Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Vă rog lămurire check-in Tarom

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#19
Titanbar

Titanbar

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 09.03.2023

 MooF2010, on 24 iunie 2023 - 14:32, said:




Sigur ai primit biletul?? Ce loc ai ca idee? Ca in bilet scrie. Teoretic biletul efectiv il primesti dupa check in. Daca tu nu mai faci Check in si ei dau locul altuia si apoi va prezentati amandoi la avion ce facem? Sigur nu ai biletul inainte de checkin


Asta nu e biletul, e doar rezervarea.
Screenshot_14.png

Biletul asa arata

Screenshot_15.png
Ni se specifica la toți trei exact locurile care le am ales la cumpărare. Am sa sun la call center tarom să intreb ce anume mi s a trimis pe email la momentul achitării online cu cardul a celor 3 bilete.
   Nu arată așa ca in pozele puse de tine ce am primit noi , arată in susul paginii un avion pe o dungă albastră , in stanga dungii albastre scrie cu alb Tarom , iar sub dungă sunt trecute datele personale  , nume , cod rezervare , număr bilet și in dreapta paginii sub dunga albastră este codul qr.

#20
sarbulb

sarbulb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 704
  • Înscris: 24.09.2016
Ti-au explicat colegii f exact si detaliat ce ai de facut . Ca sa nu ai vreun dubiu , suna si la CALL CENTAR .

1. cand ai facut plata ( acum ceva vreme ) , ai primit o simpla confirmare pe mail : aceasta simpla confirmare nu o poti folosi pe post de CARTE DE IMBARCARE , aceasta carte de imbarcare , adica boarding pass mai pe englezeste , se obtine ulterior

2. CARTE DE IMBARCARE - BOARDING PASS  : fie il faci on-line , pe site tarom.ro , cu detalii copy-paste din confirmarea initiala pe mail , ulterior salvat in telefon sau printat , fie il faci direct la aeroport - la ghiseul unde apare TAROM - zborul cu destinatia DVS , cand predai bagaj de cala : "  Buna ziua ! Uitati cele 3 cele CI , predam bagaj de cala , nu avem check-in , va multumim ! " Simplu .

#21
Titanbar

Titanbar

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 09.03.2023

 sarbulb, on 24 iunie 2023 - 17:24, said:

Ti-au explicat colegii f exact si detaliat ce ai de facut . Ca sa nu ai vreun dubiu , suna si la CALL CENTAR .

1. cand ai facut plata ( acum ceva vreme ) , ai primit o simpla confirmare pe mail : aceasta simpla confirmare nu o poti folosi pe post de CARTE DE IMBARCARE , aceasta carte de imbarcare , adica boarding pass mai pe englezeste , se obtine ulterior

2. CARTE DE IMBARCARE - BOARDING PASS  : fie il faci on-line , pe site tarom.ro , cu detalii copy-paste din confirmarea initiala pe mail , ulterior salvat in telefon sau printat , fie il faci direct la aeroport - la ghiseul unde apare TAROM - zborul cu destinatia DVS , cand predai bagaj de cala : "  Buna ziua ! Uitati cele 3 cele CI , predam bagaj de cala , nu avem check-in , va multumim ! " Simplu .
Am ințeles. Știu că cartea de imbarcare mi se emite in momentul in care voi face check-in ul online , cu 30 de ore inaintea zborului și mi se va trimite pe telefon și pe adresa de email. Singura problemă e că eu am crezut că ceea ce mi s a trimis pe mail in momenul in care am făcut plata către tarom au fost biletele. Dar se pare că nu e așa , probabil mi se dădeau biletele dacă mergeam și achitam intr o agenție și nu online cu cardul.

#22
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,384
  • Înscris: 01.12.2001
O descarci tu in momentul când faci check in.
Nu primești pe telefon nimic automat.
Primești SMS doar daca ora zborului se modifică. Și mail

#23
flt

flt

    Euro-Bugetar Esențial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,909
  • Înscris: 10.01.2023
nu are rost să faci check in online dacă ai bagaje la cală

oricum trebuie să stai la coadă la check in în aeroport să pui trollerele. deci nu are sens să te complici
te duci pur și simplu la check in la aeroport și arătați buletinele, vi se vor emite acolo Boarding Pass-uri

#24
Titanbar

Titanbar

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 09.03.2023

View Postflt, on 26 iunie 2023 - 13:39, said:

nu are rost să faci check in online dacă ai bagaje la cală

oricum trebuie să stai la coadă la check in în aeroport să pui trollerele. deci nu are sens să te complici
te duci pur și simplu la check in la aeroport și arătați buletinele, vi se vor emite acolo Boarding Pass-uri
  Mulțumesc  pentru lămuriri , dar mi este frică că , nefăcând check-in ul online  ci la aeroport, să nu cumva să rămânem pe afară cum se spune ,  adică să intre online sa facă checkin online numărul maxim de pasageri admiși pt zbor iar noi , care așteptăm să facem check in ul la aeroport să ni se spună că nu mai avem locuri in avion. Așa că , mai bine fac și online , stau și la coadă sa depun bagajul de cală.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate