Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...
 Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 

blocare imperechere bluetooth

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
blogeranonim

blogeranonim

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 335
  • Înscris: 08.02.2010
De curand am cumparat niste casti AudioTehnica ATH-M20xBT.
Problema este ca un vecin  tot incearca sa se conecteze la dispozitivele mele, si in timp ce ascult muzica tot aud in casca "bluetooth conected".
O boxa externa am reusit sa anulez imperecherea, dar la castile astea nu gasesc cum.
Inainte am avut Creative Sound Blaster Jam v1, dar nu erau mulipoint, si nu am avut probleme cu prostii.
Cum blochez imperecherea castilor cu dispozitive nedorite, sau macar cum aflu cine este vecinul hazliu, ca nu pot sa-i bat pe toti.

#2
geos

geos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,495
  • Înscris: 04.12.2003
Ar putea merge cu pairing with pin code.

Attached Files


Edited by geos, 17 June 2023 - 08:56.


#3
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,826
  • Înscris: 30.08.2006
Nu stiu cum a reusit vecinul sa-ti inregistreze castile tale pe telefonul sau dar acum nu trebuie sa mai faca nimic. Probabil ca atunci cand ai dat pe imperechere, vecinul tau a fost mai rapid ca tine si le-a imperecheat pe telefonul sau. Acum castile tale vor incerca sa se conecteze automat si la acel telefon. Pe el nu-l deranjeaza ca nu foloseste bluetooth decat in masina. Altfel l-ar deranja si ti-ar scoate castile din lista dispozitivelor imperecheate.

Edited by Leo2006, 17 June 2023 - 10:52.


#4
TamtamTicaticaPiupiu

TamtamTicaticaPiupiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,481
  • Înscris: 05.04.2023
Transmite-i un mesaj inregistrat dupa ce se conecteaza, te-am prins te-am rupt! :D

#5
maccip

maccip

    46 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,269
  • Înscris: 06.01.2007
Tre sa aiba o carte tehnica in care sa zica cum se face. De obiccei tii apasat pe butonul de power si inca un buton (volum, sau ce mai are) cateva secunde (4, 7, 10) si se anuleaza toate pairingurile.

Ar trebui sa stie si google.

Edited by maccip, 17 June 2023 - 12:51.


#6
adnana2121

adnana2121

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 453
  • Înscris: 22.09.2021
Înseamnă că asculți și telefonul lui.
Ar trebui el să fie supărat nu tu....
Ține apăsat butonelul de apel pe căști.... Și discuți cu cine răspunde.... Îl rogi să sune pe ăsta să îți desperecheze telefonul....
Tehnic momentan este imposibil.

#7
blogeranonim

blogeranonim

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 335
  • Înscris: 08.02.2010
Am resetat imperecherile, dar dispozitivele care au fost conectate anterior, se pot conecta fara probleme.
Nu gasesc cum sa fac imperecherea cu PIN. In manualul de utilizare scrie ca poate sa ceara cateodata pin, dar nu cum sa-l activez. Posted Image

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate