 24.05.2006

Quote

600eur marfa ( 60 buc x 10 eur buc)
200eur transport
200 eur taxe import
200 eur setarea afacerii( firma, coduri EAN,cod EORI, abonament internet)
O sa vinzi marfa cu 3000 euro din care 20% ii dai catre eMag iar tu vei ramane cu aproximativ 1400eur profit! Asta pentru ca nu trebuie sa investesti in site-uri, reclame, angajati, chirii etc. , deoarce eMag are deja un public format, bugete si echipe de marketing si platforma de calitate de care te poti folosi si tu inca de la inceput.

[ https://media.tenor.com/RlcVYkWfEw4AAAAM/bruh-yeah-right.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#7
bogdan_o

bogdan_o

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,199
  • Înscris: 05.04.2005
Salut

E plin internetul de "educatori financiari".

Cauta si tu pe net sa vezi detalii despre firma lui Jean, RO39806338 (ca sa nu ii fac reclama gratuita). Nu sunt eu mare economist, dar nici nu mi se pare ca ii merge atat de bine incat sa mai dea sfaturi si altora.

E plin net-ul de ei, iar principala lor sursa de castig nu e neaparat business-ul ci "cursurile". Iar majoritatea se bazeaza pe dropshipping.

Edited by bogdan_o, 19 July 2023 - 22:15.


#8
djpadrecito

djpadrecito

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,244
  • Înscris: 12.02.2010
Bineinteles ca nu !

Ce cautam eu era un fel de tutorial.
Pasul 1: - faci asta
Pasul 2: - faci asta
etc..
Troubleshooting: daca intampini X problema, faci Y lucru ca sa rezolvi.

Cam asa ceva cautam eu.

Din webinarul lor am extras fix ce ma interesa, evident, nu e suficienta informatie.
Am depasit varsta la care credeam ca orice zboara se mananca, insa nu suport stilul asta : “ te ajut, nu te costa nimic! Dar ca sa intri in clubul meu select , tre sa discutam in privat, apoi iti voi cere bani pt colaborare”..:




#9
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,542
  • Înscris: 16.03.2007
face 2700 euro pe zi dar tanjeste la aia 50 de euro ai tai pe care-i dai sa te invete sa faci si tu 2700 euro pe zi...

#10
djpadrecito

djpadrecito

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,244
  • Înscris: 12.02.2010

 laffin, on 19 iulie 2023 - 22:18, said:

face 2700 euro pe zi dar tanjeste la aia 50 de euro ai tai pe care-i dai sa te invete sa faci si tu 2700 euro pe zi...

Pai asta ma gandeam si eu…



#11
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,585
  • Înscris: 17.08.2007
Ar fi fost bun si un clip pe youtube cu pasii si imagini nu?
Daca ar fi asa usor ar fi plina Romania de vanzatori pe emag marketplace :)

#12
bogdan_o

bogdan_o

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,199
  • Înscris: 05.04.2005
Salut

Pai ti-a dat Laffin link-ul cu ce ai de facut ca sa devii partener e-mag. Ai si videoclip...

Cum a zis smoke:

 smoke, on 19 iulie 2023 - 22:06, said:

cine stie o metoda buna de facut bani o tine pt el..cine iti vinde o metoda de facut bani...nu aia e metoda...ala e produsul din care face el bani...

Nu iti va da nimeni mura'n gura cum sa faci bani.

#13
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,787
  • Înscris: 12.01.2018

 djpadrecito, on 19 iulie 2023 - 22:15, said:

Ce cautam eu era un fel de tutorial.
Pasul 1: - faci asta
Pasul 2: - faci asta
adică  eu fac bani și te învăț și pe tine să faci bani exact ca mine?îmi tai craca de sub picioare de-a dreptul

 atupi, on 19 iulie 2023 - 22:21, said:

Ar fi fost bun si un clip pe youtube cu pasii si imagini nu?
Daca ar fi asa usor ar fi plina Romania de vanzatori pe emag marketplace Posted Image
este și plină DAR prețul este cu 30% mai mare decât prețul tău.toată frișca o ia emagul.mulți se bazează pe faptul că au siteuri proprii și dacă te interesează marfa lui o cumperi direct de pe site-ul lui pe urmă.practic este o reclamă plătită dar cu riscul de-a importa și emagul acea marfă dacă vede că se mișcă bine vânzările pe anumite produse și astfel te lasă fără afacere

#14
djpadrecito

djpadrecito

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,244
  • Înscris: 12.02.2010
Am gasit grupul asta pe FB …

Emag Sellers Romania

Aici sunt adevaratii selleri Emag, aici se discuta probleme reale si cum se rezolva, se explica politica Emag (fix ca Amazon), etc.

Apare si grupul SellerClub al celor doi, Mihai si Jean, postarile sunt toate “roz”. 0 probleme.
Scriu pentru “cursantii nostri”.

Se pare ca de la “cursanti” vin banii…
Intre timp adevaratii selleri se lupta cu politica hoata a emag

#15
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,668
  • Înscris: 05.02.2012
Stii cum se zice :"in goana dupa aur, cel mai profitabil e sa vinzi lopeti si tarnacoape" . Nu toti vor gasi aur, dar toti au nevoie de unelte.
Daca tu ai impresia ca cineva iti va da mura in gura pentru o face o afacere cu adevarat profitabila, te inseli. Majoritatea informatiilor legate de vanzare / marketing / riscuri / pierder le gasesti gratuit pe internet.

Tocmai ce am vazut si poza atasata de tigerheart ... aceasi poveste lesinata de fiecare data. Nimic nou sub soare.

Edited by Andreysc7, 20 July 2023 - 04:56.


#16
phoenix76

phoenix76

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,002
  • Înscris: 25.09.2014
Pai nu iti trebuie cursuri. Gasesti nisa care vinde cel mai bine. Apoi cumperi de la chinez si vinzi pe emag. Detaliile pentru a putea vinde pe emag le gasesti pe siteul lor. Vanzare prin emag, avantaje si dezavantaje:
- Avantaje: stau foarte bine la capitolul indexare in motoarele de cautare. Ai vazut probabil ca atunci cand cauti un produs, printre primele rezultate se afiseaza; ai cautat chiloti tanga ? Alege din oferta emag. Deci produsul pus la vanzare are mari sanse sa fie vazut de foarte multi potentiali clienti.
- Dezavantaj; platile pentru vanzari se fac la o anumita data, deci vei avea niste sume blocate. Comisioane dictate de emag dupa cum sunt politicile lor. Posibilitatea ca produsul tau, daca genereaza vanzari bune, sa fie ulterior comercializat chiar de emag, care il va cumpara la container din china si iti va strica piata.

Edited by phoenix76, 20 July 2023 - 05:40.


#17
Phobos

Phobos

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,052
  • Înscris: 23.09.2005

 tigerheart, on 19 iulie 2023 - 22:10, said:

Oh, vai, deci dupa ce a calatorit prin lume, s-a gandit sa ii invete si pe restul. Ce dragut.

S-a gandit sa-si adauge si niste concurenta in afacerea lui, ca e prea usor ce face. :D

#18
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,104
  • Înscris: 09.01.2007
Dar pe Emag ai verificat ce cursuri ofera sau recomanda ?!
Au un portal pentru parteneri.

 djpadrecito, on 19 iulie 2023 - 21:41, said:

Nu urmaresc metode de imbogatire, imi place sa adun cunostinte noi si chiar doream sa aflu despre modalitatea de a deveni seller Emag.ro, insa nu stiu cat de incredere pot fi acesti domni, am impresia ca totusi  ascund ceva����

Multumesc

Cine sa fie de incredere, trainerii tai sau Emag ?!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate