Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!
 La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e
 Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...
 Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 

De ce incep romanii sa nu mai aiba incredere in UE?

  • Please log in to reply
150 replies to this topic

#145
SharonCollins

SharonCollins

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,194
  • Înscris: 07.04.2017
Omule, tot insisti cu Statele! E vorba de UE, romanii si  increderea lor in uniune.  Tu esti pe langa subiect. Nu e treaba mea ce faci cu timpul tau, nici nu am scris vreodata ceva de 2500 de euro. Real nu mai exista in Ro de ani de zile. Cred ca ai sarbatorit Canada cam mult…

#146
KiloW

KiloW

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,221
  • Înscris: 08.01.2021
Eu zic ca subiectul e despre Rusia :)

#147
Alltrack

Alltrack

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,737
  • Înscris: 01.08.2020
Hai sa terminam cu  SUA vs UE ! Aici e topic de UE .
Si ca sa fie clar :
- in SUA sunt pretul mai mici ca in Europa si in mod majoritar de calitate superioara
- De multe ori in Romania preturile sunt mai mari ca in UE
- cheltuiesc maxim 1000 de euro pe luna pe mancare si consumabile de bucatarie si fara fonfleuri de gen icre negre sau vita megascumpa , iau tot ce e mai bun din supermarketuri
- in aia 1000 de euro intra si vreo 1000 de lei hrana pentru catei
Referitor la lipsa increderii romanilor in ue , referitor la preturi e ca totul ori se scumpeste in mod nejustificat ori din cauza dementelor bruxeleze care parca vor sa intram in colaps economic !

Edited by Alltrack, 01 July 2023 - 22:17.


#148
TamtamTicaticaPiupiu

TamtamTicaticaPiupiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,481
  • Înscris: 05.04.2023

 Tsunamii, on 01 iulie 2023 - 19:12, said:

Apoi cum facem cu minciuna aia de cheltuiala pe mancare €2,500/luna in Romania?
Realitatea asta o spune si altii, daca mai era cazul sa insist

 kato1, on 02 iulie 2023 - 10:05, said:

https://adevarul.ro/...de-2280517.html
https://ziare.com/pe...mpaign=crossout
din primul reiese clar ca romanii nu prea mai au ganduri de intors acasa, din al doilea ca salarizarea in Romania este precara, coșul minim de cumpărături in martie ajungand ”la 8.659 de lei pentru o familie alcătuită din doi adulţi şi doi copii”
articole recente, nu amintiri.


#149
Victor5

Victor5

    Verba volant, scripta manent

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,278
  • Înscris: 05.04.2011

 Alltrack, on 01 iulie 2023 - 22:13, said:

- in SUA sunt pretul mai mici ca in Europa si in mod majoritar de calitate superioara
- De multe ori in Romania preturile sunt mai mari ca in UE
Cred ca ai vrut sa spui inferioara, daca te referi la alimente, avioane, etc
Ce costa mai mult în Ro decât în UE?

#150
Alltrack

Alltrack

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,737
  • Înscris: 01.08.2020
Am scris in mod majoritar ! Inafara de faptul ca am cumparat multe produse de acolo si stiu despre ce vorbesc , exista si niste informatii tehnice despre standardele de productie acceptate pentru anumite zone ale lumii ! Le cauti tu ! Sa nu mai zic de produsele ''Made in USA'' ca acolo diferentele de calitate sunt si mai mari !
La fel , cauti tu preturi , pe Google pe principiul ''Lidl Germania vs Lidl Romania'' si asa mai departe . Sunt informatii garla , au fost multe scandaluri pe aceasta tema .
La produsele tehnice de calitate peste medie nici nu mai discut , ca importatorii romani nu au nici puterea financiara , nici vanzarile , nici CA din tarile tari ! De multe ori sunt doar revanzatori , pentru ca achizitioneaza din vest si isi baga adaosuri generoase !

 ManelistDeSuccesMaxim, on 02 iulie 2023 - 10:18, said:

Realitatea asta o spune si altii, daca mai era cazul sa insist
Directore , tu faci confuzii mari intre cosul minim DE CONSUM , care e un termen financiar tehnic , cu COSUL TAU DE CUMPARATURI cu care te plimbi prin magazin Posted Image ! Daca ''o spune si altii...ie multi...''Posted Image ! Citeste si tu mai la sfarsitul articolului ce inseamna :
https://www.wall-str...ea-sa.html#gref
In primul link e ceva cu ce case isi cumpara romanii pe afara iar in al doilea intra ''eror 404'' !

Edited by Alltrack, 02 July 2023 - 15:13.


#151
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015
Eu am încă încredere în UE, cu bune și cu rele, fiindcă alternativele de la Est nu sunt deloc în regulă...

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate