Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...
 La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!
 Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...
 

Amazon Echo 4th gen vs Google Nest Audio (Audiobooks/teatru radiofonic/creepypasta si podcasturi, si muzica)

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
bigpanz3r

bigpanz3r

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 872
  • Înscris: 22.01.2014
Nu stiu ce sa aleg, am despanzit internetul, LOL.
Stiu ca un smart speaker este absolut execrabil dpdv calitativ sonic, lucruri auzite de la audiophili, dar astia sunt si scamatori, umbla cu lucruri mult prea scumpe sau complicate. Vreau sa vad daca poate lua notite si sa invete habituri si sa  deduca tipare si sa dezvolte sugestii pe baza lucrurilor cerute, e mai comod Cred, nu am incercat pana acum, Se Poate sa fac Hype cam mult, toata viata mea am fost fascinati de roboti si de fenomen, stiu ca in realitate sunt petarde, dar chat gpt si altele de pe Poe au demonstrat ca evolueaza.

Vreau sa aud clar vocile lui Joe Rogan, asta este criteriul de comparatie.

#2
danyel61

danyel61

    Fumător

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,240
  • Înscris: 19.08.2005
Nu stiu cum suna Amazonul, dar Nest audio suna decent pana pe la 75-80% din volum. Legate 2 in stereo, e destul pentru o camera de bloc, Nu e hifi, dar e OK.

#3
bigpanz3r

bigpanz3r

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 872
  • Înscris: 22.01.2014
Mareste puterea si claritatea daca sunt doua? Imersiveness nu stiu daca poate exista pentru mine pentru ca nu sunt normal, idea de stereo si celelalte sunt pentru oameni care sunt toti la fel, eu nu aud cu urechea dreapta...

#4
cata31lin

cata31lin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 198
  • Înscris: 09.05.2005
Oricand Amazon Echo (not Dot) functionalitati multiple, sunet de calitate. Daca vrei sa folosesti Cast de pe Android atunci mergi pe Google.

#5
bigpanz3r

bigpanz3r

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 872
  • Înscris: 22.01.2014

View Postcata31lin, on 23 iunie 2023 - 10:43, said:

Oricand Amazon Echo (not Dot) functionalitati multiple, sunet de calitate. Daca vrei sa folosesti Cast de pe Android atunci mergi pe Google.

Sunt cel mai prost si ghinionist om de pe Terra. era 344,99 de lei cu o zi inainte de a pune acest topic, si acum este 552,99

mama dracului de treaba

Acum cel mai ieftin este la 393 de lei lol

De unde s a schimbat pretul...

#6
bigpanz3r

bigpanz3r

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 872
  • Înscris: 22.01.2014
Am auzit ca nu poti sa pui stop pe amazon, dar la google poti sa ii dai un mic Tap pe el si scoate si un sunet de feedback frumos, si in afara de asta am auzit ca google poate intelege mai usor ceea ce Spui, apropo, sa pun tara de origine UK sau USA? Pentru ca am auzit ca RO este ori nesuportata ori limitara/SLAB Suportata. Nu cred ca am probleme cu engleza si este Ultimul obstacol la care ma gandesc.

#7
cata31lin

cata31lin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 198
  • Înscris: 09.05.2005
Features pe care le are in plus Echo 4th:

jack 3.5mm in/out
Smart home hub: Zigbee + Sidewalk + Matter + Thread Border Router
Senzor de temperatura ambientala
Bluetooth connectivity: Advanced Audio Distribution Profile (A2DP) support for audio streaming from your mobile device to Echo or from Echo to your Bluetooth speaker. Audio/Video Remote Control Profile (AVRCP) for voice control of connected mobile devices. Hands-free voice control is not supported for Mac OS X devices. Direct control of BLE Mesh. Bluetooth speakers requiring PIN codes are not supported.
Adica poti sa o folosesti ca o boxa externa; poti conecta casti pe bluetooth
Daca esti in ecosistemul lor- de ex ai un fire Tv stick se conecteaza la boxa si o folosesti ca un home audio system - in caz ca sistemul audio de la televizor nu e ok.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate