Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Poiana lui Ioc Khan CPI

Reconditionare cada baie din fonta

Problema imprimanta

Here goes nothing
 BCR sau Raiffeisen

Visual Studio 2022 instaleaza Epi...

Sfat alegere parbriz

EMAG - recenzii false facute de ei?
 Recomandare telefon 900-950

Nivel de trai

Semnal bun da'... prost

De ce statiile de radio FM nu ren...
 Pe unde pot sa gasesc statistici ...

Este reconditionat acest laptop?

Prelungire fire electrice

Amintiri despre satelit si retran...
 

Metode de ingrasare

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
436 răspunsuri în acest subiect

#397
Ruxy11

Ruxy11

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 60
  • Înscris: 14.07.2014
Eu nu cred ca vrea cineva de aici sa se ingrase, ci sa arate bine. Si chiar fiind extrem de slab/a, nu vei arata bine punand cateva kile mancand Kfc-uri si shaorme. Incercati sa puneti kilogramele alea mergand la sala si dezvoltandu-va masa musculara.

#398
pg-soare

pg-soare

    Ciclist de mahala

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.533
  • Înscris: 14.09.2008
Normal, dar stii tu, la noi, astia slabi, e exact ca la cei grasi. Vor/vrem sa vedem rezultatele RAPID, nu suntem mai speciali. Cine vrea sa astepte un an pentru 5kg de muschi si asta doar la inceput?

Posted Image

#399
Ruxy11

Ruxy11

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 60
  • Înscris: 14.07.2014
La inceput, se observa schimbari foarte repede pentru ca e ceva nou pentru corpul tau si reactioneaza ca atare. Cand se va obisnui cu antrenamentul, rezultatele vor incetini sa apara, dar cu antrenamentele potrivite, schimbate la un anumit interval de timp, si cu putina documentatie, se poate :)

#400
Whitefairy

Whitefairy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.394
  • Înscris: 06.08.2013
Dupa 8 ore sau 16 ore la servici cine mai are chef de sala?
Singura motivatie ar fi asta cu squats
[ http://i58.tinypic.com/33dik8w.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Iote aici diferenta:
[ http://i60.tinypic.com/j7er6f.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Si aici doamna din poza are 43 de ani ...serios
[ http://i58.tinypic.com/e6q7b4.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Deci asta da motivatie!!!

Editat de Whitefairy, 11 septembrie 2014 - 08:23.


#401
Ruxy11

Ruxy11

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 60
  • Înscris: 14.07.2014
Da, genoflexiunile sunt foarte bune, mai ales facute cu greutati, dar iti dai seama ca nu ajungi asa facand 15 squats odata la 3 zile. Cauta pe youtube FitnessBlender, sunt multe programe cu exercitii variate, care te-ar putea ajuta

#402
zdutzu

zdutzu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.383
  • Înscris: 23.02.2007

View Postpg-soare, on 11 septembrie 2014 - 07:42, said:

Normal, dar stii tu, la noi, astia slabi, e exact ca la cei grasi. Vor/vrem sa vedem rezultatele RAPID, nu suntem mai speciali. Cine vrea sa astepte un an pentru 5kg de muschi si asta doar la inceput?

Posted Image
Ca si incepator, in primul an de sala poti sa pui si 10-12kg de muschi, daca ai un antrenament si o alimentatie adecvata. Ceea ce nu e putin, mie mi se pare ca fiind progres serios :)

#403
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 26.782
  • Înscris: 01.02.2014

View PostWhitefairy, on 11 septembrie 2014 - 08:20, said:

Dupa 8 ore sau 16 ore la servici cine mai are chef de sala?
Singura motivatie ar fi asta cu squats
[ http://i58.tinypic.com/33dik8w.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Iote aici diferenta:
[ http://i60.tinypic.com/j7er6f.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Si aici doamna din poza are 43 de ani ...serios
[ http://i58.tinypic.com/e6q7b4.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Deci asta da motivatie!!!
Un om care nu e lenes si bineinteles nu are probleme de sanatate.

View Postzdutzu, on 11 septembrie 2014 - 12:49, said:

Ca si incepator, in primul an de sala poti sa pui si 10-12kg de muschi, daca ai un antrenament si o alimentatie adecvata. Ceea ce nu e putin, mie mi se pare ca fiind progres serios Posted Image
95% dintre incepatori habar nu au sa fructifice acest avantaj.

#404
zdutzu

zdutzu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.383
  • Înscris: 23.02.2007

View PostI2O, on 11 septembrie 2014 - 13:41, said:

95% dintre incepatori habar nu au sa fructifice acest avantaj.
Nu te contrazic aici :) mi se pare foarte tare cum atata lume e super motivata sa mearga la sala, sa se rupa, sa caute cel mai bun supliment, etc etc...da' nu stau si ei acolo 15 minute pe zi sa se informeze despre cum functioneaza corpul lor.

#405
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 26.782
  • Înscris: 01.02.2014

View Postzdutzu, on 11 septembrie 2014 - 13:45, said:

Nu te contrazic aici Posted Image mi se pare foarte tare cum atata lume e super motivata sa mearga la sala, sa se rupa, sa caute cel mai bun supliment, etc etc...da' nu stau si ei acolo 15 minute pe zi sa se informeze despre cum functioneaza corpul lor.
Toti guvizii o ard pe pre workout-uri mai ceva ca jay cutler.
Te doare bila,cand ii vezi,si se mira de ce se antreneaza 4-5 ani si eu au manutele tot de 35,6 cm.

Editat de I2O, 11 septembrie 2014 - 13:54.


#406
pg-soare

pg-soare

    Ciclist de mahala

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.533
  • Înscris: 14.09.2008
Ruxy11, in teorie da, practic, destul de putini fac ce zici tu acolo.

Am 173cm, 60kg, merg la bara sa fac chestii (workout, cum s-ar zice) si sunt guvid. Posted Image
Doar ca eu nu prea ma tin de ingrasat pentru ca merg si destul de mult cu bicicleta si pentru a pune masa musculara, e destul de complicat fiind un ectomorf inascut. Vreau sa am rezistenta si tonifiere, daca masa musculara multa nu pot avea in conditiile date.

Dar da, aveti dreptate in legatura cu cei care au tinta aceasta, mass , more mass  si stagneaza.

WhiteFaiiry, tu esti fata sau baiat de pui funduri de fata pe aici?
Daca esti baiat, stai calm, poti avea asa ceva si fara bani si fara sa fii MASS MUSCLE, cum s-ar zice. Bine, nu stiu pentru cat timp, dar cu siguranta poti avea.

Daca esti fata, da, e perfect!Posted Image

Offtopic,
L-au bagat la bulau pe atletul cu handicap?

#407
zdutzu

zdutzu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.383
  • Înscris: 23.02.2007

View Postpg-soare, on 11 septembrie 2014 - 20:34, said:

Vreau sa am rezistenta si tonifiere, daca masa musculara multa nu pot avea in conditiile date.
Cum sa nu poti avea mei, tsk tsk...ectomorf sau nu, whatever. Faci sala, mananci cum trebuie, faci masa...the end. Ce inseamna ca esti ectomorf? ai metabolismul mai mare? foarte bine, mananci atunci mai mult ca sa treci peste impedimentul asta, nimic mai simplu.

#408
pg-soare

pg-soare

    Ciclist de mahala

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.533
  • Înscris: 14.09.2008
Cuvantul magic e "sala" :)
Stiu ca as putea pune masa musculara, dar sa fac din asta un scop nu doresc, de aceea am zis ca nu am sanse in conditiile actuale. .

Unii uram sala. Uite, de exemplu mie nu-mi place ca-i in interior sa fac sport. De aia ma multumesc ca guvidu cu workout-ul. Flotari/Dips/Pullups/Pushups/Abdo pentru partea de sus.

Am metabolism mare, mai merg cate 100km/zi cu bicicleta, cateodata mananc 2000kcal/zi, de obicei 2500, cand trag de mine 3k ... se strang.

Spor

#409
zdutzu

zdutzu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.383
  • Înscris: 23.02.2007

View Postpg-soare, on 12 septembrie 2014 - 07:12, said:

Unii uram sala.

Posted Image ERETICI!...ok atunci, credeam ca vrei sa pui masa si nu reusesti. Ca nu vrei e cu totul altceva...spor la pedalat :)

Editat de zdutzu, 12 septembrie 2014 - 10:32.


#410
Whitefairy

Whitefairy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.394
  • Înscris: 06.08.2013

View Postpg-soare, on 11 septembrie 2014 - 20:34, said:



WhiteFaiiry, tu esti fata sau baiat de pui funduri de fata pe aici?
Daca esti baiat, stai calm, poti avea asa ceva si fara bani si fara sa fii MASS MUSCLE, cum s-ar zice. Bine, nu stiu pentru cat timp, dar cu siguranta poti avea.

Daca esti fata, da, e perfect!Posted Image

Sunt fata,si am pus pozele ca exemplu de motivatie.Suntem la topicul metode de ingrasare,ideea e ca decat scandura mai bine cu forme.


View PostI2O, on 11 septembrie 2014 - 13:41, said:


Un om care nu e lenes si bineinteles nu are probleme de sanatate.

Aici esti total gresit.
Repet dupa 8 ore de munca sunt unele persoane care acasa au si spalat,calcat,facut mancare.
Iar la 16 ore ,iti mai raman practic 6 ore de somn(punem si drumul),
Deci de unde timp de sala?

#411
diorama

diorama

    We are stardust

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.360
  • Înscris: 15.10.2006
Nu calci si faci mancare zilnic. Iar spalatul dureaza zece minute cu tot cu aruncat hainele in masina, pus detergent, apoi intins.

#412
Whitefairy

Whitefairy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.394
  • Înscris: 06.08.2013

View Postdiorama, on 12 septembrie 2014 - 18:57, said:

Nu calci si faci mancare zilnic. Iar spalatul dureaza zece minute cu tot cu aruncat hainele in masina, pus detergent, apoi intins.
Pai majoritatea gatesc in fiecare zi :-),eu am si sot(el nu gateste).
In fine nu am timp de sala nici daca as vrea!!

#413
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 35.456
  • Înscris: 27.06.2004
Inainte de munca, acasa? Te trezesti mai devreme.

#414
jeffy86able

jeffy86able

    True Evil

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 17.524
  • Înscris: 06.01.2012
Eu nu inteleg chestia asta cu "nu am timp de sala" .
Timp sa stai la televizor ai ?
Atunci ai timp de sala .
Doar ca n-o prioritizezi ca esti lenes .

Editat de jeffy86able, 13 septembrie 2014 - 08:21.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 2

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate