Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Xbox seria s

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
0460

0460

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 27.06.2023
Salut, cum reusiti voi sa cumparati cu cardul jocuri xbox din store setand Ungaria, Iralnda sau UK la regiune ? Când  vreau sa  cumpăr un joc da eroare de la regiune, cum faceti mai exact ?  Se pun strazi si coduri postale aiurea din UK dar se pastreaza titularul de card si cu tara setata pe UK merge ?! A reusit cineva sa faca chestia asta si cu Argentina setata la tara? Aici sunt preturile bune,(ar avea rost sa cumpar un VPN .) Daca are cineva o metoda verificata folosita recent.

#2
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,495
  • Înscris: 19.04.2009
Din cate stiu, daca ai o tara din EU nu ar trebui sa fie probleme. UK nu e in EU. se iau dupa BIN si adresa, deci degeaba pui card de europa si adresa de ne-europa.

#3
0460

0460

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 27.06.2023
Și nu ar merge sa schimb regiunea pe Argentina nici cu un vpn sau cu PayPal?

#4
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,495
  • Înscris: 19.04.2009
Nu poti instala VPN pe consola, deci ti-ar trebui la nivel de router.

Also, ca sa ai cont de Argentina, ai nevoie de un card emis in Argentina (nu mai merge nici macar cu carduri emise in restul regiunii LATAM, ca eu am card mexican si nu am putut muta contul pe argentina, nici nu VPN).

VPN e util daca activezi coduri in cont, de pe desktop/ mobil.

#5
bbseptik2017

bbseptik2017

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 457
  • Înscris: 23.08.2017

View PostLex404, on 27 iunie 2023 - 11:05, said:

Din cate stiu, daca ai o tara din EU nu ar trebui sa fie probleme. UK nu e in EU. se iau dupa BIN si adresa, deci degeaba pui card de europa si adresa de ne-europa.
Eu am inrolat un card virtual BT in Paypal si mi l-a luat. Am folosit un VPN cand am facut contul la ei, pe PC, am setat UK la region si apoi abia am facut setarile si pe Xbox. Pasii astia i-am urmat dupa ce nici mie nu imi reusea conexiunea.

Edited by bbseptik2017, 19 July 2023 - 15:28.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate