Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Metode de ingrasare

- - - - -
  • Please log in to reply
436 replies to this topic

#433
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,776
  • Înscris: 25.11.2009
Auzi da cu injectii de insulina nu vrei sa incerci ? :) http://www.mayoclini...in/art-20047836

#434
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
De ce nu mergi la sala sa faci masa musculara?  fetelor le plac barbati inalti dar si musculosi  , dute si baga culturism ,nu te ingrasa aiurea ca greu scapi de grasime ,   si eu am fost ca tine si mam ingrasat rapid in 3 ani cum?  fara prea mult efort ,multe dulciuri  ,  fast food  ,sucuri  bogate in zahar  ,treceam si de 3000 calorii pe zi ,daca vrei sa ma urmezi fa ce am facut eu

#435
predatus

predatus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 161
  • Înscris: 21.05.2004

View Postbogdanel2006, on 12 aprilie 2006 - 12:45, said:

Salutare tuturor!

Am si eu o dilema .

Sunt inalt de 1.95, vreo 63 kg,18 ani, metabolism rapid, etc.  si as vrea sa cresc putin in greutate .
Este recomandat sa folosesc prafuri din acestea pentru a creste in greutate ? Cum mi-ar putea afecta sanatatea un asemenea "tratament"?
Ce imi recomandati sa fac ?
Am incercat mai multe diete (mancam de 4-5 ori pe zi, mancaruri bogate in proteine si/sau grasimi, etc. ) dar fara rezultat. am fost si la sala vreo 5 luni dar prea mult nu m-a ajutat.
Ma gandeam sa ma reapuc de sala si sa iau in acelasi timp si proteine . Ar fi o idee buna ?

Multumesc anticipat!

Bogate in proteine si/sau grasimi... Dar, per total consumai mai multe calorii ? Tu, DOAR ca sa te mentii, trebuie sa consumi 2,656 calorii la specificatiile date de tine (am pus 28 de ani si nu 18)
Inainte de a sparge alimentele in proteine, grasimi si carbohidrati, mananca MAI MULT.

Deci, vrei doar sa te mai ingrasi? Mananca naibii mai mult .
Vrei masa musculara? Fa exercitii de forta, fa un exces caloric de extra 250-300kcalorii. La nivel de macro, imparti alimentatia astfel: 2 g proteine per fiecare kg, 25-30% calorii din grasimi, restul din carbohidrati. (ecuatia asta am luat de la persoane care chiar si-au facut temele.

#436
exydos

exydos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,992
  • Înscris: 28.07.2014
Usor de zis mananca mai mult cand esti elev ( eu personal ) , parintii uneori nu mi fac mancare si nu mi dau voie sa folosesc bucataria , la scoala nu mai zic ca parintii imi dau bani de o chifla de care nici nu te saturi , de sala m am apucat , pana ce am 188 cu 71 kg. Acum ceva timp in genere aveam 66kg. Sfaturile care le pot da tuturor e sa aiba 3 mese principale pe zi , dar intre acestea sa ia  gustari dar foarte dese. Apa nu trebuie sa bei in timp ce mananci , ci in timpul zilei sa bei macar 1,5l, pentru ca de ex lamine daca ma pun sa manamc si mi-i sete de apa , beau apa si apoi nu imi mai este foame si nu pot manca mult. Succes

Edited by exydos, 28 March 2018 - 18:36.


#437
predatus

predatus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 161
  • Înscris: 21.05.2004
Astea cu mese multe si dese sunt prostii fabricate in anii 2000.  Si alte multe stupizenii. Chestiile astea au titulatura de broscience ( "Word of mouth knowledge passed off as fact, primarily among bodybuilders + weightlifters. Generally spouted most by guys who have used loads of steroids and are huge, have no idea what is happening to their bodies and then share that same cluelessness with others who make the false assumption that their experience means that they have knowledge.")

Cum am zis mai sus:
Deci, vrei doar sa te mai ingrasi? Mananca naibii mai mult - cauta alimentele bogate in calorii.
Vrei masa musculara intr-u mod cat mai inteligent?
- Fa exercitii de forta,
- fa un exces caloric de extra 250-300kcalorii.
- La nivel de macro, imparti alimentatia astfel: 2 g proteine per fiecare kg, 25-30% calorii din grasimi, restul din carbohidrati. (ecuatia asta am luat de la persoane care chiar si-au facut temele.
- daca nu ai chef sa-ti bati capul cu macro, incearca sa faci un exces alimentar, dar nah, rezultatele sunt inconsistente, avand in vedere ca nu stii exact ce faci dpdv alimentar

Daca ti-e usor sa mananci 10 mese pe zi, fa asa. Daca ti-e usor sa mananci, 1 sau 2 mese, fa asa.
Apa nu e esentiala in a slabi/ingrasa, dar e importanta in hidratarea corespunzatoare.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate