Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!
 La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e
 Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...
 Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 

Game pass ultimate pe xbox

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
bbseptik2017

bbseptik2017

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 457
  • Înscris: 23.08.2017
M-a disperat game pass-ul! NU il pot activa si neam. Am incercat toate variantele posibilie. Si cu UK si cu USA. TunnerBear on. Am folosit si cont de paypal pe US. Cu card Visa. Nu vrea si pace. Acelasi vesnic mesaj. "The region in which your payment option was issued and your Store region need to match". Ce sa mai match, frate?? Pana si adresa de US am folosit la billing. Ce mai vrea???

#2
VOC

VOC

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 843
  • Înscris: 24.11.2020
poate iti vede IPul de România... Nu stiu, imi dau cu părerea

#3
Xman_ghio

Xman_ghio

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,216
  • Înscris: 26.06.2009

 bbseptik2017, on 16 iunie 2023 - 05:40, said:

M-a disperat game pass-ul! NU il pot activa si neam. Am incercat toate variantele posibilie. Si cu UK si cu USA. TunnerBear on. Am folosit si cont de paypal pe US. Cu card Visa. Nu vrea si pace. Acelasi vesnic mesaj. "The region in which your payment option was issued and your Store region need to match". Ce sa mai match, frate?? Pana si adresa de US am folosit la billing. Ce mai vrea???
Vrea un card emis de o entitate din regiunea pe care ti-ai ales-o ;-) Ma gandesc ca tu incerci sa platesti cu un card de Romania sau Revolut (care e asociat cu tara ta - Romania).

Cumpara online un vocher de suma dorita, dar pentru regiunea dorita (SUA sau UK... dar SUA au preturi mai bune). Cumpara de pe "cdkeys" un card de Xbox de SUA si o sa iti functioneze.

#4
iladi

iladi

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,438
  • Înscris: 29.04.2008
Intrebarea e de ce &^%^*%$$ nu avem posibilitatea sa facem cont de Xbox in Romania, dupa atata amar de vreme?

#5
modoran

modoran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,404
  • Înscris: 08.02.2011
Intrebarea e de ce va cumparati xbox daca aia nu vor banii vostrii ?

#6
Hazideon

Hazideon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 375
  • Înscris: 23.06.2008
Gasesti pe ebay vouchere pentru game pass la pret foarte bun (8-9 lire / 3 luni). Cauta un vanzator cu review-uri bune si multe vanzari si o sa vezi ca merita mai tare decat daca ai plati tu.
Scapi si de problema mentionata cu regiunea.

#7
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,495
  • Înscris: 19.04.2009

 iladi, on 16 iunie 2023 - 07:51, said:

Intrebarea e de ce &^%^*%$$ nu avem posibilitatea sa facem cont de Xbox in Romania, dupa atata amar de vreme?
Acum 10 ani cand a avansat online-ul la stadiul curent, Romania era inca in piraterie (si inca este) > marketplace foarte mic.

E o investitie prea mare pentru un venit mult prea mult, atata timp cat majoritatea pirateaza.

o asa apara si in Romania, dar cand o sa gaseasca metode de minimizare a costurilor.

(ps din acelasi motiv mai toate au aparut cu intarziere, spotify, netflix, etc)

@OP, din cate stiu, in EU poti folosi orice card.

Muta contul pe Irlanda si foloseste cardul romanesc.

Edited by Lex404, 16 June 2023 - 09:09.


#8
Xman_ghio

Xman_ghio

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,216
  • Înscris: 26.06.2009

 iladi, on 16 iunie 2023 - 07:51, said:

Intrebarea e de ce &^%^*%$$ nu avem posibilitatea sa facem cont de Xbox in Romania, dupa atata amar de vreme?
Este o intrebare foarte buna pe care ar trebui sa o adresezi Microsoft! E o mare porcarie, dar asta este momentan...

 Lex404, on 16 iunie 2023 - 09:13, said:

E o investitie prea mare pentru un venit mult prea mult, atata timp cat majoritatea pirateaza.

Nu e neaparat piraterie ca la ultimele variante de Xbox nu prea mai poti face multe.

Pur si simplu suntem o tara preponderent orientata spre PlayStation (de asta si avem PS Store de Romania) si nu prea li s-a meritat sa "tina" un store de Xbox. Desi la nivel de GamePass nu bate nimeni Xbox-ul!

#9
Neadumitru

Neadumitru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 669
  • Înscris: 02.11.2014

 bbseptik2017, on 16 iunie 2023 - 05:40, said:

M-a disperat game pass-ul! NU il pot activa si neam. Am incercat toate variantele posibilie. Si cu UK si cu USA. TunnerBear on. Am folosit si cont de paypal pe US. Cu card Visa. Nu vrea si pace. Acelasi vesnic mesaj. "The region in which your payment option was issued and your Store region need to match". Ce sa mai match, frate?? Pana si adresa de US am folosit la billing. Ce mai vrea???
Mai simplu este sa cumperi cod direct de 1-3-6-12 luni si activezi apoi. Important sa iei codul pe regiunea pe care ai setat locatia contului (sau sa iti setezi contul pe regiunea pe care ai cumparat codul).

Gasesti pe siteuri gen cdkeys.

Edited by Neadumitru, 16 June 2023 - 15:58.


#10
bbseptik2017

bbseptik2017

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 457
  • Înscris: 23.08.2017
Gata, am rezolvat. Am luat un e-key de pe emag si a mers imediat!!

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate