Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 

înregistrare cameră IP prin internet pe un nvr aflat în altă locație.

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
orlandobarbulescu

orlandobarbulescu

    Craiova

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,342
  • Înscris: 26.02.2008
Buna ziua. Am o cameră IP aflata în locația A. Are acces la internet, o pot accesa prin Hik Conect în orice locație. Aș dori să vă întreb cum pot adăuga aceasta cameră IP în locația B pe un NVR și dacă pot înregistra imaginile pe acesta.

NVR-ul este https://www.hikvisio...s/ds-7608ni-k1/

Camera este https://www.hikvisio...-2cd1143g0e-if/

Internet de la rds, deocamdata folosind gponul lor dar vreau sa trec la bridge si sa instalez routerul meu.  Acesta https://www.a2t.ro/a...mada-er605.html


Mulțumesc pt informații

#2
radu103

radu103

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,464
  • Înscris: 15.11.2003
faci vpn intre locatii, gen Hamachi si vei avea IP-ul vizibil. din pacate nu stiu solutie gratis

#3
orlandobarbulescu

orlandobarbulescu

    Craiova

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,342
  • Înscris: 26.02.2008
Mulțumesc. Dorința mea era să conectez direct camera la NVR-ul din locația B. Fara un PC

Asa folosesc PC ul si iVMS 4200. Pot conecta camera pri Hik-Conect dar numa 8 minute ( e o limitare a lor) Daca dau refresh merge încă 8 min...s.a.m.d.

Edited by orlandobarbulescu, 02 July 2023 - 13:24.


#4
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,632
  • Înscris: 07.02.2003
Sa inteleg ca locatia camerei e izolata si nu are NVR ? In acest caz iti trebuie intr-adevar ceva custom, trebuei sa-ti creezi un cloud personal sa nu depinzi de altii (chestie utila si la protectia datelor) si sa ai camere care sa poata fi conectate la net si sa-ti verse materialul direct in cloudul personal care va functiona ca un NVR. Insa trebuie sa et asiguri ca ai o conexiune la net capabial sa faca trafic constant de 1.5-4mbit cam cat cere o camera 720 sau 1080p, in 4g o sa te cam rupa. Acele date se vor transfera constant deci vor manca trafic.

Edited by andreic, 02 July 2023 - 13:54.


#5
phoenix76

phoenix76

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,002
  • Înscris: 25.09.2014
Nu reiese clar, in locatia A ai routerul de la RDS ? Folosesti port forward daca routerul din locatia A permite acest lucru. In IVMS dai ADD CAMERA / DEVICE si trci ip-ul din loctia A si portul utilizat.

#6
orlandobarbulescu

orlandobarbulescu

    Craiova

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,342
  • Înscris: 26.02.2008
În locatia A deocamdata am routerul lor. Nu am trecut la cel nou. .  

Repet: nu pe ivms am neviue să stochez ci direct in NVR-ul pe care îl am în locația B.  În meniul lui nu există posibilitatea de a adăuga camere noi prin Hik-conect. Dar totuși vă mulțumesc pt informație. Voi schimba routerul și mai vorbim, port forward la porturile necesare.

Edited by orlandobarbulescu, 02 July 2023 - 18:05.


#7
dagobar

dagobar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,277
  • Înscris: 09.03.2019
D.p.d.v. tehnic faci un VPN network to network intre cele 2 locatii... in acest fel camera din locatia A se poate conecta direct la NVR-ul din locatia B fara ca echipamente sa aiba habar ca sunt in locatii diferite.

Trebuie sa te asiguri ca indeplinesti anumite caracteristici tehnice vis-a-vis de echipamentele din fiecare locatie (ex. routere) precum si de serviciile de Internet pe care le primesti ca sa fie functionala solutia.

#8
lexman

lexman

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 184
  • Înscris: 01.07.2005
Sau, camera are posibilitatea de a se conecta prin ddns. Iti faci un cont la dydns pe care il adaugi in camera (daca nu ai ip fix in locatie) si apoi datele de conectare ale camerei ddns, port server user si parola le adaugi in nvr-ul cu acces la internet.

#9
orlandobarbulescu

orlandobarbulescu

    Craiova

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,342
  • Înscris: 26.02.2008
Deocamdată am suferit o operație și nu mai ajung prea curând în locația A . cu camerele  Voi încerca toate cele scrise mai sus când voi putea. Mulțumesc.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate