Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Totul despre Dan Air

- - - - -
  • Please log in to reply
100 replies to this topic

#91
ghitapg2

ghitapg2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,528
  • Înscris: 07.04.2005
S-ar parea ca folosesc YR-DSE pt zborurile ACMI, iar YR-JUL l-au mutat din Craiova pe Bacau sa opereze zborurile regulate.

Dan Air zboară pentru Fly Baghdad din 23 decembrie spre mai multe destinații europene


Dan Air introduce curse noi de pe Aeroportul Bacău, către Bergamo, Bologna și Madrid.

#92
anelise

anelise

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 644
  • Înscris: 13.05.2003

 indri, on 10 decembrie 2023 - 19:50, said:

Stie cineva ce s-a intamplat cu rutele Bacau-Germania? Nu pot rezerva nimic pentru Decembrie/Ianuarie.

au disparut complet si nici gand sa fie reluate. jumatate din rutele cu care au venit la Bacau au disparut.

e chiar o mare enigma de ce nu pot intra pe Bucuresti. se chinuie ba la Brasov, ba la Bacau...

#93
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,967
  • Înscris: 03.12.2005
Nu e nici o enigma. Au inceput cu Otopeni in perioada cand se scremeau sa acapareze Brasov, dar, asa cum ziceam atunci, de ce sa iei bilete la o companie cu un avion care mai face si escala pe nu stiu unde si nu poate concura nici la pret cu oricare din adversari?
S-au carat de acolo ca sa nu mai plimbe avionul gol pana la Brasov si inapoi. Sau Bacau acum.

#94
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,632
  • Înscris: 07.02.2003
https://economedia.r...-companiei.html
"Dan Air spune că nu este în stare de insolvență, după ce un fost angajat a cerut insolvența companiei"

Cum nu e in insolventa cand nu plateste nici creanta catre fostul avocat al lor... cica companie serioasa ha ha ha.

Vizualizare mesajanelise, pe 31 ianuarie 2024 - 03:20, a scris:

e chiar o mare enigma de ce nu pot intra pe Bucuresti. se chinuie ba la Brasov, ba la Bacau...
Posibil sa iasa de tot...

Edited by andreic, 27 February 2024 - 23:54.


#95
pexCom

pexCom

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,243
  • Înscris: 15.01.2014
Mă mănâncă să iau un bilet pentru luna Mai la ăștia.
Din Bacău e singura alternativă spre Londra dacă nu vrei sa ajungi la miezul nopții.

Deși parcă mai bine ajungi la miezul nopții decât deloc.

Edited by pexCom, 20 March 2024 - 17:56.


#96
ghitapg2

ghitapg2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,528
  • Înscris: 07.04.2005
Daca ai un card de credit, plateste-ti cu el biletul de avion (teoretic si la cel de debit, doar ca unele banci de la noi cam fac nazuri uneori cu asta; sa poti cere chargeback in caz de...  se intampla ceva nefericit).

Eu cand am avut zborul la ei anulat, in 2saptamani aveam banii inapoi pe card.

Mi se pare mie ori nu mai opereaza zboruri pt Air Serbia (contract semnat pe n-spe ani)? In ultimele zile doar YR-DSE a operat zboruri (iar YR-JUL a fugit pana la Tel-Aviv; YR-URS parked since 10/2023, YR-RAM o fi zburat vreodata pt ei; stored 07/2022?).

Le-am instalat aplicatia mobila. Acum vad ca taxeaza pentru alegerea locului. Un plus fata de altii, permit transportul animalelor de companie. E inclus doar un bagaj de cala 23kg (fata de 2 cate erau la inceput; bine nu stiu cati chiar le foloseau la maxim :))))

De la final martie / inceput de aprilie mai deschid cateva rute. Sa vedem cum decurge lucrurile si cate comasari o sa mai aiba (momentan doar Torini cu Roma sunt comasate).

#97
ghitapg2

ghitapg2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,528
  • Înscris: 07.04.2005
Interviu cu CEO-ul DAN AIR. Matt Ian DAVID : „DAN AIR a venit la Bacău pentru a rămâne și pentru a fi un partener economic important pentru județul Bacău”

#98
ghitapg2

ghitapg2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,528
  • Înscris: 07.04.2005
Situatia rutelor din Bacau in momentul de fata:
- Catania, Madrid, Barcelona 1/7 (din mai 2/7)
- Bergamo 1/7 (din mai 3/7 )
- Brussels, Dublin, Bologna, Torino 2/7 (din mai 3/7).
- Roma 2/7 (din mai 4/7)

Interesant de vazut daca isi pastreaza frecventele pentru Bergamo si Roma, avand in vedere ca Aeroitalia zboara zilnic spre destinatiile astea.

#99
Bachus92

Bachus92

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 26.05.2022
Salut! Până la urmă care ar mai fi verdictul în privința acestei companii?

Mă cam tentează să cumpăr un dus-întors către Barcelona, din două motive: 1 - prețul este la jumătate față de Wizz + bagaj de cală inclus

2- ora este mult mai decentă față de trezitul cu noaptea-n cap.

Dar, ca și voi, am ceva rețineri. Am vorbit cu ei și via chat și mi s-a garantat faptul că NU există zboruri cu escală la ei, doar directe. Singura șansă este să faci un așa zis stop comercial de 40 minute unde se vor urca alți pasageri, în caz că avionul nu este ocupat la capacitate maximă.

Referitor la anulări/amânări au spus că sunt anunțate din timp și există mereu soluții de date alternative.

Toate bune și frumoase pe foaie..dar în realitate cum o fi.

Voi ce credeți? :)

#100
ghitapg2

ghitapg2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,528
  • Înscris: 07.04.2005
Eu am zburat o singura date cu ei din Brasov si a fost ok.

Anularile in trecut se anuntau doar prin e-mail (nu si prin SMS). Sa-ti verifici mail-ul.

Daca nu au pasageri si comaseaza 2zboruri, sunt sanse ca ti se modifice ora zborului. Iar daca ajungi la destinatie, dupa efectuare "stopului comercial", nu e
40minute tot timpul. Anul trecut uneori  era si 1 - 1.5h (in cazuri mai rare ajungea si la 2ore).

Opereaza doar cu o aeronava din Bacau. Teoretic din mai ar trebui sa inceapa zborurile si cu a doua aeronava.

Daca te hotarasti sa mergi cu ei, sa-ti iei cazare cu anulare gratuita.

Edited by ghitapg2, 10 April 2024 - 18:02.


#101
Bachus92

Bachus92

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 26.05.2022
Oricum am cazare cu anulare gratuită până la câteva zile înainte de cazarea pr-zisă și mi-am luat o marjă de câteva zile față de ziua care mă interesează cu adevărat (e vorba despre un concert).

Mi-e frică doar să nu amâne prea mult zborul respectiv sau, mai rău, să-l anuleze..

Dar, presupun că așa se poate întâmpla cu orice companie. Din căte am înțeles, de când sunt în aeroportul din Bacău nu au avut nicio modificare de zbor/amânare/anulare.

Cred că voi opta să zbor cu ei. Prețul e prea bun ca să nu risc, e la mai puțin de jumătate. Și, să fim serioși, nu e ca și cum Wizzair nu a dat-o-n bară de atâtea ori..

Mulțumesc pentru răspuns :)

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate